:calendar: 3.10.2009 ? hřiště Slávia VŠ, Plzeň ? 10,00h

:ball: stanley 4x (veny, johny, bobo, -), johny 3x (veny, veny, junior), junior 2x (stanley, -), veny (-), wiky (veny)

:rote: wiky

:line-ups: tětís ? johny, veny, wiky – bobo, junior, stanley

Dnes jsme chtěli potvrdit první podzimní vítězství z minulého týdne, kdy jsme horkotěžko udolali nepočetnou squadru Vejprnic. Čekal nás tým, kterému jsme měli co vracet. Pamětníci si jistě vzpomenou na premiérovou pohárovou blamáž s naším dnešním soupeřem ? celkem Kojaku.

Oproti minulému zápasu jsme se chtěli zodpovědněji postavit k tvorbě soupisky. Nezávislý čtenář nechť posoudí, jak to nakonec dopadlo. Juniorka tentokrát nebyla k dispozici, takže jsme vycházeli z vlastních zdrojů. Do brány se vracel Tětís, obranné řady měli vyztužit minulý zápas pauzírující Veny s Wikym a Machy se zdravotně nejistým Johnym. O naše góly se měla postarat jednak bratrská dvojice Rajtolarových, navrátilec Bobo a svoji první letošní šanci měl dostat nevyzpytatelný Feri. Pod dojmem Feriho ?vynikajících? tréninkových výkonů jsme se ještě chystali na lavičku posadit Vincenta, aby v případě potřeby zaskočil.

Abychom to neprotahovali. Veny, Wiky a Tětís v noci z pátku na sobotu absolvovali náročnou přípravu ve známém vysokohorském středisku Alcatraz, Machymu ve Štěnovicích vypověděl službu přibližovací vozíček, Vincent si ve 12 hodin sbalil kopačky a než vyrazil, podíval se na rozpis zápasů, načež zjistil, že se nebude hrát od 14 hodin, jak se mylně domníval. A kde je konec Ferimu ? to možná při optimální konstelaci do týdne zjistíme. Dorazili jsme tedy v optimistické náladě v šesti do pole, abychom vyzvali soupeře. Jenže vyzvat nebylo koho. Kojak si dal na čas a svých pět hráčů dokázal dostat na hřiště až po nikoli krátké čekací době. Asi mají chlapci podobné problémy se složením sestavy jako náš drýmtým (jen občas).

Každopádně začali jsme hrát a už od začátku bylo jasné, že aktivnější bude naše družstvo. Jak vyplývá z předchozích řádek, soupeř neměl nikoho na střídání a snažil se většinou jen přerušovat naše časté pokusy o útočení. Měli jsme od začátku více ze hry, ale několik prvních náznaků šancí zůstalo nevyužito. Buď naše zakončení postrádalo přesnost nebo končilo v rukách soupeřova gólmana. Až po několika minutách načal soupeře Veny, když dokázal dorazit naši střelu do protivníkovy branky. 1:0 Za pár minut byl k vidění jeden z krásných okamžiků zápasu, když Veny prostrčil na Wikyho a ten si vyběhnuvšího gólmana vychutnal milimetrovým vysokým lobem. 2:0 Kojakům se v první půli vymstily fauly před svou šestkou. K rozehrávání prvního se okamžitě hrnul Veny, aby předložil tutovku Johnymu, kterého soupeř nepochopitelně nechal osamoceného před svou svatyní. 3:0 Tětís za první poločas řešil asi jen dvě ošemetné situace, jinak se ve své brance celkem nudil. Další hezký kousek byl vidět po chvíli, když s chutí hrající Wiky nasadil protihráči potupné housle, předal Stanleymu a ten ještě nezištně přihrál do prázdné brány zakončujícímu Juniorovi. 4:0 Bylo vidět, že Kojak měl ve svých řadách futsalového premianta, který přinutil svého gólmana ke dvojímu hraní. Bohužel náš nepřímý kop v síti neskončil. Vše jsme ale napravili o pár okamžiků později, když jsme okopírovali naši třetí trefu. Veny opět rozehrál přímák na úplně volného Johnyho, který tentokrát musel vynaložit více úsilí a včas se přesunujícího soupeřova gólmana propálit. 5:0 Chvíli před půlí ještě Veny korunoval svůj výborný výkon, když při akci tři na dva přihrál Stanleymu, který si srovnal balón na noze a nekompromisně zavěsil. 6:0

