Bee Sting Plzeň – FCP 4:4 (1:3)

16.1.2010 ? hala ZČU Plzeň ? 19,00h

2x šimi (wiky, karbi), 2x karbi (2x šimi)

méďa ? chali, johny, veny, wiky – junior, karbi, stanley, šimi

Tak nám byl opět odložen zápas, konkrétně s Happichem a bohužel z tohoto důvodu nám poněkud zaskřípala týmová organizace. Zbývající zápas s Bee Stingem byl posunut z původních 21.00 na 19.00. Tvrdé jádro FCP, které důstojně slavilo Karbiho maturák o posunu vědělo. Naneštěstí zpráva o přesunu zápasu vešla ve známost až ve čtvrtek večer a zbylí členové týmu ? zvláště Feri s Chalim ? se o této změně nedozvěděli také z toho důvodu, že nejsou zrovna pravidelnými návštěvníky našich vyhlášených stránek. Chaliho se ještě na poslední chvíli podařilo zvednout z gauče, ale Feriho pověstná mobilní nedostupnost zapříčinila, že Feri se s týmem sešel až v šatně po zápase. Kvůli zranění z minulého zápasu nemohl nastoupit srdcař Bobo a tak jediným plusem byl slavný návrat Wikyho do sestavy zatížený nevídanou 38týdenní podmínkou ? tak hodně štěstí slušňáku.

Zápas jsme začali ještě bez Chaliho, který byl stále na cestě. Jelikož jsme poctivě cvičili los, měli jsme výkop. Balón, jak známo, se rozehrává směrem do předu. Na další dlouhé dvě minuty to byl totiž jediný okamžik, kdy se míč ocitl na polovině soupeře. Bee Sting nás zkrátka zamkl před naší brankou a nám se jen s velkými obtížemi dařilo přerušovat soupeřovo útočné snažení auty a rohy. Když se nám podařilo konečně vymanit se ze soupeřova sevření a podniknout první rychlý výpad na polovinu Bee Stingu, naše první střela na branku skončila k překvapení všech gólem. Wiky předal míč Šimimu, ten se dostal přes obránce a prostřelil gólmana. Ihned následoval nový nápor Bee Stingu a Méďa si začínal připisovat velmi důležité zákroky. Za další tři minuty jsme podnikli svůj druhý výpad do soupeřovy obrany. Šimi našel Karbiho a tomu se opět podařilo překonat gólmana soupeře. Bee Sting hrál a my jsme dávali góly. V těchto okamžicích dorazil Chali, nastoupil na plac a hned svoji hlavičkou ohrozil bránu ? vlastní. Méďa předvedl řadu zákroků, kdy zmařil jasné příležitosti protihráčů. Byli jsme bez pohybu, druzí u balónu, kombinační hra byl pro nás neznámý pojem. Když už jsme dostali na soupeřovu polovinu, tak pouze po nakopnutém balónu nebo po Méďově dlouhém výhozu. Předchozí akcička v Inwestu se přeci jen do určité míry podepsala na našem výkonu, u někoho více, u někoho méně. Obraz hry se prakticky celý zápas nezměnil. Bee Sting se tlačil do zakončení a to co nezvládla naše přetížená obrana, zlikvidoval výborně chytající Méďa, i když měl občas tvář zkřivenou bolestí po kontaktech s protihráči. Pět minut před půlí se nám podařilo před naší brankou vzít míč soupeři a okamžitě založit rychlý protiútok tři na jednoho, který jsme ideálně vyřešili. Karbi předložil míč Šimimu, který ho přesně umístil k tyči soupeřovy branky. Bohužel za dvě minuty jsme o dosavadní čisté konto přišli. Po naší další ztrátě balónu na půli hřiště, směrem k Méďově brance rychle postupovala dvojice protihráčů. Než si stoletý Johny a stokilový Wiky ujasnili, který je čí hráč, získal soupeř metrovou výhodu, a sám před Méďou ji dokázal proměnit ve svůj první gól. Do konce poločasu se stav již nezměnil. Po naší nekoukatelné hře jsme nějakým zázrakem vedli 3:1.

Soupeře vstřelený gól samozřejmě nabudil a ve druhé půli se dal očekávat jeho sílící nápor. Naši hru jsme bohužel nedokázali změnit k lepšímu a co bylo horší, po třech minutách to bylo už jen o gól. Protihráč se ve vápně dokázal obtočit kolem Chaliho a umístit svoji střelu k tyči Méďovi branky. Méďa tentokráte neměl žádný nárok. V dalších minutách měl znovu o poznání více práce náš gólman. Zřejmě povzbuzen včerejším dýchánkem s Martinem Strakou a dalšími borci z plzeňského hokeje začal předvádět jeden vynikající zákrok za druhým. My jsme se nedostali prakticky k ničemu. Gólman Bee Stingu se na rozdíl od začátku zápasu také rozchytal a naše střely bohužel většinou z uctivé vzdálenosti pacifikoval. Čtvrt hodiny před koncem zápasu jsme přeci jen měli v naší hře několik světlých okamžiků a jeden z nich dokázalo přetavit naše útočné duo Šimi s Karbim ve čtvrtý gól. Šimi nahrával a Karbi opět zakončoval. Naše radost ale trvala jen něco málo přes minutu. Bee Sting dokázal v zápětí odpovědět. U brankové čáry se nechal vyškolit Šimi, proti technicky vybavenému protihráči vystartoval Wiky, což mělo za důsledek, že svého hráče zanechal za svými zády. K tomuto útočníkovi se bohužel balón vzápětí dostal a Méďa byl opět bezmocný. Utkání se přehouplo do své závěrečné fáze a začalo se přiostřovat. Několikrát si dvojičky protihráčů o něčem zřejmě zajímavém vyprávěly. Vodu do ohně se také podařilo přilít nepřesnému rozhodčímu. Mrzela nás zvláště situace deset minut před koncem, kdy nám byl odpískán nedovolený zákrok několik centimetrů před naší šestkou, který viděl pouze hlavní sudí ? takřka ideální pozice. Naši postavenou zeď prodloužili hráči soupeře a střílející hráč vymetl pavouky v šibenici Méďovy svatyně. Méďa nic neviděl ? Bee Sting věděl, co dělá. Chvíli potom ještě delší dobu pauzíroval Johny, který si v jednom okamžiku myslel, že konečně bude u balónu dřív než soupeř, ale ten tam byl opět první i se svým loktem, na který si Johny pěkně naběhl. Zákrok večera předvedl Méďa asi pět minut před koncem zápasu. Soupeři se podařilo vykombinovat naši obranu a postupoval ve třech na jednoho našeho chudáka. Podařilo se mu najít útočníka před naší prázdnou bránou, kterému do jeho střely nějakým zázrakem ještě vletěl Méďa. My jsme v těchto okamžicích měli snad jedinou vážnější akci, když samostatně postupoval Šimi, kterého soupeř pomocí rukou nezastavil, tak mu balón vypíchl skluzem. Píšťalka sudích zůstala němá. V zápětí jsme se strachovali u naší branky, když Méďa zasahoval proti soupeři také skluzem ve vlastním vápně a s balónem s sebou vzal i protihráče. Dvě minuty před koncem jsme si vzali time, aby si naši klíčoví hráči mohli vydechnout. Záměr byl jasný ? hrajeme na vítězství. Kupodivu z toho nic nebylo, poněvadž nás soupeř opět zamkl před naší brankou. Branka visela ve vzduchu po každém soupeřově rozehraném autu nebo rohu. Z posledních sil jsme se dokázali ubránit a v závěrečné křeči měl dokonce vítězný gól na kopačce navrátilec Wiky po ojedinělém výpadu do soupeřovy otevřené obrany, ale s míčem se bohužel dobře nepopasoval. Takže druhá naše vydřená remíza a znovu 4:4.

Co si budeme nalhávat, po námi (ne)předvedené hře zlatý bod. Je pravda, že naše sestava nebyla zrovna tou z nejsilnějších, ale to naše výkony neomlouvá. Své určitě způsobila i zmíněná předchozí noční jízda a špatná informovanost před zápasem. Bohužel je nasnadě, že budeme muset v příštích zápasech počítat s absencí některých našich klíčových hráčů z důvodu zimní přípravy ve velkém fotbale. Podle toho, jak se s tím vyrovnáme, takové bude naše umístění na konci soutěže. Flintu do žita ale není třeba rozhodně nikam házet.

• Kibullel on Pondělí, 18. ledna 2010 at 08:57

Hrálo se mi dobře….

stoletý Johny a stokilový Wiky – takhle jsem to neformuloval! :07:

• šimi on Neděle, 17. ledna 2010 at 21:23

v pátek večer u piva jsme si to dávali ohodne líp, jak v sobotu s míčem… :30:
    aspon ten bod… :09:
    Wiky bude přínosem do našich zadních řad, uvidíme jak dlouho bude sekat dobrotu :29:

• Kašpy on Pondělí, 18. ledna 2010 at 11:30

škoda že jsem tam nebyl, bych ho hecmul a v 15 minutě první půle by někomu přerazil nohu :02: :09:

• Méďa on Neděle, 17. ledna 2010 at 20:23

No musim uznat že si nás dali pěkně ješťe teď mi bolí celej já jinak Johny ten zázračný zákrok byl 1:30 před koncem jen pro upřesnění. Příště to snad ušukáme líp :30:

• johny on Neděle, 17. ledna 2010 at 22:27