1 FC Kompas rollo – FCP 7:1 (2:1)

:calendar: 26.01.2008 ? hala ZČU, Plzeň ? 17,00h

:ball: feri (bobo)

:line-ups: méďa (tětís) ? johny, veny, krtek, najký, bobo, vaci, šimi, feri, stanley

:joker: veny

:rote: veny (rovnou za diskusi s rozhodčím)

S Kompasem to byl zápas z říše snů. Výsledek sám o sobě je výřečný, a dává tušit, že jsme se nějaké té chybičky nevyvarovali. Oproti zápasu s happichem jsme chtěli oživit hru směrem dopředu. Najký zůstal sedět, na jeho místo se posunul bobo a vepředu hrál stanley. Začátek nám opět utekl. bobo se snažil cosi vymyslet před dotírajícím útočníkem soupeře, vymyslel však jen ztrátu balonu a kdosi musel zatáhnout za záchranou brzdu. Kopala se penalta, 1:0. Soupeř byl v laufu a druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Vepředu jsme propadli a přečíslení s narážečkou o tyč kompas se štěstím vyřešil. Poté jsme se začali dostávat více do hry. Bobo na půlce vybojoval balon, posunul ferimu do strany a stav 2:1 dával naději na vyrovnání. Šancí jsme k tomu měli mnoho, leč ve vyložených příležitostech gólman kompasu předváděl velké věci.

Půle 2:1 a chuť zápas otočit nás motivovala do druhého dějství. V tom jsme ale již od úvodního střídání hráli druhé housle. Své sólo si v něm přehrál i rozhodčí, ale k tomu se dostaneme později. Hned po rozehrávce jsme se nechali vykombinovat na půli a soupeř přečíslení vyřešil bezchybně. Chtěli jsme hrát, ale víc než cokoliv jiného naše snažení připomínalo křeč. Nebyli jsme si schopni nahrát, útočníci nejevili příliš zájmu o defenzivní povinnosti a tak se na nás valilo jedno přečíslení za druhým.

Rozhodujícím okamžikem zápasu bylo vyloučení venyho. Již v první půli při otáčení nešťastně zavadil o útočníka spoupeře a viděl přísnou žlutou kartu. Stejně tak v druhé půli, kdy při obraném zákroku na téhož hráče skončil soupeř na zemi a veny přes něj pouze přepadl. Pokud to byl faul, rozhodně nebyl na žlutou. Z gestikulace sudího bylo patrné, že bude tahat svůj žlutý kartonek podruhé. To veny neunesl a s poznámkou cosi o mrdání byl vyloučen. Takže jsme si vyzkoušeli hru ve třech i tento víkend. Bohužel jsme příliš úspěšní nebyli. Soupeř z naší laxní hry vytěžil ještě pár gólů a deset minut před koncem za stavu 7:1 přepustil méďa své místo v brance tětísovi. Ten už změnu skóre nepřipustil, na druhé straně nebyli proti ani naši střelci. Stav 7:1, příště zajíždíme do Domažlic.