Poločasový výsledek předčil všechna očekávání, i když náš soupeř začínal být odevzdaný. Nehrálo se nahoru dolů jako v jiných zápasech, času na naše akce jsme měli habakuk a hlavně jsme konečně přesně zakončovali. Kojaci zkusili v druhé půli ještě přeskupit své řady, když svého nejlepšího, technicky velmi dobře vybaveného hráče posunuli dopředu. Hned v první minutě druhé půle se jim tato taktická varianta poprvé ale také naposled v dnešním zápase vyplatila. Jejich špílmachr dokázal podržet míč i přes to, že ho naháněli dva naši hlídací psi. Prostrčil balón nabíhajícímu spoluhráči, který přes dalšího našeho hráče umístil svou střelu přesně k tyči Tětísovy branky. 6:1 Jali jsme se poněkud uklidnit hru a hezkou chvíli si proto Veny s Wikym vyměňovali balón, aby na sebe nalákali protihráče. Těm se do toho ale pranic nechtělo. Naše tempo hry zákonitě trochu opadlo. Další náš světlý okamžik byl vidět až tehdy, když se Johny odhodlal poslat milimetrový centr za soupeřovu obranu na hlavu připraveného Stanleyho, který ho dokázal prodloužit až za záda všech Kojaků. 7:1 To už ale narůstající skóre přestával vydýchávat soupeřův špílmachr. Jeho přetlačovaná s Juniorem by se ještě dala vyhodnotit jako tvrdý souboj. Další zbytečný zákrok na unikajícího Venyho už ale mohl mít žluté parametry. Pověstnou poslední kapkou byl v probíhající 32. minutě zápasu lichotivě řečeno nešetrný zákrok na Wikyho koleno. Wikymu bouchly saze a svůj rychlý nástup na protihráče začal doprovázet slovy, které z úst tohoto slušného chlapce zase tak často neslýcháme. V zápise o utkání jsou uvedena lichotivá oslovení jako cituji: ?Ty čůráku, ty zmrde, ?? Na třetí, mě neznámé oslovení, už si ani nevzpomínám. Protihráč mu samozřejmě nezůstal nic dlužen, a protože oba kohouti si do ouška zrovna moc nešeptali, od nedaleké občerstvovací stanice se začali sbíhat opilci snad v očekávání nějakého pěstního vyvrcholení. Jak nám ale Wiky po zápase ve sprše vysvětloval své nehezké chování, dušoval se, že by to v žádném případě nenechal dojít tak daleko, že byl pouze oprávněně rozhořčen nad chováním protihráče, chtěl mu pouze kamarádsky vyčinit a my jsme jen správně nepochopili jeho jednání. Po chvíli za pomoci obou střídaček se situaci podařilo zvládnout a sudí po právu ohodnotil tuto divadelní vložku předčasnou sprchou pro oba aktéry. Hrálo se tedy dvě minuty ve třech v poli na každé straně. No hrálo. My jsme velice zkušeně takticky čekali, až bude moci nastoupit náš čtvrtý hráč do hry. Kupodivu jsme si totiž dokázali správně spočítat, že Kojak už nemá koho nasadit ze střídačky a bude tedy muset zbytek utkání odehrát ve třech v poli. V této fázi utkání se Kojak už jen soustředil na obrannou činnost a nakopávání balónů přes celé hřiště na nudícího se Tětíse, který vycítil svoji šanci a stále něco blekotal, že si chce dát také gól. Po hříchu se mu to po zahrání jednoho našeho přímáku skoro podařilo, když dorážku své střely nevtěsnal do soupeřovy branky. Nám se ale i přes tuto Tětísovu velkou pomoc podařilo skóre navýšit, i když jsme pro to nevyvinuli bůhvíjak velké úsilí. Nejdříve Bobo předložil tutovku Stanleymu. 8:1 Potom něco podobného připravil Junior pro Johnyho. 9:1 Dvouciferný výsledek nám zaručila Stanleyho dorážka zblízka. 10:1 Na konečných 11:1 uzavřel skóre Junior, když dorazil Bobovu střelu.

Z očekávaného těžkého utkání se vinou soupeřova horšího přístupu stala nakonec naše exhibice. Po pravdě řečeno nás tento výsledek nestál ani nějak mnoho sil. Jedním dechem ale musíme dodat, že všichni nastoupivší hráči hráli s chutí a zodpovědně. Jediná kaňka na tomto zápasu je Wikyho vyloučení, které bude mít ještě disciplinární dohru. Tak uvidíme.

Pozorný čtenář si jistě ještě dokáže spočítat, od koho jdou příspěvky do pokladny za nedostavení se k zápasu bez omluvy, za hattrick a za vítězný gól. Jen pade za vychytanou nulu zůstalo Tětísovi v portmonce. Začínáme ho podezírat, že tu chytatelnou střelu pustil schválně.

• Dvoři on Středa, 7. října 2009 at 14:32

Já ho dobře znám, toho nejlepšího, co tam ted momentalne zustal uplne sam na hrani futsalu :42: spíš si myslím, že by to nedošlo tak daleko :28:

• Kibullel on Pondělí, 5. října 2009 at 11:32

Výborně napsaný!

Co k tomu napsat,myslím že ten, chlapec co zalít do Wikyho to přestal ustávat hned jak jsme dali na 3:0. Je to škoda že se najdou pořad ještě takovýhle horký palice. Ten první zápas v poháru proti Kojak byl vlastně uplně stejný.Chlapci se musí ještě hodně přiučit dobrému chování a jen podotýkám že kdyby jsme měĺi na soupisce Dvořiho tak ten nervózní mladík dneska leží na lochotíně a kouká z okna jak venku padá listí jak jemu v sobotu zuby.
    Výkon byl dobrý až do konce,vzhledem k průběhu skóre/motivace.

• bobo on Neděle, 4. října 2009 at 22:37

Jedinej problém na tomhle zápase vidim v tom, že moje pade za hattrick zůstalo v peněžence.
    Každopádně jiní nebudu říkat, že mě zastoupili. Stoprocentní týmovej, poctivej výkon, kterej postrádal snad jen soupeře s početnejší lavičkou.

• Vincent on Neděle, 4. října 2009 at 19:53

Co na to říci, vůl zůstane volem :44: :43: :44: Oravdu se znovu moc omlouvám za svojí nepochopitelnou dezorientaci :25: :25: :25:
    Jinak Bobo ty jsi neměl hrát futsal, ale psát eposy, ty jsi Homér :09: :09: :09:

• bobo on Neděle, 4. října 2009 at 22:32

No, děkuju za kompliment, ale pod nadpisem článku je uveden autor a už jen dle počtu písmen je zřejmé že johny není bobo. :07: Jistě to ale johnyho jakožto profesora matematiky potěší… :09: