14.3.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 15,00h

feri 5x (karbi, veny, karbi, -, karbi), karbi 2x (-, stanley), bobo (karbi), dvoři (karbi), junior (veny)

veny

méďa ? bobo, dvoři, johny, veny – feri, junior, karbi, stanley

Nálada v kabině byla zpočátku samozřejmě na bodu mrazu. Po skupinkách jsme rozebírali předchozí katastrofu. Nakonec jsme se shodli na jediné věci: posr.li jsme si to všichni, tak to zase všichni budeme muset napravit. V dalším zápase to zkrátka chtělo zodpovědnější výkon od začátku až do úplného konce. Museli jsme se obejít bez Chaliho, který spěchal za svými pracovními povinnostmi. Bobo se proto posunul dozadu místo Chaliho a k Juniorovi, který si svůj pochroumaný palec přivázal k jednomu ze zbylých zdravých, byl připraven nastoupit Stanley, který hrál již několik posledních minut v předchozím zápase. Uvažovali jsme, jestli má smysl rozdělit naše produktivní duo Feri ? Karbi, ale nakonec jsme od našeho záměru správně ustoupili, jak se později ukázalo.

Utkání jsme začali o poznání opatrněji než to předchozí. Rabbit také nepůsobil tak zakřiknutě jako Pebal na začátku utkání. Ve 3. minutě Dvoři v posledním okamžiku zachraňuje již překonanému Méďovi čisté konto. V 5. minutě si Karbi vybojuje pro sebe balón a po pěkné individuální akci se mu daří rozvlnit síť na králičí straně ? 1:0. Opět dáváme první gól a opět se soupeři v 9. minutě daří srovnat, když znovu propadáme ve středu hřiště a zkušená dvojice protihráčů si pohraje s naší obranou ? 1:1. Řekli jsme si, že již nehodláme kopírovat vývoj předchozího utkání a ve 12. minutě Karbi nachází naběhnutého Boba, který nás posílá do vedení ? 2:1. Za dalších pět minut je vidět Karbi znovu v pozici nahrávače. Tentokrát nabíjí Dvořimu na jeho pověstnou pumelici ? 3:1. Nemáme dost a ve 20. minutě při trošku krkolomné situaci Veny podrží balón a daří se mu ho předat před branku Juniorovi, kterému stačí jen správně nastavit nohu ? 4:1. Ve 22. minutě si bere slovo soupeř, který využívá jednoho z okýnek v našich zadních řadách a pokouší se znovu dostat do zápasu ? 4:2. Za další minutu nám ale vrací třígólový náskok naše elitní střelecké duo, když Karbi znovu z pozice nahrávače vybízí ke skórování Feriho ? 5:2. Počasový výsledek je tentokrát velmi nadějný. Méďa se po nepříliš povedeném předchozím zápase rozchytal a několikrát nás znovu v první půli podržel. Nám se podařilo proměnit několik našich šancí a hlavně jsme se vyvarovali většího počtu chyb při naší rozehrávce.

