Bee Sting Plzeň – FCP 5:2 (3:0)

3.1.2009 ? hala ZČU, Plzeň ? 15,00h

dvoři, junior (stanley)

wyky ? dvoři, chali, najký, wiky – bobo, feri, junior, stanley

Po dvojtýdenní kaloricky velmi náročné pauze, zapříčeněné vánočními svátky, nás čekal důležitý dvojzápas s ex-divizním týmem Bee Sting a béčkem divizního Rabbitu. Bohužel jak jsme předpokládali, naše vítězná sestava doznala od posledního hracího víkendu nemalých změn. Naše útočné perly (Ondra, Šimi, Wesley) se z různých důvodů nemohly dnešních mačů zúčastnit, tudíž sourozenecké duo bratří Rajtolarových dostalo svoji velkou šanci. V zadních řadách chyběl pouze Hrubec, který vyměnil útulné futsalové prostory Na Trojúhelníku za nevzhlednou halu Lokomotivy, kde spolupořádal pochybný béčkový fotbalový turnaj. Do naší branky se postavil Wyky, poněvadž Tětís se v týdnu potýkal s jistou těžko specifikovatelnou nemocí a nebyl tedy ve své kůži. Tětís se tedy alespoň jal zahřívat lavičku, stejně jako Johny, který milerád uvolnil místo mladším, poněvadž se přes svátky věnoval spoustu věcem jen ne udržování své kondice a hmotnosti.

První zápas jsme sehráli s týmem, který se už drahnou dobu pohybuje ve vyšších futsalových vodách, ale minulou sezónu se nedokázal udržet v divizi ? s Bee Sting. Soupeř po nepřesvědčivém začátku sezóny začíná dokazovat své kvality. Ostatně svoji ex-divizní výkonnost potvrdil již ve svém prvním dnešním zápase s Letkovem, ve kterém dokázal zvítězit.

Hned první dvě minuty zápasu byly typické pro celý jeho další průběh. Nejprve se do obrovské šance dokázal dostat Chali, který postupoval zcela osamocen na soupeřova gólmana. Zkusil zakončit po zemi k tyči, ale brankářova levá končetina byla na svém místě. Minutu nato soupeř z autu posílá obloučkem balón přes Chaliho, který na něj nedosáhne, na za ním nabíhajícího útočníka. Ten zblízka prostřeluje Wykyho v naší brance. Hraje se vzácně bez faulů. Bohužel horko je většinou před naší brankou. Pouze díky Wykymu se skóre nemění. Našemu týmu při útočných výpadech chybí buď optimální finální přihrávka nebo alespoň přesná střela. Ve 13. minutě Chali trestuhodně míjí míč při obraném zákroku, soupeř jde sám na Wykyho a nedává mu šanci. O dvě minuty později si Fery nechává utéci svého hráče, ten dostává balón a přihrává před naši branku. Míč propadne až k volnému protihráči, který opět tváří tvář Wykymu chladnokrevně zakončuje. Zkoušíme okamžitě odpovědět, ale soupeřův gólman je vždy na místě, i když střílíme ze všech pozic. Poločas dohráváme trošku rezignovaně, poněvadž nenacházíme recept na soupeřovu obranou hru. Ten samozřejmě nikam nespěchá a v klidu kontroluje zápas. Poločasový výsledek 0 : 3 není optimistický, ale zápas je stále hratelný a s tím také jdeme do druhé půle.

Po většinu druhého poločasu se hraje na jednu branku. Bohužel bušíme do soupeře jako hluchý do vrat. Dostáváme se do zajímavých šancí, ale pokud už trefíme bránu, trefujeme v ní i soupeřova gólmana. Protivníkovy ojedinělé akce se nám daří úspěšně pacifikovat až do 15. minuty. V tomto okamžiku je protihráč rychlejší než náš bránící hráč a střelou do protipohybu našeho gólmana ke vzdálenější tyči navyšuje skóre. Než se vzpamatujeme z tohoto těžkého a po dosavadním průběhu druhé půle nečekaného úderu, soupeřův útočník se opět uvolňuje přes dva naše hráče a jeho tvrdou střelu z hranice šestky Wyky vyráží před sebe. Balón se naneštěstí po několika odrazech dostává až k volnému protihráči, který čeká osamocen u naší pravé tyče a doráží do naší zívající prázdné brány. Zápas je prakticky rozhodnut. Minutu nato se ale Dvoři již nemůže dívat na produktivitu našeho útoku a vysílá projektil na soupeřovo bránu skoro až z půlky hřiště. Gólman stačí jeho pumelici vyrazit na tyč ale jen z vnitřní strany. Zaznamenáváme tedy konečně čestný úspěch. Zbývajících osm minut jsme natlačeni na soupeřově polovině, ale soupeř stále odolává. Do našich útočných manévrů se zapojuje i Wyky, který tři minuty před koncem dostává na půli balón, posouvá ho napravo na volného Stanleyho a ten předkládá míč před bránu volnému Juniorovi. Náš benjamínek efektní patičkou překonává gólmana podruhé v zápase. Po upravení skóre pokračujeme ve stálém tlaku, ale žádná ze střel a šancí se již neujímá.

Jedním z mála plusů v tomto utkání bylo, že jsme ho dokázali odehrát vzácně čistě a bez obdržených karet. Jinak se v zápase naplno projevila soupeřova zkušenost, když dokázal potrestat většinu našich chyb při pokrývání protihráčů. Zbytek zápasu potom již pouze kontroloval jeho průběh, zatímco jsme se marně pokoušeli o zteč protivníkovi branky. Nedařilo se nám ale proměňovat ani ty nejvyloženější šance. Někdy chybělo i trochu štěstí. Kýžený gól, který nás přeci jen nakopl, jsme vstřelili trochu pozdě na zdramatizování zápasu. Každopádně jsme v následném zápase měli možnost na náš závěrečný tlak navázat.