29.11.2008 ? hala ZČU, Plzeň ? 20,00h

4x wesley (-,najký,-,tětís), bobo (wiky)

hrubec

tětís ? wiky, najký, dvoři, hrubec – šimi, wesley, bobo, machy, junior

Dnes nás čekal jeden z papírově silnějších soupeřů – Czech Made, kteří se v minulé sezóně oproti původním předpokladům neudrželi v divizi. Lze říci, že se vlastně jednalo o takové malé derby, poněvadž se soupeřovým béčkem, za které samozřejmě pravidelně nastupovali hráči z A-týmu, se náš tým v minulých sezónách čtyřikrát utkal. Pohledem do statistik bychom zjistili, že dvakrát jsme se z výhry těšili my, dvakrát se radoval soupeř. Poslední utkání s tímto soupeřem na Slávii by určitě rádo vymazalo z paměti několik našich přímých účastníků, kteří byli v základní sestavě i dnešní večer. Naším přáním bylo alespoň částečně vrátit mládencům z CM tuto potupnou porážku (výsledek dnes již není důležitý :07: ). Naštěstí pro nás, je dobrým zvykem na začátku každého zápasu nastavit skóre na sympatických 0:0.

Poněvadž jsme kvůli známým rudým okolnostem z minulého víkendu přišli o Feriho a Chaliho, postavili jsme dopředu naši novou elitní dvojku Wesley ? Šimi, kterou doplňovali dělníci týmu: Bobo, Machy a Junior. Zadní řady byly vcelku stabilizované ? Dvoři, Hrubec, Najký, Wiky. Protože Machy s Wikym se v době, kdy zápas začal, ještě klouzali v plzeňských ulicích, přijal zodpovědně svoji nevděčnou úlohu náhradníka Junior a vzadu jsme zpočátku točili tři obránce.

Zápas jsme začali ve velkém stylu. Hned při svém prvním pobytu na hrací ploše ve druhé minutě zápasu Wesley z levé strany vyzkoušel tvrdou střelou pozornost soupeřova gólmana. Ten balón pouze vyrazil před sebe, a poněvadž ho ještě pálily rukavice po předchozí pumelici, nestihl už reagovat na Wesleyho dorážku, kterou opřel o horní tyč soupeřovy svatyně. Velmi nadějný začátek. V dalším průběhu první půle bylo možno sledovat vyrovnanou hru, okořeněnou několika fauly z obou stran. Obrany byly vcelku pozorné a to co prošlo, měli pod kontrolou oba gólmani. Běžela asi 13. minuta zápasu a my jsme roztočili kolotoč přesných přihrávek na soupeřově půlce, jehož vrcholem byla Najkýho vybídnutí Wesleyho přes celou šíři hřiště. Ten už věděl, že je po něm žádáno, aby míč ?pouze? dopravil do sítě, což v příštím okamžiku skutečně udělal. V dalším průběhu se stav akumulovaných faulů dostal až na skóre 4:5 bráno z našeho pohledu. Man in black občas povolili tvrdší hru, občas trošku kompenzovali. Příznačná byla situace chvíli před koncem první půle. Hoši z CM za cenu neodpískaného faulu získali míč na naší polovině. Polovina hráčů našeho i soupeřova týmu přestala hrát s předpokladem, že se bude pískat. Protože hvizd píšťalky ale neproťal houstnoucí atmosféru haly, pokračovalo se ve hře. Obrovské nebezpečí pro naši branku hasil Dvoři, když protihráče odzbrojil až technikou nagewaza, kterou v rámci našeho doplňkového sportu judo na trénincích v naprostém utajení zkoušíme. Prostě ho vzal a zahodil. Naštěstí pro nás sudí právě kompenzovali předchozí neodpískaný faul. K naší velké škodě jsme do konce první půle soupeře nedonutili k jeho šestému faulu a následné penaltě. I tak ale vedení 2:0 bylo velmi nadějné. Potřetí ve třetím zápase za sebou.

Druhou půli začal soupeř velkým náporem a hned ve druhé minutě se mu podařilo rozhodit naši obranu. Hlavně Šimimu se otevřely nové obzory. Na trénincích vždy, když si nechá utéci soupeře, z celé akce nic není. Tady ale nastala změna. Šimiho hráč si nikým nerušen nabíhá do volného prostoru a zkušeně proměňuje. Za dvě minuty mohlo být ještě hůře. Při závaru v našem brankovišti Tětís vyráží na nohu vlastního hráče a vzápětí míč chytá. Podle pravidel dvojí hraní brankáře a nepřímý kop v náš neprospěch. Soupeř ale podržel špatnou rozehrou. Nebyli bychom to snad ani my, abychom nezačali kecat do práce rozhodčím. V tomto zápase vzal tuto zodpovědnost na sebe Hrubec a uslyšeli jsme žluté cinknutí jeho drobných o růžový povrch našeho klubového prasátka. V další minutě jsme byli svědky nádherné akce našich údržbářů. Wiky dostal na půli balón do běhu a jal se s ním ?sprintovat?. Dva chlapíci z CM neznajíce Wikyho rychlostní limity se rozhodli našeho obránce stíhat a v klidu ho předběhli. Ten využil momentu překvapení, kdy oba protihráči kroutili hlavami nad tím, jak jsou rychlostně dobře vybaveni, udělal skutečně dva rychlé kroky doprava a poslal křížně před bránu polovysokou přihrávku volnému Bobovi. Ten se krásně zavěsil do vzduchu, kdy jeho tělo bylo rovnoběžně s hrací plochou a akrobatickým zakončením nedal žádnou šanci gólmanovi soupeře. Na ploše se nyní schylovalo k velkému závěru. Tětís brnkl o nohu soupeře na hraně šestky. Následný přímák se štěstím vyrazil. Chvíli na to soupeř dělá chybu v podobě malé domů. Wesley po Šimiho příhře trefuje dobře vybíhajícího brankáře. Dvanáct minut do konce a Wesley využívá velkého nedorozumění obrany CM se svým gólmanem a v pohodě zavěšuje. Mládencům z CM trošku začínají téci nervy a jen díky benevolenci rozhodčích obdrží pouze jedno žluté napomenutí. Přeci jen se jim ale podaří zápas ještě zdramatizovat, když asi pět minut před koncem prostřelují Tětíse. To už je skóre akumulovaných faulů vyrovnané 5:5. Náš tým se ale vymaňuje ze soupeřova sevření a Tětís svým dlouhým výhozem nachází připraveného Wesleyho, který si do zápisu o utkání připisuje již čtvrtý záznam.

No a teď budeme chvilku počítat. Když Wesley zavěsil ukazovala časomíra 1:30 (? 5 sekund). Vycházejme z předpokladu, že základní jednotka času podle soustavy SI je jedna sekunda a jedna minuta má 60 sekund. Do konce hrací doby tedy v tomto okamžiku zbývalo něco málo přes 90 sekund. S prohrou vyrovnaný soupeř asi po 20ti sekundách rozehrává, následuje několik jeho přihrávek a v tu chvíli se ujímá hlavní role v této závěrečné tragikomedii Šimi. Podle jeho pozdějších slov se jal ?kouskovat? hru. Maximálně tak rozkouskoval tekutou dodávku na dokopné pro zbytek týmu. Takže jeho prvním kouskem byl sporný souboj s protihráčem, když nejprve zasáhl balón. Nevadí, stane se. Dalších asi 30 sekund trvá než protihráč kopne nařízenou desítku za náš šestý faul. S jistotou ji proměňuje, ale protože jsou mládenci z CM již skutečně s prohrou smířeni, ani si nejdou pro míč, takže další půlminuta a rozehráváme po obdrženém gólu. Následuje několik našich přihrávek a posíláme balón do kopru. Soupeř ještě rozehrává a Šimi posléze přichází se svým druhým kouskem, kdy očividně na půlce zbytečně fauluje. Další půlminuta a stav je už jen 5:4 v náš prospěch, protože i další desítku CM proměňuje. Opět si ale nikdo nejde pro balón, takže se rozehrává po další časové prodlevě. Naštěstí Šimiho vrcholné číslo v podobě třetí kousku (faulu) nepřichází a sudí konečně po další půlminutě naši už evidentně bojácnou rozehrávku přerušuje posledním hvizdem do píštalky. Jak dlouho se hrálo oněch 90 sekund, nechť si každý spočítá sám.

Podali jsme po drtivou většinu zápasu zodpovědný výkon (až na závěr!). Celé utkání se odehrálo ve velkém tempu, což jsme ostatně podle vždy fyzicky velmi dobře připraveného soupeře očekávali. Nechali jsme se opět občas vyprovokovat ke zbytečným faulům. Soupeř dobře kombinoval a točil své hráče po celé hrací ploše. Několikrát jsme měli problémy s pokrýváním rotujících protihráčů. Jak je ze statistiky zápasu vidět, naše hra v posledních utkáních stojí a padá s účastí střelecky disponovaného Wesleyho.

• Rozhodčí on Čtvrtek, 4. prosince 2008 at 10:41

Vážení pánové, o té situaci ohledně času: poslední „minuta“ se zastavuje jak všichni víte. Může být 10 vteřin nebo 2 minuty – naprostá věc rozhodčího. Pokud tato „minuta“ se Vám zdála delší tk věřte, že je to tím, že při autu necháte balon u soupeřovi brány a střídáte a pod. Jinak komunikace rozhodčích o čase je jasná – druhej signalizuje a hlavní se řídí sám jak dlouho hru nechá.

• Kašpy on Úterý, 2. prosince 2008 at 11:37

Ty vole, gratulace, gratulace, gratulace :02:
    Jsem rád že jste byli konečně zapálený a fakt úpřímně gratuluji k porážce CM, jsem rád že jsem u toho nebyl, jelikož bych asi taky začal kouskovat :36: Takhle mohu říkat že jsem s vámi neprohrál :07: Přeju hodně úspěchů a BOBO kurva hoď už osobní problémy se mnou že jsem pryč za hlavu a řekni mi až se zase někdy půjdete někam vylejt :30: uděláme s wiki nějaký zlo a bude třeba plavat v řece proti proudu :45: :14: Hul bambul partičko…

• WIKY on Úterý, 2. prosince 2008 at 11:50

nazdár Kašpárku jestli se chceš dostat mezi nás zapálený magory, je třeba dokázat že pořád hoříš. Co třeba takhle http://www.heavy.cz/post/noha-v-prdeli-1668/ :02:

• Kašpy on Úterý, 2. prosince 2008 at 11:53

:01: :13: :25: hořím ale na tohle ještě nemám. Leda že by mě to někdo od vás ukázal ty netvore :45:

• bobo on Úterý, 2. prosince 2008 at 13:23

Zdar Kašpejle, popravdě moc nevim, o čem mluvíš… osobní problémy mam, ale určitě né s Tebou :36: … klidně se můžeš někdy připojit… osatně třeba jako handy, se kterym jsme už zvládli i čertovku… :30:
      Ono, já měl vždy problémy dočasnýho charakteru s každym, kdo mi kazil „práci“ v FCP, ale ty problémy se vyřešili odchodem odchodem dotyčného z týmu, nebo nápravou… takže až budeš mít chuť něco někde zapálit, můžeš bejt u toho z klukama z fcp. :11:

• Tětís on Úterý, 2. prosince 2008 at 13:28

Kaspy to je jasny, magor jako ty bude na dokopny dycky vítan!!! :30: :14: :07:

• johny on Úterý, 2. prosince 2008 at 14:29
        • Author

Koukam, že už vam docházejí nápady, co dělat při odchodu z dokopný. Tak si hned pozvete mistra kravin, aby vás inspiroval. :02:
        No vypadá to, že příště zdrhnu o hoďku dříve než jsme původně zamýšlel. :35:

• Kašpy on Úterý, 2. prosince 2008 at 16:11

Já jsem mistr kravin? :26: Nu to bych se hádál řekl bych že na prvním ístě jsme dva. J v řece letos nebyl když bylo asi 7 stupňů….takže doufám Johny že mě němáš za šílence, plno kamarádů ti řekne že jsem klidný hoch :29: :43: nicméně píšu se tě na seznam zmizelých :31: Takže si to klidně odhlasujte zda mě někam brát nebo ne. :42: Holt budem šlušný kriplové :33:

• johny on Úterý, 2. prosince 2008 at 16:28
            • Author

Nic ve zlým Kašpy. Já jenom, že Tě taky nemusí nikdo dvakrát přemlouvat, když o něco jde. :30: Do tvrdého jádra FCP si vždycky bez problémů zapadl. :29:
            Abych se přiznal, občas mi chybí legendární Kašpyho deníček – to byly výměny názorů jak řemen. :44:
            Taky Tě rád uvidim.

• Kašpy on Úterý, 2. prosince 2008 at 16:37

To je od tebe milé :19: :20: Seženťe nějakou fcp bitch, (ne tu co už všichni vojeli ale novou) :07: nu a pak budu na každý akci. Náhodou jsem se maličko uklidnil. Vybiju si to vše vždycky v létě se alkoholicky a turnajový túúúúr s wikrojem :30: to by jste měli vidět ty zla sex drogy rock´n roll pičo :14: Sorry Juniore za sprosté slovo :40: Takže taky se rád těším až nějaká akcička bude. Plánoval jsem i cestu na váš zápas s CM a samo bych fandil vám. Je vidět že ani CM není co bejval :25: ale to se mě už netýká, jenže jsem bez auta a někdo o tom víkend na tej mej starej rajtovat musí když přes týden leží ladem :43:
            Takže démoni dejte vědět a zapálíme se :30: :39: fcp hooligans go :line-ups:

• Tětís on Pondělí, 1. prosince 2008 at 12:22

no tak takovyhle konce zapasu, to je cerna mura pro vsechny golmany :25: takhle mi zkazit prumer, to me poser! :41: je teda ale taky pravda,ze uz bych se mel naucit konecne ty desitky chytat :07: jinac ale myslim vybornej vykon, soupere sme k moc sancim nepustili, minule sem mel treba daleko vic prace, coz me docela prekvapilo! 3 body doma, dyz zahrajem podobne i v Domazkach, musime si naky body odvezt! :32:

• bobo on Pondělí, 1. prosince 2008 at 12:31

Kdybys ty desítky uměl chytat… :18: moch sis ten průměr zachovat… Ale jinak supr výkon. :03:

• bobo on Pondělí, 1. prosince 2008 at 09:31

Tak z tohohle zápasu jsem měl radost. Pro mě to skončilo teda 2:5, to ostatní, to už byl jinej zápas… CM vs šimiho kouskování hry… Hráli jsme s nasazením, důrazem a chutí a soupeři jsme hru hodně znepříjemnili. Byl jsem trochu zklamanej z toho, co předváděli hráči soupeře při sebemenším kontaktu v osobních soubojích… člověk se kolem sotva proběh a oni hned padali k zemi… Ale tak je to jejich věc a když jim v tom jsou rozhodčí na ruku…
    No, snad zkusíme vyloupit i Domažlice, což nebude jednoduchý…

• najký on Pondělí, 1. prosince 2008 at 00:35

dobře takticky zvládnutej zápas když nepočítám poslední minutu a půl.. weslyho goly nas nakopli a přinesli i potřebnej klid na kopačky.. Dvoři zachraňoval jasnej gol zlomenim Repiho o tyčku a šlo se dál :07: . obrana hrála celkem bez faulů, ale pomohli tomu i rozhodčí který to celkem pouštěli..
    nevim jak zítra s tréninkem, mám ortézu přes kotník jak mě sestřelil na tý půlce..
    Hlavně bez faulu :23:

• WIKY on Neděle, 30. listopadu 2008 at 22:00

dobrej report Jonhy :09: , ale jinak ty konce zápasů máme fakt žalostný. Příde mi, že se každej zápas 10 minut před koncem poserem a každej se bojí že to skurví, nebo tak něco. To musíme ještě vypilovat. Na druhou stranu to aspoň bylo atraktivní pro diváky

• simi on Neděle, 30. listopadu 2008 at 21:20

Kurva, CHLAPY NEMAM JEDNY TRENKY, kdo je má doma ať si je vypere sám :32:
    Komentář je slušný, ale zdá se mi že redaktor se nějak opřel do hráče s číslem 9 :42:
    každý si musí někdy vybrat slapší zápas :25: :44:

• Stanley on Neděle, 30. listopadu 2008 at 19:20

Johny napsal jsi to skvěle jako obvykle. Jinak super zápas s trochu akční koncovkou. Ale jinak jsem měl ze zápasu skvělý dojmy. Jen tak dál. :45:

• roztleskávačka on Neděle, 30. listopadu 2008 at 17:34

Skvělý report! čtivé a trefné! :31:

• johny on Neděle, 30. listopadu 2008 at 17:27
    • Author

Nechtěl jsem moje subjektivnější pocity psát do reportáže.
    Tak tedy: neumím si představit, kdybychom dostali na konci ještě jeden gól, co by se dělo na hřišti i mimo něj. Je jasný, že si za výsledné skóre můžeme sami (viď Míro), a je mi taky jasný, že zápas končí, až rozhodčí pískne naposledy do píšťalky, ale tentokráte si myslím, že nezafungovala dostatečně komunikace mezi oběma rozhodčími, poněvadž se skutečně hrálo možná dvě minuty přes čas.
    Mám takový dojem, možná nesprávný, že hlavní man in black neměl přehled o tom, kolikátá bije – nic ale ve zlém. Časomíra byla nad jeho hlavou, mohl mít zkreslené informace.
    Každopádně poučení do dalších zápasů, že za poslední minutu se toho může ještě hodně stát. Jinak pěkný zápas z obou stran a myslím si, že zasloužené tři body pro nás. Zkusíme něco urvat v Domažlicích.
    Mám takový dojem, že za 14 dní chyba v rozpisu nebude a budeme hrát opravdu v pátek – to bude průser. Musíme se nejen na toto informovat.