:calendar: 17.4.2010 ? hřiště Slávia VŠ, Plzeň ? 14,00h

:ball: machy (jerry), veny (-)

bobo

:line-ups: tětís ? jerry, johny, luďa, veny – bobo, junior, machy, stanley

Po pohodovém utkání z minulého víkendu nás dnes čekal o poznání těžší soupeř. Vedoucí celek naší skupiny ? Mafie. Tětís měl o motivaci opět postaráno, poněvadž se opět neprozřetelně vsadil se soupeřem o lahvinku borovičky. Bohužel v době uzavření sázky netušil, že Veny krátce před zápasem prakticky rozhodl o výsledku utkání, když prohlásil, že už má výher dost a chce začít konečně prohrávat. Jak pravil, tak se později skutečně stalo ? hlavně pár našich koncových hráčů se Venymu celý zápas snažilo vetřít do přízně zahazováním svých megahustokrutých šancí. Oproti minulému týdnu jsme nechali doma naši juniorku a protože Vincent se v týdnu neslavně učil jezdit na kole, připotácel se ke své jarní premiéře Luďa, který byl ještě plný zážitků z předešlé noci, o kterých se chtěl podělit snad s každým na potkání. O Luďových radovánkách toho tedy víme jistě více než on o své krásné neznámé, kterou před cestou na zápas hezky rychle vypakoval z postele.

Hra se již od samotného začátku rychle přelévala ze strany na stranu. Jezdilo se nahoru dolů a začaly přicházet i šance. Nejdříve Tětís musel ukázat něco ze svého umění, když vytáhl prudkou soupeřovu střelu mimo svoji branku. Potom byla řada na nás. Nejdříve Bobo neproměnil svoji příležitost, aby po chvíli si před branku naběhl Johny, který dostal příhru přímo z autu. Bohužel v poslední chvíli mu do zakončení sáhl vracející se obránce. No a potom již začal své galapředstavení Stanley. V asi 13. minutě sám před gólmanem poslal balón ze dvou metrů přes plot. Soupeř měl poté možnost nebezpečné standardky, ale naše zeď měla pevné základy. Ve 20. minutě Stanley znovu sám před bránou výšku svého zakončení již srovnal, ale tentokrát byla branka naopak příliš úzká. Za další dvě minuty musel Tětís ve své šestce rychle na zem, aby skluzem nadvakrát zabránil samostatně posupujícímu protihráči ve skórování. A protože se nechtěl na zemi válet sám, vzal s sebou po svém zákroku i protihráče. Bohužel za další dvě minuty už musel vytahovat balón ze své sítě. Soupeř rozehrál aut na naší polovině přímo na nohu jejich koncového hráče, když si při jeho bránění vzal Stanley na chvilku volno. Tvrdá pumelice zpoza šestky, na kterou si Tětís pouze sáhl, skončila v růžku naší branky ? 0:1. Chvíli po našem rozehrání jsme měli další velkou příležitost vstřelit náš první gól v zápase. Bobo potáhl balón a našel před bránou zcela volného Jerryho, který ale neudržel koncentraci při svém zakončení a balón poslal také do kopru. Do druhé půle jsme po neproměnění našich velkých příležitostí šli s mankem jedné branky.

Hned v první minutě vystihl soupeřovu příhru Bobo, aby mu radost překazil gólman, který jeho střelu vytáhl na roh. Po jeho rozehrání poté Junior přestřeluje. Ve 4. minutě jsme se konečně dočkali. Přerušili jsme soupeřův útok a šli jsme ve třech dopředu. Jerry předal Machymu, který přešel přes svůj stín a s druhým protihráčem na zádech, když všichni čekali ještě příhru, zakončil a prostřelil gólmana ? 1:1. V 8. minutě Bobo uklouzl při bránění protihráče a jelikož už byl na zemi, využil svého ležení a střelce prostě dál nepustil. Za svůj zákrok poté uviděl žlutou kartu a mafiáni se začali připravovat k přímáku. Tětís si postavil dvoučlennou zeď a jal se očekávat přímé ohrožení svojí branky. I když všichni právě přímou střelu čekali, Tětís na po zemi vyslanou pumelici přesto nestačil. Jeho podpatky sklaply příliš pozdě a houslové sólíčko bylo na světě ? 1:2. Potom následovala Stanleyho silná tříminutovka, když se třikrát ocitl v jasné pozici sám před gólmanem, ale svůj stín se mu znovu překročit nepodařilo. V jeho největší šanci mu nezištně přispěchal na pomoc Machy, když okamžik před Stanleyho zakončením do prázdné brány, když už i rozhodčí se obracel ke středovému kruhu, lehce do Stanleyho kamarádsky ťukl a tím ho vychýlil z rovnováhy. Zkrátka komedie. V těchto chvílích jsme si vytvořili tlak a soupeře prakticky k ničemu nepouštěli. V 17. minutě si navíc jeden z mafiánů nastřeluje kousek před šestkou ruku. Rozestavujeme se k exekuci přímáku ze šesti metrů. Veny už hodnou chvíli sledoval trápení našich střelců a oproti svým předzápasovým prohlášením jim přeci jen chtěl dát svým příkladem na srozuměnou nejspíše změnu ve svém postoji k zápasu. Zkrátka vzal to na sebe a propasíroval balón mezi těly protihráčů do mafiánské sítě ? 2:2. V další minutě jsme měli snad největší možnost utkání zlomit. Stanley nebezpečně vystřelil na soupeřovu branku a gólman balón pouze vyrazil k nohám Machyho, který si zatím naběhl do šestky. Tomu se ale ležícího brankáře zželelo a ze dvou metrů poslal balón nad zívající prázdnou branku. Za další dvě minuty Machy ještě zkouší prodloužit hlavou na Stanleyho, aby také Stanley bezezbytku potvrdil svoji dnešní střeleckou formu a znovu posílá balón do dámského přirození. Dvě minuty před koncem nás při naší střelecké nemohoucnosti soupeř potrestal. Mafiánům se podařilo zachytit náš nepovedený odkop, jeden z mafiánů se i s trochou štěstí uvolnil a nebezpečně vystřelil. Tuto ránu se ještě Tětísovi podařilo vyrazit, bohužel na opačnou stranu než byl náš bránící hráč. Takto měl dobíhající útočník úlohu značně jednoduchou a na rozdíl od našich plejerů prostě prázdnou branku neminul 2:3. Času na zvrat už mnoho nezbývalo a navíc v poslední minutě Stanley vyslal ledabylou příhru přímo na nohy mafiána, který nechal bránícího Jerryho za sebou a po pěkném obstřelení vyběhnuvšího Tětíse všem ukázal, kterak se proměňují nabídnuté šance 2:4.

V utkání jsme znovu rozhodně nebyli horším týmem i předváděná hra by snesla náročnější měřítka, ale všem divákům bylo jasné, kde byl dnes zakopaný pes (ty vole, vono se mi to i rýmuje). Nesoustředěnost při zakončování v jasných šancích nás dnes stála zápas. Bohužel pro Tětíse na borovičku se těší jeho přítel z mokré čtvrti, který mu poslal hned tři navštívenky a při naší nemohoucnosti při zakončení a snad i malém hladu po vítězství utkání opět rozhodl.

• Kibullel on Úterý, 20. dubna 2010 at 09:05

Výbornej koment k zápasu,zápas celkově na píču!
    Zakončení absolutně chybělo,mám takový pocit,že za první půlku vystřelil soupeř na ťěťálka maximálně třikrát.
    Když už máme takhle pevnou obranu,tak nesmíme prohrávat takovéto zápasy. Vzhledem k tomu,že už mám nové kopací botky budu v příštím zápasech dávat více gólú a snad tím nastartuju naše utočné střelce.

• Tětís on Sobota, 17. dubna 2010 at 22:04

jinac Johny opet skvelej report :03: :09:

• Tětís on Sobota, 17. dubna 2010 at 22:00

Pro me utkani, na ktery sem se tesil a byl sem hodne heclej!!!Bohuzel rozhodla nase nemohoucnost v zakonceni a i kdyz sme si rekli, ze Hvizdalka musime pokrejvat, zas nam nasypal 3 fiky! To sou dva hlavni duvody, proc zas tu borovicku musim kupovat kurva ja no :13: jinak si myslim, ze sme sehrali dobrej zapas, v urcitejch castech zapasu sme byli jasne lepsi,ale bohuzel no, hraje se na goly…Takze pro me jediny positivum ze zapasu je to, ze tu borovicku s nim vyzeru ja no :07:

• bobo on Sobota, 17. dubna 2010 at 21:46

Stanley by si zasloužil obrázek s kosočtvercem pověsit nad postel… Už jsem od stanleyho viděl hodně zahozenejch šancí, ale v tomhle zápase se doslova překonával… na machyho si to jednou sedlo taky, ale… bohužel… udělali jsme pár chyb, ze kterých soupeř trestal. My své vypracované šance posílali ze dvou metrů na minigolf za hřištěm. Škoda přeškoda… alespoň jsem si po dlouhé době opět z blízka prohlédl jak vypadá žlutá karta… jen upřesním, že jsem uklouzl, když mi hvízdal dělal kliku, takže to byla víceméně slušná kosa… i když prakticky o mě zakop.
    Každopádně v pondělí na tréninku budeme cvičit střelbu… razance některých střel hraničila s malou domů…