FC Splávek – FCP 3:2 (1:1)

21.2.2009 ? hala ZČU, Plzeň ? 20,00h

stanley (šimi), bobo (méďa)

méďa ? bobo, dvoři, šimi – feri, junior, stanley


Sobota ještě neskončila a my jsme měli před sebou ještě jednu záležitost. Pokusit se vylepšit dojem z našeho loňského krátkého působení v Poháru ČMFS, kdy jsme zbytečně vypadli až na penalty s ambiciózním týmem Kojaku. Letos nás vyzval soubor FC Splávek, se kterým jsme se dvakrát střetli ještě ve 2. třídě v sezóně 2006/2007, pokaždé vítězně. Soupeř se na podzim rozehrál a suverénně vede 1. třídu, takže nás určitě nečekal lehký zápas. Bohužel naše vítězná dopolední sestava doznala změn. Méďa nahradil Tětíse v brance a hlavně bylo pouze šest hráčů do pole, když ještě přišel vypomoci rekonvalescent Šimi zpočátku do zadních řad.

Splávek byl psán jako domácí, takže se zpočátku hrálo balónem soupeře, který měl poněkud větší odskok, kvůli čemuž hlavně Feri nemohl provádět své technické kousky. Skoro celou první půli byl Méďa bez práce, bohužel my jsme pálili, co se dalo. Zápas se hrál celkem v odlehčeném rytmu, zvláště když nejspíše nováček v soupeřově týmu pravidel neznaje, se jal v asi třetí minutě zápasu aut vhazovat. Když nám poté sudí nabídl, abychom stávající balón vyměnili, Feri tuto možnost s díky odmítl, aby v následující vteřině o míč zakopl. S ohledem na jeho zdraví jsme tedy míče vyměnili bez jeho souhlasu. V 10. minutě začíná Stanley svoje galapředstavení a v jasné šanci si sám před gólmanem po pěkné nabídce dává setsakra pozor, aby náhodou netrefil balón. Běží 14. minuta a je k vidění jedna z nejhezčích akcí zápasu, kdy Feri spustí svoje ?pocemkamdeš?, postupně udělá tři hráče soupeře, aby potom nechal všechnu slávu Bobovi, který svůj projektil nasměruje na tyč soupeřovy branky. Dvě minuty nato nechává soupeř za svými zády dokonce dva naše hráče samotné, když Méďovo dlouhý výhoz zpracovává Šimi pro Stanleyho, který bez rozmýšlení tasí z bohaté zásobárny svých kulišáren oblíbené nepřesné bodýlko. V 19. minutě nám soupeřů gólman hraním rukou mimo své brankoviště dává velkou šanci v podobě přímého kopu z hranice šestky. Pěkně se rozestavíme kolem branky, aby Feri svým placírem zlehka orazítkoval gólmana. Míč se odráží k volnému Stanleymu, který aby se to nepletlo brankáře trefuje také. Čtyři minuty před koncem se Šimi vydá na výlet po levé straně a předkládá míč před bránu Stanleymu, který ač tísněn obráncem se obtáčí kolem něj a propasírovává míč konečně do branky. Chvíli na to je jeden z protihráčů žlutě odměněn, když mu zpod dresu vypadne řetízek. Aby se to nepletlo, podobně jako ráno vyrábíme v poslední minutě fatální chybu, kterou soupeř využívá. Méďa ve snaze rychle rozehrát hází balón na našeho nabíhajícího útočníka. Bohužel přehlédne pár metrů před sebou motajícího se protihráče a posílá mu svůj výhoz přímo na hlavu. Ten jeho nabídku posléze s díky přijme a kolem Méďovy chromé nohy posílá míč k tyči do sítě. V půli tedy opět úplně zbytečná remíza, když zápas již mohl být dávno rozhodnut. Dokonce jsme ani nevyužili několikaminutovou soupeřovu hru s pěti fauly na kontě.

Druhou půli jsme pokračovali v naší aktivní hře a ve třetí minutě Feri předkládá Stanleymu další tutovku na stříbrném podnose, která končí opět nad brankou. V 9. minutě situace jak přes kopírák a opět Stanleyho střela končí v ochranné síti vysoko převysoko. Za dvě minuty jsme ale veselejší, když Méďa vyhazuje na Boba a ten technickým dloubákem nedává soupeřovi šanci ? 2:1. Bohužel následuje nepatrná ztráta koncentrace a soupeř se dostává ke střele kterou Méďa vyráží přímo k nohám neobsazeného hráče a je opět srovnáno. Ve 14. minutě máme další obrovskou šanci, když neúnavný Feri čaruje u brankové čáry, pokládá si gólmana a protože je mimo střelecký úhel, předkládá před opuštěnou branku Juniorovi, který bohužel posílá míč vedle pravé tyče. Síly viditelně docházejí, šest minut před koncem si bereme time, abychom na hřiště poslali nejsilnější sestavu, která se bude snažit strhnout vítězství na naši stranu. Rozhodující okamžik přichází hned po minutě, ale u naší branky. Bobo si nechá skutálet míč z autové čáry. Aut tedy kope protihráč, který si narazí se spoluhráčem, tlačí se před branku a střílí. Bohužel Bobo ve snaze zablokovat střelu ji pouze tečuje mimo Méďovo dosah. Padáme 2:3. Při našem závěrečném náporu soupeři stačí pouze odkopávat. Nic kloudného se nám již vymyslet nepodaří.

Nezbývá než soupeři opět pogratulovat k postupu, který jsme mu naší produktivitou darovali. Dokázali jsme si vytvořit nespočet šancí. Tentokrát ale nešlo ani tak o jejich množství jako o vyloženost. Splávku jsme mnoho nedovolili, ale co je to platné, když neproměníme ani ty nejjasnější příležitosti. Samozřejmě, že svoji roli hrál i počet hráčů na střídačce, ale rozhodně ne tu podstatnou. Prostě to bylo jen další z řady utkání, které jsme měli mít pevně ve svých rukou, ale svou nekoncentrovaností při zakončení jsme nechali radovat se soupeře. Tip pro sázkaře na příští sezónu: vsaďte si proti FCP v poháru, neprohloupíte.

  • Anonym on Úterý, 3. března 2009 at 16:17

  Reply

  hahahaha lol

  • trhlík on Úterý, 24. února 2009 at 17:03

  Reply

  :18: ale no tak pánové, i trhlík se by podívat.. a přál vám štěstí.. když se nedařilo teď, tak příště to bude vono :06: believe me. :40: see you

  • simi on Pondělí, 23. února 2009 at 19:41

  Reply

  je to v píči!!! my ten pohár snad nikdy nevyhrajeme… tak zase za rok :32:

  • bobo on Pondělí, 23. února 2009 at 08:30

  Reply

  Postavili jsme to nejlepší, co jsme měli a odehráli jsme to nejlépe, jak jsme mohli. Ta koncovka byla bohužel špatná a je třeba, aby se stanley snažil prostě jen trefit bránu a ne nechytatelně zakončovat pod klacek, z voleje a podobně.
  Vítězný soupeřův gól beru na sebe, pochopitelně. Nechal jsem se rozhodit protihráčem, když jsem si ho nechával poslat dál od lajny… balon ale nezůstal stát a já si toho nevšim. Moje chyba. Síly ale docházeli, proto chtělo rozhodnout zápas podstatně dřív.
  Po našem druhym gólu jsem měl na noze další gól, ale trefil jsem gólmana do obličeje. Škoda přeškoda… Splávek byl rozhodně k potopení…

  • Stanley on Neděle, 22. února 2009 at 19:15

  Reply

  Tedy myslel jsem my mistakeS.

  • Stanley on Neděle, 22. února 2009 at 19:14

  Reply

  100% tutovka pro sázkaře. Ještě se koukněte jestli nastoupí ten blbec Stanley a je to hotový. Ještě jednou se omlouvám. My mistake. :44:

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..