  • johny on Pondělí, 28. ledna 2008 at 18:45

  Reply

  Tak za prvé – to co už tady několikrát zaznělo a co si pořád říkáme: disciplina musi byť vy kluci pitomí. Nikdo si prostě nesmí otevřít hubu jak na rozhodčího, tak na protihráče nebo dokonce na spoluhráče. Snad každý vidí, jak jde koncentrace na hru a následně výkon dolů. O karetních trestech ani nemluvím. Nerad bych, aby nás ostatní týmy měli za ubrečené (Slávisti prominou) Slávisty. Jsme v přeboru na zkušené a berte to tak, že nás všichni budou zkoušet, co vydržíme. Svým chováním všem ale situaci velmi ulehčujeme. Jasně, každý z lavičky cítil křivdu, ale nesmí to ventilovat při zápase. Někteří chvílemi viděli rudě – mohlo být ještě hůř. Nemáme trenéra, tak se musíme ohlídat sami. Možná, že by skutečně stálo na zváženou zavést za podobné excesy peněžité tresty.
  Ruku v ruce s tímto chováním jdou zbytečné fauly – a že jich tam zase bylo. Další věc, na kterou si každý z nás musí dát pozor.
  Co se týče stylu hry, podle mého názoru to chce dát před zápasem společných pár minut na ujednocení taktiky. Kdo s kým nastoupí, při větším počtu hráčů jak budeme střídat, otázka napadání apod. Chybělo nám několik hráčů základu o Ondrovi ani nemluvě, přesto jsme měli na to, abychom byli úspěšní. Že nám tam teď nic nepadá – to chce trpělivost, zase to příjde. Že občas někdo udělá chybu – to se stává. Nikdo ale nesmí něco vypustit. Když jsem na place, soupeř má balón, musím stále jezdit se svým protihráčem, jinak jsme tam všichni zbyteční. Odjezdim dvě, tři minuty a střídam. Co je na tom tak nepochopitelného.
  O taktice na další zápasy se pobavíme na tréninku. Hlavně hlavy nahoru, zbývá spoustu zápasů. Myslím, že přes držku jsme dostali oprávněně, tak se z toho pojďme poučit, kvalita v týmu určitě je.
  Ty tašky – to bylo symbolické – abychom ten gólový příděl měli v čem odvézt. Pojďme jim ho v nich dovézt do Domažlic. Velké jsou na to dost. 😆 😆 😆

  • Vaci on Pondělí, 28. ledna 2008 at 15:18

  Reply

  Co dodat k vyčerpávajícímu komentáři šimiho. Nedá se než souhlasit. De o to, aby sme se z takhle odehranejch zápasů poučili. V Manětíně sme to třeba dělali tak, že sme nic nehodnotili bezprostředně po zápase, ale až s odstupem na tréninku. Člověk už v sobě nemá ty negativní emoce a může se na to podívat s nadhledem. Na to by to právě ale chtělo někoho, kdo se na to dívá celej zápas z pozice člověka na lavičce, ne přímo jako hráč na hřišti.
  Kdybych se měl vyjádřit k sobě, tak bych snad akorát řek bída. Za celý dva zápasy sem měl možná jednu dvě dobrý věci ve druhý půli s kompasem, ale jinak prostě krize. Nikoho z ostatních bych hodnotit nechtěl, jelikož sem v FCP nováčkem a navíc mam co dělat sám se sebou. Ale myslim, že je to i o tom si říct, že na to někdo prostě nemá a ten by si to (pokud je to pravda) měl umět přiznat. To by ale asi měl zase hodnotit někdo jinej..
  Jinak, ikdyž sem v pozápasovým stavu taky utrousil ňákou poznámku na rozhodčího, musim souhlasit se šimim, že ve fotbale je to mnohdy mnohem horší, stačí se podívat na ty šašky v lize, který za to berou mnohem vyšší platy.
  Abych řek taky něco k celýmu utkání obecně, mně osobně docela překvapilo, jak sme ho vůbec nezvládli takticky. Mam na mysli nějaký ty nesmyslný střídání a podobně, nicméně to asi vyplynulo z celkovýho sobotního rozpoložení. Takže to chce doufat, že ledovější sprchu už nedostanem, ale musí začít každej u sebe.. Ikdyž když koukam na sebe, tak je to mnohdy k ničemu 👿
  Závěrem jenom, že všechno co sem napsal je muj osobní názor a nikomu ho nevnucuju.. forza FCP 😈

  • bobo on Pondělí, 28. ledna 2008 at 14:52
  • Author

  Reply

  Na rozhodčí se tu nikdo nevymlouvá… snažil jsem se o objektivní posouzení… jinak jsem rád šimi, že ses tak rozepsal… a i když se v pár drobnostech rozcházíme, souhlasim s Tebou. Co se týče karet za kecy, asi to nemá smysl rozebírat. Už jsem to řikal několikrát a jsem pro, aby se za to platilo do kasy… na plac to nepatří a klub to stojí prachy… pro ilustraci 1 ČK = 100,-
  Jinak o stylu hry se můžeme pobavit a na tréninku to pilovat… Tomu se taky stále bráníme…