Ihned v první minutě je vidět jeden z klíčových okamžiků celého zápasu. Rabbit rozehrává ze středového kruhu a ihned po rozehrání letí balón obloučkem za naší statickou obranu, kterou probíhá jeden z protihráčů. Naštěstí v jasné příležitosti netrefuje míč ideálně, ten se dostává na naše sálovky a Veny ho posílá na vpředu zapomenutého Feriho, který po půlminutě druhé půle navyšuje naše vedení ? 6:2. Nechtějme ani domyslet, kde by bylo naše sebevědomí, kdyby se králičí lišácká akce ujala. Naštěstí se tak nestalo a ještě v tom samém střídání dělají průvan v zadních řadách soupeře Karbi s Ferim. Kdo má patent na nahrávky v tomto zápase je jasné, takže Feri víceméně rozhoduje zápas ? 7:2. Poté již nikam nespěcháme a soustřeďujeme se pouze na bránění aktuálního stavu. Podle hry soupeře se zdá, že také již poněkud rezignoval na větší snahu udělat něco s utkáním. Dalšího gólu se tak dočkáme až ve 14. minutě, když si bere míč Feri a aniž by ho někomu půjčil prochází obranou soupeře jako nůž máslem a bezpečně zakončuje ? 8:2. V dalších minutách trochu přitlačí na pilu Veny a po sérii jeho oblíbených kotníkovek to poněkud přežene a vidí posléze žlutý kartónek. V 18. minutě se dostáváme v dnešní den do ojedinělého přečíslení a Stanley nezištně nachází lépe postaveného Karbiho, který si tak může na své konto připsat druhý zářez ? 9:2. Za další minutu je ale již vidět na svém obvyklém místě, když nahrává na náš desátý gól Ferimu na jeho pátý v tomto zápase ? 10:2. Pět minut před koncem jasného zápasu tu ale máme obrovskou komplikaci hlavně s výhledem do příštích zápasů. Méďa ve snaze odkopnout míč do bezpečí ho netrefuje ideálně a otáčí si při svém zákroku koleno. Bohužel podle posledních zpráv si Méďa utrhl meniskus! Každopádně po vynucené pauze pro odnesení Medvěda z brankoviště nastupuje ke své premiéře mezi třemi tyčemi Stanley, jelikož Junior má svázané prsty. Konec zápasu odchytá s čistým kontem jednak kvůli nepřesným zakončením protihráčů, jednak pro zblokované střely našimi zadáky a jednak samozřejmě svým poctivým gólmanským uměním. Když už jsme u toho umění, za zmínku ještě stojí situace dvě minuty před koncem zápasu v soupeřově brankovišti. Podařilo se nám rozebrat celou soupeřovu obranu včetně gólmana, aby finální přihrávka šla na brankovou čáru za zády všech hráčů na zcela osamoceného vyčkávajícího Dvořiho v jasném ofsajdu. Tomu se povedlo neskutečným způsobem poslat balón efektně patičkou za svojí stojnou nohou ze středu branky do vzdálenější tyče a pryč z brankoviště. Dvoři se nám potom dušoval, že být stav 10:10, tak tuto svou megahustokrutou šanci na 500% promění.

Napravili jsme tak alespoň trochu dojem z pokaženého předchozího zápasu. Bylo evidentní, že naše hra působila, alespoň co se týče zodpovědného bránění, diametrálně odlišně oproti minulé katastrofě. Je pravda, že soupeřova aktivita po začátku druhé půle určitě opadla a utkání se tak vcelku v pohodě dohrávalo. Pro zbývající zápasy budeme muset vyřešit post gólmana, protože Méďa má bohužel po sezóně. Každopádně ať závěr sezóny dopadne jak dopadne nesmíme už ve zbývajících zápasech ze sebe dělat kašpary jako proti Pebalu, vyvarovat se nesmyslných chyb při naší rozehrávce a držet nervy na uzdě po celý zápas. Dostat desítku a dát desítku ve dvou po sobě jdoucích zápasech proti podle mého názoru srovnatelným soupeřům ? to mi hlava ještě dlouho brát nebude.

• šimi on Pondělí, 15. března 2010 at 20:11

paráda, škoda jen když vidím jak Feri má 5 golů je mi smutno, tam jsem měl být jáááá :29: :29: :29: :29:

• Kibullel on Pondělí, 15. března 2010 at 09:04

Zápas úplně v pohodě. Velká škoda medvěda,chci vidět koho tam postavíme. Těťálek si nesáhnul na balon tak půl roku…..

• johny on Pondělí, 15. března 2010 at 11:11
      • Author

Angažování Dociho padá – má skoro tři neděle klid. Takže to chce kontaktovat Tětíse s Kohym s přesnými zbývajícími termíny zápasů a ať se chlapci vyjádří, co si o tom myslí.

• Tětís on Pondělí, 15. března 2010 at 11:50

ja ted v sobotu treba muzu…

• bobo on Pondělí, 15. března 2010 at 12:50

to myslím není rozhodující… rozhodující bude, zda jdeš v pondělí a ve středu na trénink a taky co předvedeš… :02:

• Kibullel on Pondělí, 15. března 2010 at 13:03

absolutní souhlas!

• chali on Pondělí, 15. března 2010 at 13:31

tětís si může sebou vzít v sobotu na pomoc ledničku z elektroworldu, aby nebyla ta branka tak velká :06:

• Tětís on Pondělí, 15. března 2010 at 14:59

no tak to je jasny samozrejme…sam sem zvedavej, jak na tom dneska budu…

• bobo on Neděle, 14. března 2010 at 23:32

Situace z druhé půle, kdy za stavu 7:2 pro nás po nevydařené útočné akci dotáhl sprintem přes celé hřiště hráče soupeře, kterého si nechal na začátku utéct, a zdárně zablokoval jeho postup k naší brance. Tohle byl rozdíl, od předchozího zápasu…
    Jinak jsem se po sto letech zase trefil… z postu obránce prostě dávám víc branek. :14: