Bowling Bar Luna – FCP 0:7 (0:2)

19.12.2009 ? hala ZČU Plzeň ? 16,00h

2x ondra (šimi, karbi), 2x karbi (chali, johny), šimi (ondra), feri (veny), chali (-)

méďa ? chali, johny, ondra, veny – bobo, feri, karbi, šimi

Poslední zápas v tomto kalendářním roce a nejspíše i poslední zápas v univerzitní hale Na Trojúhelníku jsme odehráli proti nováčkovi Krajského přeboru družstvu Bowling Bar Luna. Ten se v soutěži zatím hledá a celou tabulku aktuálně pozoruje z klidného posledního místa. Nechtěli jsme, aby se soupeř chytil právě v utkání s námi a k tomu byla směrována celá naše příprava na tento zápas. Jako rozhodující faktor našeho dnešního úspěchu se ve zpětném úhlu pohledu ukázala bouřlivá a ryze odborná internetová diskuse nad tvořením optimální sestavy. Samozřejmě přítomnost Ondry, který přišel jednak naše zadní řady vyztužit a jednak zadní řady soupeře provětrat, zvedala naše akcie o hezkých pár plusových bodů. No a Karbi přišel dokázat, že jeho minulý vynikající výkon nebyl vůbec náhodný.

Protože předchozí zápasy nabraly časový skluz, začalo se bez nástupu s minimálním časem na rozcvičení. Johny, který sotva dopsal zápis, se tak dostal do kontaktu s balónem až při svém prvním střídání a hned nechal vyniknout Méďu, který za něj tahal kaštany z ohně. Hra byla z počátku neurovnaná z obou stran. Náš tým se dlouho nemohl dostat do tempa. Přímý kop z úhlu se Ondrovi nepovedlo nasměrovat do branky a tak k prvnímu ostrému zákroku jsme lunárního brankáře donutili ve 3. minutě, kdy po našem rohu zakončoval tečovanou střelou Johny. V 7. minutě dobře kombinovali Karbi s Ferim, ale gólman jim úmysl vystihl. Navíc následný rychlý protiútok musel hasit až Méďa. O dvě minuty později se po soupeřově rohu dostal k balónu rychlonohý Ondra, ale jeho zakončení si cestu do branky nenašlo. Po nemastném začátku jsme pomalu začali přebírat otěže zápasu. Za zmínku stojí šance Šimiho, dalekonosná střela Feriho a šibeniční zakončení opět Feriho, jehož excelentně vychytal gólman. V 15. minutě musel vytasit svůj zřejmě nejtěžší zákrok Méďa, když soupeř schoval svoji střelu za obránce. Méďa, který balón uviděl až na poslední chvíli, stačil dát do dráhy míče svoji jemnou nožku. Chvíli na to jsme se ještě pokusili proměnit náš další roh po ose Feri ? Karbi ? Johny, ale střela šla pouze do gólmana. V 19. minutě konečně zahřmělo. Po naší zatím nejjednodušší a nejpřímočařejší akci, když si Šimi narazil s Ondrou, musel Šimi balón do zívající prázdné brány pouze doťuknout. O dvě minuty později byla k vidění podobná jednoduchá akce se stejným výsledkem. Po kombinaci Karbi ? Veny ? Feri posledně jmenovaný opět zakončením do prázdné brány navyšuje skóre na 2:0. Před koncem první půle jsme měli zaděláno na menší komplikace. Nastřádali jsme totiž čtyři fauly a dvě minuty před koncem nám dokonce trošku pomohl sudí, když neponechal soupeři výhodu po našem pátém faulu a zastavil tak pro soupeře velmi nadějné přečíslení tři na Venyho. Veny je ale v současné době v laufu a s nepříjemnou situací by si určitě nějak poradil ? alespoň dva ze tří útočníků by jistě sestřelil. Chvíli před koncem jsme se ještě dvakrát dostali do zakončení, ale nic z toho nebylo. Naopak v poslední minutě sudí přehlédli v bowlingové šestce zatáhnutí našeho hráče soupeřem, ztratili jsme balón a Feri předvedl něco, co od něho mnohokrát nevídáme. Rozhořčen neodpískaným zákrokem ukázkově zaskluzoval. Kopala se proti nám tedy první desítka v této sezóně. My ale máme v naší brance Méďu, lepšícího se zápas od zápasu. Nepříliš tvrdou střelu reflexívně vyrazil. Následný roh už sudí rozehrávat nenechal. Letos poprvé jsme po poločase vedli, což jsme samozřejmě chtěli zlepšenou hrou v druhé půli potvrdit.

