6.2.2011 ? hala Domažlice ? 17,00h

feri 2x (-, šimi), šimi (-), luďa (šimi)

tětís, veny

wyky ? dvoři, jerry, luďa, veny – bobo, feri, páťa, šimi, vašek

Po minulém atraktivním a hlavně vítězném souboji s celkem Happichu jsme dnes zajížděli na horkou Domažlickou půdu, kde nám většinou moc pšenka nekvetla. Navíc se nám poněkud rozpadla sestava, poněvadž Karbi dnes musel upřednostnit velkej, Chali byl někde mimo, Wiky se rozložil úplně a Dvoři sice teplůtku překonal, ale zato měl dost naběháno (WC ? gauč ? WC). Přesto se sebezapřením a permanentně staženým svěračem nastoupil. Bylo tedy nutné sáhnout do našeho rezervního a juniorského týmu trochu více než jsme původně počítali. Do Domažlic s námi přijeli absolvovat svoji premiéru v krajském přeboru Luďa, Páťa a Vašek, které doplnil ještě terminátor Jerry. Nakonec se z kouřového oparu na rozdíl od minulého týdne stihl navíc vynořit Feri, takže alespoň nějaká pozitivní zpráva.

Ajax měl v nohách již jeden zápas ? přímý souboj o první místo v tabulce. Podařilo se mu nakonec udolat oslabenou sestavu Happichu, který měl pouze jednoho maníka na lavičce. Nám se nadmíru povedl vstup do zápasu. Hned v první minutě obtěžuje Feri jednoho z obránců Ajaxu tak důrazně, že ten pod tlakem, možná i s Feriho tečí posílá balón na vlastní branku, kde překvapenému gólmanovi soupeře proklouzne míč i s pomocí tyče za záda ? 1:0. Kdo neviděl, neuvěří, kterak slepý Feri ke gólu přišel. Ihned po soupeřově rozehrávce je na řadě s napadáním tentokráte Šimi, který se dostává k odraženému balónu, obchází jednoho ze zadáků a umísťuje svojí křížnou střelu ke vzdálenější tyči domácí branky ? 2:0. Úvod jako hrom. Můžeme se uklidnit a čekat na soupeře, s čím na nás vyrukuje. Ten začíná na náš vkus až moc padat a na naší straně začíná narůstat skóre nedovolených zákroků. Několikrát se Ajaxu podaří rychlá narážečka ve středu hřiště, ale naštěstí z toho zatím nic není. Soupeř se dostává k zahrávání několika standardek z nebezpečné vzdálenosti, ale naše obrana v čele s Wykym drží. Jeden z přímáků vytahuje zázračně na tyč svojí branky. Po několika podobných zákrocích, začínáme tušit, že dnes to bude jeho zápas. Nám se daří ohrožovat soupeřova brankáře o poznání méně. Přesto také on musí prokazovat své umění zvláště po zakončeních Šimiho s Ferim. Bohužel po jedné z našich ztečí ve 12. minutě, kdy Šimi s Ferim se dvakrát dostali ke střele, se balón dostává k jednomu ze zadáků, který utíká svému stínu a zpětnou příhrou nachází volného spoluhráče před naší brankou, jemuž nedělá problém dopravit míč za Wykyho záda ? 2:1. Naše odpověď na sebe ale nenechává dlouho čekat. Po dvou minutách vybízí Veny svou příhrou Šimiho, který ale zblízka nastřeluje brankáře. Následný roh rozehrává ihned Šimi do nepřipravené obrany soupeře. Nachází před brankou úplně volného Luďu, který ve své premiéře v krajském přeboru nedává domácímu gólmanovi přesným zakončením žádnou šanci ? 3:1. A Luďa bude platit ? a moc, a hodně moc. A znovu se pískají naše nedovolené zákroky a znovu je Wyky na místě. Poločas se pomalu chýlí ke konci, když vidíme Dvořiho přesný pas na Šimiho, který na sebe natáhne jednoho ze zadáků a poté předkládá tutovku před prázdnou branku Ferimu. Ten se již pouze děkuje všem přítomným ? 4:1. Pět minut před půlí se stalo to, k čemu se již dlouho schylovalo. Tentokráte jsme se skutečně dopustili zbytečného faulu ? problém byl ale v tom, že to bylo pošesté, tedy desítka. Na jedovku snajpra Ajaxu je tentokráte Wyky krátký, ale tyče si postavil důkladně, neboť se rozezvučely za jeho zády obě dvě najednou – štěstíčko. Šimi poté ještě zkouší hezkým obloučkem najít Luďu, který ale tentokráte nesrovnává svá miřidla. I proto, že se vyvarujeme dalšího faulu, končí poločas nadějným výsledkem 4:1 v náš prospěch. Rychlí domácí útočníci nám ale dělají nemalé problémy, které se nám zatím daří někdy i s trochou štěstí řešit.

Jak jsme první půli dobře začali, tak jsme začátek druhé půle vcelku pěkně pos?i. Balón držíme na svých sálovkách na vlastní polovině a soupeř kupodivu nevyvíjí žádnou snahu nám situaci znepříjemnit. Tak se do toho tedy pustíme sami. I když bychom na soupeře mohli s balónem na noze čekat klidně ještě teď, raději volíme divokou příhru přes střed hřiště na Feriho, který dává balón zpět do šprajcu, na což čeká jeden ze soupeřů, který nás se svým naběhnutým kumpánem hezky vyšachuje a je to v kisně ? 4:2. Po asi minutové mezihře , kdy jsme se dostali dvakrát na dostřel soupeřově brance, si opět bere balón na naší polovině Feri a znovu si svými kličkami koleduje o jeho ztrátu. A také, že ano. Ajax znovu trestá náš nesoustředěný vstup do druhé půle ? 4:3. Náš pracně nabitý náskok je ten tam a rázem se ze zápasu stává již po jednom našem střídání drama. Navíc máme po pěti minutách na svém kontě již tři fauly. Ajax nám zle zatápí a Wyky musí ve své brance znovu kouzlit. Další ze střel vytěsňuje alespoň na tyč. O naší hře dopředu se nyní nedá moc mluvit. Soupeřovi hráči jsou opět na zemi, takže ve 12. minutě se dopouštíme již pátého faulu. Chvíli poté trefuje Dvoři skoro od poloviny hřiště svojí pumelicí břevno soupeřovy branky. Do větší šance se nám zatím dostat nedaří. No a je tady náš šestý faul a další desítka soupeře. Wyky si na soupeřovo zakončení fantasticky počká a hned vzápětí musí znovu proti balónu. To nám zbývá ale ještě hezkých osm minut do konce. Bobo se Šimim zkouší kombinovat před domácí brankou, ale prováhají svoji příležitost ke střelbě. Ajax si bere time a zřejmě bude zkoušet hru bez gólmana. Ještě ale čeká s touto herní variantou. Nervy jsou na pochodu a Veny si něco důležitého vyříkává s jedním z protihráčů. Oba dva jsou poté odměněni žlutou kartou. Podobnou barvu chvíli před tím vidí na naší střídačce i Tětís, který vcelku hlasitě komentuje jedno z mnoha rozhodnutí sudích. Na hrací ploše se zatím Ajax dostává do dvou obrovských šancí, které Wyky řeší nějakým zázračným způsobem opět s pomocí své brankové konstrukce. My kontrujeme dlouhými balóny na vysunutého Šimiho, který ale své hlavičky umísťuje pouze do koše domácího. Ajax se přeci jen odhodlává ke hře s pěti hráči v poli. Sudí nepochopitelně přehlížejí způsob rozehrání náhradního gólmana, který je v okamžiku výhozu balónu zcela mimo své území a nechávají pokračovat plynule ve hře. Běží zřejmě poslední vteřiny vyhroceného zápasu, když balón letí směrem k našemu brankovišti, kde se jeden z domácích hráčů ochotně kácí k zemi. Co můžeme čekat ? další desítka. V nastalé situaci si nezaujatý divák přichází na své. Nejdříve se na hlavu sudích snáší protesty z naší strany. Samozřejmě situace již byla posouzena, takže naše ramena jsou úplně zbytečná. Poté se do ?diskuse? zapojili hráči soupeře, poněvadž měli dojem, že zákrok se udál již v naší šestce. Také oni ale neuspěli. Následuje velká rozepře, odkud se vlastně bude standardní situace zahrávat, zda-li z místa přestupku nebo z klasické desetimetrové vzdálenosti. Sudí situaci nezvládají a my vidíme neuvěřitelnou situaci: pánové s píšťalkami si sami z očí do očí vyříkávají každý svoji verzi pravidel. Vytahujeme náš poslední trumf ? když se bude kopat z místa přestupku, tak my si tedy hodláme postavit zeď ? no uznejte přátelé fakt dobrý protitah. Po další diskusi se sudím konečně daří vykázat všechny hráče za míč a my slyšíme památnou větu: ?Gólman musí být vzdálen minimálně pět metrů od hráče, který bude přímák zahrávat.? Wyky se samozřejmě ihned staví přímo k míči, ale plní tím zároveň sudího přání. Po dalším vysvětlování je konečně vše připraveno a zahrává se poslední herní situace tohoto zápasu asi sedm metrů od naší branky a jak se dalo očekávat ? bez zdi ? náš poslední pokus nevyšel. Wyky po chvíli dalším fantastickým zákrokem pokrývá balón svým tělem. Spravedlivě je nutno ale prohlásit, že náš démon rozhodně nestál požadovaných pět metrů od balónu, což bylo samozřejmě jeho výhodou. Sudí toho ale již měli dost a tak hned po zpacifikování poslední soupeřovy šance zápas ukončují. Nutno ještě dodat, že při žádné ze zahrávaných penalt se kopající hráč neidentifikoval zvednutím ruky, což by automaticky značilo, pokud se nemýlím, výhodu nepřímého kopu pro náš tým. Wyky byl ale v těchto situacích fantastický, takže jsme raději neprotestovali. Mohli bychom se možná dočkat opakování standardky.

