Bee Sting Plzeň – FCP 3:7 (1:4)

26.3.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 20,30h

junior 2x (veny, šimi), šimi 2x (-, kohy), karbi 2x (feri, -), chali (šimi)

kohy ? chali, šimi, veny, wiky – bobo, feri, junior, karbi, stanley

Dnešní páteční hektický večer stál skutečně za to. Na pořadu dne byla dohrávka s Bee Stingem, kterou bylo nutno kvůli regulérnosti soutěže narychlo dohrát ještě před oficiálními posledními zápasy. Zpočátku to vypadalo, že sestava bude děravá jak ementál, ale na poslední chvíli jsme se všichni kousli a nastoupili jsme ve stejném složení jako při středečním pohárovém zápase. Navíc ještě přisupěl Chali, který nás chvíli hledal v hale Lokomotivy a když se nás tam nedočkal, dovtípil se, že utkání bude odehráno asi někde jinde. Věděli jsme, že pakliže máme v sobotu ještě o něco hrát, nesmíme dnes zaváhat. Začátek utkání také podle toho vypadal.

Nastoupili jsme na soupeře hned od začátku a pořádně větrali jeho obranu. Dočkali jsme se ve 4. minutě, kdy Wiky vybojoval míč, posunul ho po lajně na Venyho, ten ho potáhl směrem k soupeřově šestce, podařilo se mu odcentrovat ho před bránu, kde s ním nabíhající Junior bezpečně doklouzal až za brankovou čáru ? 1:0. V dalších okamžicích se zdálo, že bude jen otázkou času, kdy se nám podaří navýšit skóre. Soupeř byl směrem dopředu prakticky bezzubý a naše šance po gólech opravdu volaly. V 7. minutě Feriho nejhezčí akci v zápase chybělo málo, aby skončila gólem. Na levé straně se totiž odhodlal docela brzy ke své pověstné přehazovačce, která se mu povedla opravdu ideálně. Bohužel svojí následnou střelu napálil pouze do vzdálenější tyče branky Bee Stingu. Za další minutu si opět Feri před šestkou povodil protihráče a našel před brankou Karbiho, který si také připsal svoji první a zdaleka ne poslední orazítkovanou tyč v dnešním zápase. Aby byl dotvořen obraz dnešní zápasové atmosféry, je nutno dodat, že Feri byl dnes pod silným vlivem jednoho aktuálně provaleného dobrodružství z jeho hříšného života. Prakticky po každém jeho odchodu z hrací plochy byla k vidění málo uvěřitelná situace: Feri po svém vystřídání se chopil mobilu a ťukal a ťukal ? Chlapec zkrátka podcenil zvídavost opačného pohlaví a nyní se to snažil urychleně řešit ? cítíme s Tebou chlape. Po našich neproměněných gigašancích se do hry začal dostávat soupeř. Na nás bylo vidět uspokojení s předváděnou hrou a začínali jsme vyrábět zbytečné chyby. Některé situace ještě na naší polovině hrací plochy jsme se snažili řešit příliš složitě a ztráceli jsme balón. Dva hloupé kiksy jsme ještě přečkali hlavně s velkým přispěním Kohyho. Bohužel po sérii soupeřových rohů si šel Feri opět něco napsat do mobilu a i toto špatné střídání mělo vliv na střelu jednoho ze včelařů, která zapadla k tyči Kohyho branky ? 1:1. Ihned po rozehrání ze středového kruhu dostáváme balón do soupeřovy šestky ? navíc zde dochází ke kontaktu míče se soupeřovou rukou. Exekuce nařízené penalty se ujímá Šimi, který ji bezpečně proměňuje tvrdou střelou pod břevno ? 2:1. Za další dvě minuty Chali tentokrát vzadu nic neuspěchal, od rohového čtvrtkruhu poslal míč na Kohyho, který ho okamžitě vyslal na nabíhajícího Šimiho. Ten přesprintoval po levé straně celé hřiště a ač obtěžován jedním z obránců, podařilo se mu přesně po zemi zakončit ? 3:1. V další minutě si potom Feri na půlce zpracoval balón, zbavil se svého hráče a postupoval s Karbim na zbylého zadáka. V příhodné chvíli se mu podařilo prohodit míč na Karbiho, pro kterého nebyl problém trefit prakticky prázdnou branku ? 4:1. Za tři minuty se nám podařilo odskočit na rozdíl tří gólů. Opět se dostavilo sebeuspokojení a znovu jsme několikrát zbytečně přišli o balón. V 21. minutě se dokonce soupeř po mizerném rozehrání našeho rohu dostal do samostatného nájezdu. Vracející se Bobo promáchl, ale Kohy postupujícího protihráče bravurně vychytal. Minutu před koncem se dvakrát po sobě dostal k zakončení Feri. Svou první dělovku poslal pouze do gólmana, aby následnou dorážku vyslal asi do pátého patra. Poločas tedy končí pro nás nadějným výsledkem, i když skóre se mohlo navýšit na obě strany.