  • simi on Pondělí, 28. ledna 2008 at 14:36

  Reply

  Na rozhodčího bych se nijak nevymlouval, pískají jak umí…. A buďte rádi za to co předvádějí, ve fotbale je to mnohem horší… S tím útokem má Bobo pravdu, že to nebylo vůbec dobrý. Já jsem se do zápasu jak s Happichem tak s Kompachem vůbec nedostal do hry (nevím čím to bylo) a Paumík ten zahodil co mohl. Naše nová posila až na jednu chybu po které padl gol velmi dobré!! Abych byl upřímný tak si myslím že za víkend si svuj standart odehrál pouze Jony.
  Joooo jo a ty dlouhé balony, to bych napsal úplně jinak… Pokud my se ve předu nepohybujeme, tak dlouhý balon je to nejlepší, ale když (teď to napíšu osobně) Venca kopne 10 dlouhých balonů za zápas a on dejme tomu najde adresáta pouze 2x, tak potom jsem na ty dlouhý balony nasranej a neni to o tom že my se nepohybujeme… neříkám že já jsem hrál nějak dobře, taky jsem nebyl ze sebou vůbec spokojen!! Ale já bych řekl že se prostě Venca dobře nevyspal…
  Škoda že nejsem v pozici Ondrovo a nehraju za FCP dlouho třeba jako Méďa, pač bych pak upřímně řekl pár lidem že na to nemají!! Protože já taky nejsem na tom nějak dobře, tak to radši říkat nebudu. Ale snad to všechny i mě nabudí k tomu aby jsme se zlepšili!!
  A to vyloučení a reakce po tom to je kapitola sama o sobě, z nám to ze ZČE kdy jsme na začátku sezony dostaly 3 červené karty ve dvou zápasech a to za kecání, bylo Nám řečeno že za to doplatíme a taky jo ( jsme předposlední), nezapomínejme že na hřišti je pánem rozhodčí a ten to řídí a bude pískat celou sezonu, takže když mu pořád něco říkáme: ty jsi to zapískal takhle a takhle že ho to taky nesere… tak se nedivme (použiji Vencovo vyloučení) když Venca fauluje na hranici a rozhodčí se rozmyslí dam mu žlutou, nedám?? že potom sáhne po kartě… ( jinak si taky myslím že byla přísná) Prostě karty za keci, bych nějak trestal, doplatíme na to pouze my…
  PS: Do Domažlic pro 6 bodů!! a snad jsem tu nepsal nějaké nesmysli a nikoho to neurazí, prostě můj osobní názor. Jinak tašky super na ZČE budou koukat 🙂

  • bobo on Pondělí, 28. ledna 2008 at 09:11
  • Author

  Reply

  Tenhle zápas jsme totálně nezvládli. Zejména pak druhou půli a jak by řek handy, byl jsem z toho hodně hořkej. Na střídačce se ozývaly hlasy nespokojené s hrou nakopávaných míčů, leč zejména v druhé půli pohyb vepředu byl minimální, takže pokud nechcete, aby hráč na posledním zkoušel své štěstí při kličkování, musí se vepředu někdo pohnout. V fcp jsme vždy sázeli na defenzívu a i když teď máme i na to, vnutit soupeři svou hru a své tempo, dozadu se prostě musí hrát vždycky a to minimálně na 100 procent.
  Už s happichem to nebylo nijak slavný, ale prostě tenhle zápas jsme nezvládli ani z pozice střídačky. Už jsem to řikal v šatně…
  Nevim, ale těžko můžeme další zápas odehrát hůř. Zejména ta druhá půle, to byla ostuda… Každý ať si do svědomí sahne sám…
  forza fcp

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..