Předpokládali jsme, že když neuděláme nějaké zbytečné chyby, další gól v soupeřově síti bude nejspíše rozhodující. Hned v první minutě se Bobo krásně opřel do balónu a orazítkoval tyč soupeřovy branky. Ve 3. minutě nechal jeden ze zadáků soupeře Ondru několik metříků za sebou a to se mu nevyplatilo. Šimi protihráče jednoduše přeloboval a Ondra tváří v tvář gólmanovi ukázal svůj um. Počkal si až gólman lehne a lehounce ho přehodil. Soupeře jsme víceméně k ničemu nepouštěli a Méďa neměl v těchto okamžicích téměř žádnou práci. Kolem 8. minuty se dvakrát před brankou soupeře objevili naši obranáři Chali s Venym, ale poprvé po narážečce Veny střílel vedle a podruhé mu radost zkazil brankář. Ve 13. minutě jsme využili jeden z mnoha našich rohů. Feri s Karbim si nabíhali na Chaliho rozehrávku. Ferimu se podařilo udělat Karbimu prostor, když mu odtáhl dokonce dva obránce a Karbimu stačilo pouze překonat gólmana. Za dvě minuty se ocitl v další šanci Bobo, když svým důrazem vybojoval balón, ale následnou střelu poslal pouze do brankáře. To se již schylovalo k naší nejlepší tříminutovce tohoto zápasu. Běžela 17. minuta, když v rohu trochu zapomenutý Johny dostal balón a poslal jej před bránu Karbimu. Jeho okamžité zakončení soupeřův gólman vyrazil před sebe, kde ale ještě dotíral Ondra a okamžitě překonal popáté bezmocného barového brankáře. Ještě ve stejném střídání zakládá Ondra rychlý protiútok, dává nalevo nabíhajícímu Johnymu a ten příhrou před branku podél brankáře vybízí Karbiho, aby uklidil míč do opuštěné branky. Za další minutu znovu ostřelujeme soupeřovu svatyni, aby se balón odrazil ke zcela volnému na středu hřiště stojícímu Chadimu, který se vůbec nerozpakuje a napaluje míč posedmé za záda soupeřova gólmana. Před koncem zápasu musel ještě nudící se Méďa dvakrát vyřešit nebezpečné situace, když jsme trochu polevili v koncentraci a příliš jsme se hrnuli dopředu. Svoji první nulu v sezóně si ale vzít už nenechal.

V dnešním zápase jsme se velmi pomalu rozjížděli, když nám scházel hlavně větší pohyb. Soupeř několik našich chybiček potrestat nedokázal. Proti byl vždy výborný Méďa. Když se nám povedlo několik pohledných akcí zakončit, soupeř přestal kousat a šlo pouze o to, kolik se nám podaří vstřelit gólů. Méďou 14. vychytaná nula v ?A? týmu je hezký bonus k vcelku v klidu zvládnutému zápasu. Doufejme, že se nám v novém roce a v nové hale bude dařit stejně jako v posledních zápasech.

Nakonec se podíváme do historických análů našeho slavného souboru. Dnešní, už 157. soutěžní zápas našeho ?A? týmu se totiž zapsal do těchto statistik několika zajímavými čísly. Zde jsou nejkulatější z nich: Méďa dnes odchytal již 125. zápas v dresu FCP, Johny odchodil svůj jubilejní stý a Chali dokončil svoji první patnáctku.

• bobo on Pondělí, 21. prosince 2009 at 11:00

Zápas to byl povedenej. My, co jsme nastoupili i za béčko na podzim, co jsme vyfasovali tu nakládačku jsme se alespoň náležitě revanžovali, i když já osobně pouhou střelou do tyče. V druhý gólovce mě vystál gólman. Takhle definitivně o post nejlepšího střelce historických tabulek brzy přijdu. :11:
    Ni nic, všechno pro tým. Jinak příští zápas hrajeme já i venca jenom a jenom na sebe! :04:

• Kibullel on Pondělí, 21. prosince 2009 at 13:46

Absolutní souhlas! Sem chtěl hrát už teď celou druhou půlku na sebe ale moc to vidět nebylo…. :07:

• johny on Pondělí, 21. prosince 2009 at 16:13
        • Author

Stačilo posledních deset minut. :40:

• simi on Neděle, 20. prosince 2009 at 19:36

Ale jak jsme se bavili že Jonny bude slavit 100 zápas hned po utkání tak to se asi nědělo, pač teď jsem přijel z Globusu a viděl jsem tam stát Jonnyho auto s napakovaným kufrem!! Oslava bude asi až dnes :09: :30:
    Jinak zápas se nám povedl!! slušná střelnice řekl bych v pohodovém zápase… :39:
    statistika pěkná, snad dam dříve 50 golů než budu mít 50 zápasů

• johny on Pondělí, 21. prosince 2009 at 07:58
      • Author

Máš štěstí žes mě nepotkal. Po celodenním nákupním martýriu to byla u Globusu poslední štace. Byl jsem tak akorát před výbuchem, ale ještě jsem to ustál a doma jsem vše samozřejmě náležitě oslavil. :32: .

• bobo on Pondělí, 21. prosince 2009 at 10:56

Johnyho víkendový nákupy jsou pověstný… taky nás to skoro všechny bohužel čeká.

• Méďa on Neděle, 20. prosince 2009 at 11:59

Myslím že jsme si výhru jasně pohlídali jelikož všichni odvedli výborný výkon. Děkuji všem, že jste mi pomohli k nule a Johnymu za excelentní vedení statistik je to pěkné se občas podívat co už máme za sebou i když Véna bude mít určitě zase nějaké ty připomínky :18: :32: :07:

• Stanley on Neděle, 20. prosince 2009 at 07:55

Dobře ty Johny. Jinak gratulace ke 100. utkání. Z pohledu diváka velice koukatelný zápas. Všichni zaslouží pochvalu. Méďa skvěle chytnutá pentle. :28: Jen tak dál i v příštím roce. :08: