wesley (-), junior (-), bobo (dvoři)

wesley

wyky ? dvoři, chali, johny – wesley, šimi, feri, bobo, junior

Venymu tentokráte nebylo na střídačce moc do smíchu, tak vezměte za vděk pouze tímto reportem.

Při pohledu na aktuální tabulku krajského přeboru bylo zřejmé, že nás dnes čekalo střetnutí s velmi kvalitním soupeřem, který v dosavadních zápasech ještě neztratil jediný bod. To platilo až do utkání, které předcházelo našemu vzájemnému zápasu. Jerigo našlo prvního přemožitele v podobě zvedajících se Bee Sting a na nás si jeho hráči určitě chtěli spravit chuť. My jsme samozřejmě nechtěli dát svoji kůži lacino.

Bohužel náš tým se potýkal s problémy při skládání sestavy, které vrcholily v zápase samotném. Protože se na poslední chvíli omluvil Wiky, točili jsme pouze tři zadáky. Navíc když bylo jasné, že Fery nestihne začátek zápasu, doplnil útočnou trojici Junior. Místo Tětíse se ke své premiéře v naší brance připravoval Wyky. Jak už bylo řečeno, soupeř měl sice v nohách předešlý zápas ale také plnou lavici, takže tato okolnost nehrála víceméně žádnou roli.

Měli jsme tragický začátek zápasu. Hned při prvním střídání se na naši branku řítil z levé strany soupeřův útočník obtěžovaný naším zadákem. Naneštěstí ještě stihl v tísni nepříliš tvrdě po zemi vystřelit. Bohužel Wyky nestihl sklapnout podpadky a k našim uším dolehl pro nás velmi nepříjemný zvuk houslí. Byla to velmi studená sprcha. Naše odpověď ale přišla hned vzápětí. Minutu na to donutil Wesley se Šimim důrazným napadáním soupeře k chybě. Wesley se moc nerozpakoval a ihned opřel svoji střelu o břevno soupeřovy branky z té správné strany. Převzali jsme iniciativu a vytvořili si několik šancí. Bohužel žádná z kombinací ani střel se neujala, což nás později velmi mrzelo. Soupeř si uvědomil kvality našeho elitního útoku a přitvrdil při bránění hlavně Wesleyho. Ten vznesl určitý dotaz na rozhodčího, který mu na něj vtipně žlutě odpověděl. Stejnou odpověď pak o pár minut později použil i pro jednoho z protihráčů. Rychlí hráči Jeriga činili naší obraně nemalé problémy. Wyky několikrát musel prokázat své kvality. V 16. minutě jsme ale hrubě podcenili soupeřův roh. Ten ho rozehrál nakrátko a v momentě, když všichni naši hráči očekávali přihrávku před branku, protihráč chytře zakončil z nulového úhlu přímo do naší sítě. Další zbytečný gól a další ztráta sebevědomí. Do konce první půle jsme se ještě s Jerigem přetahovali o každý balón, ale skóre se již nezměnilo. Padáme 2 : 1, ale uvědomujeme si, že zápas je hratelný.

Na druhou půli dorazil Fery s jednou stulpnou, takže střídačka měla o zábavu postaráno. Z počátku to vypadalo, že dobrovolným dárcem bude Junior. Bohužel chvíli po začátku druhé půle plac opouští Chali se svým nevyzpytatelným kotníkem a tak Fery dostává zajetou stulpnu právě od něj. To ale nemění nic na tom, jaké problémy působí Jerigovský orient expres v našich zadních řadách. Soupeřovy rychlé kombinace někdy i se štěstím přečkáme. Ujímá se až střela z pravé strany, která se bohužel otírá o Johnyho a Wyky na změnu směru reaguje pozdě. Jerigo teď nikam nespěchá a čeká na naše chyby. Nám se ale podaří v 10. minutě zápas zdramatizovat. V těchto chvílích je na hřišti hodně vidět Junior, když svým napadáním nedává soupeři prostor. Dočká se svého premiérového zářezu, když doráží naši střelu, kterou gólman soupeře vyrazil právě před Juniora. (Veny si do svých poznámek neopomněl poznamenat: ?Zápisný min. kořky pro celej stůl?) Jerigo nás ale dlouho dýchat nenechává. Ve 13. minutě při soupeřově rohu vyrábíme hrůzostrašnou chybu při přebírání hráčů a osamocený střelec zvyšuje na 4 : 2. A aby toho nebylo málo, dvě minuty nato si soupeřovi útočníci v rychlosti narazí balón a odsoudí nás do role statistů. Chvíli poté se naše zadní řady rozpadají úplně. Johny, který si právě na své schopnosti až neskutečně pokrývá balón, je nešetrně na půlce sestřelen soupeřem. Na to jak pomalý byl na hřišti, nadává celkem rychle a v doprovodu opouští arénu. Nechává tak Dvořiho jako jediného zadáka na pospas svému osudu. Pět minut před koncem si ještě bereme time, abychom s výsledkem zkusili ještě něco udělat. A skutečně po minutě se i v tomto zápase do střelecké listiny zapisuje bobo. Soupeř ale nemá pro naše choutky vůbec žádné pochopení a dvě minuty před koncem šestým gólem v naší síti potvrzuje své vítězství.

Utkání do jisté míry ovlivnily naše nekončící problémy se sestavou. Každopádně je třeba říci, že Jerigo je soupeř, který našim zadním řadám činil zatím asi největší problémy. Opět jsme ale dostali velmi laciné góly. Při obou mužstvech stálo v určitých fázích zápasu trochu štěstí. V první půli jsme byli důstojným soupeřem, bohužel nepodařilo se nám dotáhnout některé nadějné příležitosti až do konce. V druhé půli jsme několikrát zazmatkovali a Jerigo toho dokázalo využít. Při přípravě na příští důležitý dvojzápas musíme každopádně začít u sestavy. Ta sobota by nás mohla konečně nakopnout.