Druhý poločas začal velkým náporem soupeře. Nám se prakticky vůbec nedařil přechod do útoku. Nedokázali jsme podržet míč a z toho pramenily protivníkovy velké šance. Ve 4. minutě včely dokázaly na půlce ztlumit skákající míč. Jeden za soupeřů utekl po lajně svému stínu a Kohyho přes jeho velkou snahu propálil k tyči ? 4:2. Utkání se lámalo a naše akcie držel na vodou svými zákroky Kohy. V 7. minutě se stačil od tyče přemístit, aby zasáhl proti hlavičce osamoceného protihráče, která směřovala do odkryté části branky. Minutu nato reflexivně svým semaforem likviduje další včelí pokus o bodnutí. My se dostáváme do hry až kolem 10. minuty, kdy se nejdříve Ferimu daří kombinace, ale chybí zakončení. V 11. minutě po našem rohu vytahuje soupeřův gólman Karbiho jedovku na tyč své branky. Skóre vracíme na tříbrankový rozdíl až ve 14. minutě, když se uvolňuje Šimi a posílá svůj oblouček ponad padajícího gólmana, aby dílo dokonal opět svým skluzem za brankovou čáru Junior ? 5:2. Za půldruhé minuty vytváříme tlak na soupeřova brankáře a nutíme ho k fatální chybě, když svým výkopem trefuje v šestce lelkujícího Karbiho, od kterého se balón líně kutálí za brankovou čáru ? 6:2. V 16. minutě na sebe opět upozorňuje svým uměním Kohy, když se mu daří vyrazit bombu po soupeřově přímáku. To už Feri přepustil své místo na hrací ploše vyčkávajícímu Stanleymu. Za další tři minuty nachází Šimi zpětnou přihrávkou k půlce Chaliho, který se moc nerozpakuje a z první posílá svou navštívenku směrem k brance soupeře. Gólmanovi cloní ve výhledu hned několik hráčů a tak jediné, co vzápětí vidí, je balón třepotající se za jeho zády ? 7:2. Chalimu to asi bylo málo nebo ho někdo na naší střídačce naštval, poněvadž za dalších několik vteřin napálí bombu z pár kroků přímo na naši lavičku. My spolusedící jsme chvilku otřeseni a Junior bude nucen si koupit na příště novou flašku ? ta stará zařvala po Chaliho zakončení. Dvě minuty před koncem si ještě Karbi zkompletuje svůj hattrick, když do třetice napálí míč do brankové konstrukce. Půl minuty před koncem jsme nedůslední při jednom z posledních útoků Bee Stingu, nedaří se nám přerušit jeho kombinaci a zcela neobsazený hráč ještě kosmeticky upravuje skóre ? 7:3.

Uchovali jsme si tedy naději na nejlepší výsledek, o kterém se nám před sezónou mohlo jenom zdát. Kohy nás podržel v klíčových chvílích, kdy jsme hráli příliš komplikovaně a nedařila se nám kombinace. Celé utkání bylo odehráno v snad až příliš vysokém tempu. Občas by bývalo lepší řešit některé situace jednodušeji. Bohužel dnešní večer měl poněkud hořký konec. Vždycky jsem si myslel, že dubové palice nosí na krku frajeři z poněkud jižnějších oblastí. Po dnešku ale musím dodat, že i my bychom v jeskyních určitě přežili. Chci pouze vyjádřit přesvědčení, že si snad na závěr nepokazíme dojem z celé sezóny, ať skončíme jak skončíme – volové.