FC Splávek – FCP 3:8 (0:5)

16.1.2011 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 15,00h

feri 3x (karbi 3x), šimi (stanley, chali), wiky (feri), bobo (šimi), karbi (feri)

wyky ? bobo, dvoři, veny, wiky – chali, feri, karbi, stanley, šimi

Ke druhému zápasu jsme nastoupili bezprostředně po skončení našeho prvního utkání. Tentokráte jsme měli k dispozici vše, co mělo nohy. Proti tabulkově lépe postavenému soupeři jsme měli začátek jako z říše snů. Čtenář jistě sám ocení následující gólovou nadílku v soupeřově síti. Druhá minuta a překvapivě se ujímáme vedení, když Feri přiťukává Wikymu ? 1:0. Pátá minuta a poprvé zafungovala spolupráce Karbi na Feriho ? 2:0. Sedmá minuta a podobná kombinace Karbi na Feriho ? 3:0. V deváté minutě o sobě dává vědět i druhá partička, když Šimiho pokus doklepává akrobaticky Bobo ? 4:0. Naši plodnou jedenáctiminutovku končí opět naši střelci Karbi s Ferim a Feriho hattrick je na světě ? 5:0. Situace na hřišti byla po celou tuto dobu stále stejná. Splávek tlačil a my jsme podnikali kontry do jeho nesoustředěné obrany. Po našem pátém gólu se situace stabilizovala. Soupeř se konečně začal soustřeďovat i na obranu a náš brankostroj se zastavil. Několikráte se blýskl svými zákroky Wyky v naší brance a i díky němu jsme první půli přestáli s čistým kontem.

Druhou půli jsme nezačali nejšťastněji. Po dvou minutách taháme míč z naší sítě poprvé ? 5:1. Po dalších čtyřech minutách je to již pouze o tři góly ? 5:2. Soupeře bylo najednou všude plno. Ustáli jsme s Wykym v naší brance potom několik ošemetných situací, aby ve 41. minutě si Karbi vyměnil s Ferim balón a se štěstím zakončil ? 6:2. V další minutě soupeř ale přerušuje naše předčasné oslavy a pokouší se zápas zdramatizovat ? 6:3. To se ale již blíží konec zápasu a my odmítáme divokou zápletku, když pět minut před koncem z autu nachází Stanley naběhnutého Šimiho, který přesně zakončuje ? 7:3. Dvě minuty před koncem ještě znovu Šimi soupeře doráží, když zužitkovává tentokráte přesnou příhru Chaliho.

V tomto utkání jsme hlavně v první půli dokázali využít soupeřova bezstarostného způsobu hry a dali mu lekci z produktivity. Po tomto střeleckém představení se nám samozřejmě hrálo daleko lépe. I když na nás Splávek ve druhém poločase nastoupil, někdy i s trochou štěstí jsme větší drama nepřipustili. Po nepovedeném prvním zápase jsme si spravili chuť. V první polovině soutěže máme značné výkyvy ve výkonech. Uvidíme, jestli na sobě ještě dokážeme zapracovat.