S narychlo splácanou sestavou jsme dosáhli cenného vítězství, o které se největším dílem přičinil svým brankářským uměním Wyky. Byl to skutečně jeho zápas, čímž rozhodně nelze snižovat zásluhy ostatních našich kopáčů, zvláště pak střelců našich gólů. Naše hra měla ale kolísavou úroveň a nedokázali jsme se lépe přizpůsobit nastavenému metru rozhodčích. Každý z hráčů, který se na place objevil si ale odehrál svoje a za svůj výkon se mu dostalo zasloužené odměny v podobě získaných tří bodů. Škoda, že jsme soupeři na začátku druhé půle svými chybami velmi ulehčili pokus o obrat v zápase. Ale zase bychom se zřejmě nedočkali takového konce zápasu, kdy se někteří diváci kolem domažlické haly válejí smíchy snad ještě teď.

• Kibullel on Středa, 9. února 2011 at 10:41

Zápas v pohodě,krásně jsme si to zdramatizovali. Jinak by jsme se tam ukopali nudou. Johny to napsal dobře,kdyby jsme v druhé půli jenom čekali na vlastní půlce tak tam stojíme ještě teď.

• bobo on Úterý, 8. února 2011 at 18:04

jeden zápas a dva pohledy na něj… asi jen rozhodčí ví, jak to bylo doopravdy… i když já osobně bych si na to nevsadil… viz johnyho vítězný report…

• Kibullel on Středa, 9. února 2011 at 10:37

Ten jejich report je supr. Hlavně když nás nazývají Plzeňáčci-myslím,že každý z těch chlapců by mi dal aspoň půl stavení,kravku a starou za to,že bych ho nechal přespat v Plzni.
      Přemýšlím,že bych koupil dvě,tři chalupy ve Staňkově a udělal bych tam nějakej pěknej bordel s Rozvadovskýma kurvama.
      Aspoň by se hoši trošku zabavili…. :07:

• Dvoři on Úterý, 8. února 2011 at 10:07

pěknej výkon všech 🙂 zase jsme to uš…. jak se dalo, ale makalo se :03: ale na konci jsem potřeboval skleničku s matoni 😀 takový diskusní kroužek už jsem dlouho nezažil :07:

• Tětís on Pondělí, 7. února 2011 at 17:25

Wyky na hrad!!!! fakt famozni vykon, klobouk dolu! :14: pro divaka urcite velmi pohledny utkani se stastnym koncem pro nase barvy :05:

• Stanley on Pondělí, 7. února 2011 at 16:53

Nervy až do konce. Velice pohledné utkání. Wyky zachytal neskutečným způsobem. Jen tak dál.

• bobo on Pondělí, 7. února 2011 at 16:30

:45: :45: :45: vykoušek démon všechno pochytal :45: :45: :45:
    Už s happichem zářil jak první blok temelína… tady to kluk jeden animovanej nechal ještě gradovat. Jeden z jeho top zápasů v našem dresu. Pak mam ještě podezření, že feri dělá ty kiksy schválně, aby pak moch bejt za hrdinu… :09: