Alfa bar – FCP „B“ 5:5 (1:5)

:calendar: 19.09.2009 ? hřiště Slávia VŠ, Plzeň ? 12,00h

:ball: 2x junior (stanley, ?), 2x bobo (junior, ?), machy (-)

:line-ups: kohy ? wiky, luďa, machy – stanley, junior, bobo

Zápas dvou rozdílných poločasů, to bylo 3. kolo v podání celků Alfa bar a našeho B-mužstva. Do sestavy jsme nominovali vše, co jsme nominovat mohli. Absencí byl mrak, takže naše střídačka skýtala pouze dva hráče na střídání. Zato soupeř točil plnou lavici.

V prvním poločase jsme hru zcela ovládli. Vytvořili jsme si mnoho šancí a některé z nich skončili brankou. Skóre otevřel junior, kterého přesnou příhrou našel stanley. Hned v dalším střídání se junior postaral o další změnu skóre. Rychlé vedení 0:2 nám dodávalo klid. Juniorovu střeleckou štafetu pak převzal bobo, když si s juniorem narazil balon a rychlou souhru z bezprostřední blízkosti s přehledem zakončil. Poté se počet branek měnil i na druhé straně. Rychlý výpad soupeře skončil v naší síti a kohy po několika málo dobrých zákrocích musel v první půli poprvé a naposled lovit míč ze své sítě. Do poločasu jsme nadále vířili pohybem, bobo přidal střelou z dálky další branku, poté machy dovršil z dorážky bůra, a tak stav první skóre první půle se zastavilo až na pro soupeře hrozivých 1:5.

Bohužel již v první půli jsme se při své úzké lavičce nevyhnuli zraněním. Wiky si hned ve svém druhém střídání obnovil zranění nohy, luďa pohmožděný palec na noze z minulého zápasu, bobo dostal koňara do lejtka takových rozměrů, že ani dnes v době, kdy píše tuto reportáž nemůže normálně chodit, no a aby toho nebylo málo, ke konci první půle si v souboji otočil kotník junior. Takže s těmito vyhlídkami nám bylo jasné, že zápas zdaleka není rozhodnut.

Začátek druhé půle se nesl ve znamení tlaku alfy. Soupeř nás doslova zamkl uvnitř naší šestky a přicházela jedna střela za druhou. Kohy k těmto střelám však přidával jisté zákroky. Bohužel tento závar nás hned z kraje půle přišel na 3 fauly, a tak se dalo předpokládat, že do konce zápasu si kohy chytne nějakou tu desítku. Prvního gólu se soupeř dočkal po rychlé akci, kdy si jeden z útočníků soupeře narazil balon a z bezprostřední blízkosti bezpečně zakončil – 2:5. Zápas se pomalu přehupoval do své 3. čtvrtiny, naše ojedinělé brejky zůstaly bez gólových zápisů, a tak přišlo to, co nevyhnutelně muselo přijít. První desítka soupeře. bobo ve snaze zmařit soupeřovu přihrávku si nastřelil svou vlastní ruku, náše šestá chyba a první desítka alfy, kterou kohy na brankové čáře brilantně vyrazil na roh. Bohužel právě z tohoto rohu jsme hned inkasovali. Stanley s luďou si dávali přednost a nikým nehlídaní hráč soupeře uvnitř naší šestky skóroval. Vzali jsme si time, abychom trochu oddechli a zmírnili tlak soupeře. V druhé půli jsme se na dostřel soupeřovy branky dostávali sporadicky. Nejblíže brance byla bobova dalekonosná přízemní střela do tyče. Alfa ale stále útočila, náš náskok se tenčil, přišel druhý bobovo faul a druhá desítka soupeře. Kohy vystihl směr, míč se zastavil na tyči a skončil v zámezí. Třetí desítka soupeře však na sebe nenechala dlouho čekat. Tu již soupeř parádní střelou proměnil a dostal se tak na dostřel jedné branky. Alfa začala hrát bez gólmana, fyzicky vyčerpaní naši hráči již jen odkopávali balony. Pak soupeř jednu ze svých nátlakových akcí dotáhl do konce a z dorážky srovnal na 5:5. Do konce zápasu chyběly dvě tři minuty. Alfa si přes naši mdlou obranu vypracovala ještě několik šancí, kohy však první bod v nové sezóně udržel.

Tento zápas jsme dle průběhu měli vyhrát, bohužel úzká lavička po zraněních v průběhu zápasu nedovolovala vzdorovat soupeřovu tlaku. Kdybychom v druhé půli jednu z našich akcí dotáhli až do gólového konce, mohli jsme se radovat z výhry. Bohužel, soupeř si za druhou půli minimálně bod zasloužil. Příště nás čeká starý známý – TJ Sokol Vejprnice.

3 comments

  • Kohy on Pondělí, 21. září 2009 at 22:57

  Reply

  Velká škoda, velkej zápas, velkej 1.poločas!! Hrát jako v prvním, tak můžem jet klidně na postup … bohužel pak v takhle málo lidech se to uhrát nedá…

  • Stanley on Neděle, 20. září 2009 at 19:24

  Reply

  Skvěle odehraný první poločas. Škoda že jsme nepřidali ještě nějakou tu branku z mnoha šancí které jsme si vytvořili. V druhém poločase chyběly. Tři rychlé fauly na začátku druhého poločasu nás stály výhru. Jak řekl Romi ještě pět minut a prohráli bychom. Když budeme hrát příští víkend jako první poločas proti Alfě, body budou doma. :45:

  • bobo on Neděle, 20. září 2009 at 17:53
  • Author

  Reply

  To jakej lazaret jsme vo poločase mohli pozorovat na naší lavičce, to se jen tak nevidí. Zřejmě málo chlastáme a proto nám nepřeje štěstěna a zraněním místo toho, abychom se vyhýbali, tak je přitahujeme jako magnet. První půli jsme zahráli skvěle. Kdybychom tak hráli vždycky… Bohužel v druhý půli nám došlo a soupeř nás přejel. Kdyby se hrálo ještě dalších 5 minut, asi bychom neudrželi ani tu remízu. Přesto všichni, kdož nastoupili zaslouží uznání. Příště by to chtělo ale už bodovat naplno. :39:

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..