:calendar: 18.12.2011 | hala 31. ZŠ Plzeň | 11,00h

karbi 5x (feri, bláhič, feri, feri, feri), feri 2x (johny, johny), stanley 2x (karbi, junior)

junior, vyky

jeňýk – bláhič, johny, junior, luďa – feri, karbi, rastík, stanley, vyky

Na zápas se Splávkem již dorazili Feri s Luďou, takže další plíce se určitě hodili. V naší brance Vykyho vystřídal Jeňýk a Vyky si brousil zuby na to, jak si zahraje v poli a možná že i nějakého góla vsítí.

Utkání pro nás začalo studenou sprchou hned v první minutě, kdy Splávek předvedl svoji asi největší zbraň. Urostlí protihráči dokáží udržet svého strážce na zádech, obtočí se kolem něj a pálí na branku. Tato situace byla k vidění hned při prvním soupeřově útoku, když se jeden z protihráčů nahrnul do naší šestky, nalehl na Johnyho a pod oběma padajícími těly a dokonce i pod padajícím Jeňýkem prostrčil kuličku do naší branky. Junior inkasuje žlutou kartu za svůj zákrok na soupeře. V průběhu několika následujících minut zvedáme hlavu a začíná řádit Karbi, kterému přizvukuje hlavně Feri. Skóre se nám daří srovnat v 7. minutě, abychom ho prakticky každou třetí minutu pravidelně navyšovali. Branky jedna hezčí než druhá po pěkných kombinacích, kdy jsme dokázali rozebrat soupeřovu obranu. Když Feri dává v 16. minutě již na 4:1, vypadá to, že utkání jsme dostali tam, kde jsme ho chtěli mít. Na hřišti se začíná objevovat Vyky, který nahrazuje Rastíka. Bohužel posledních pět minut první půle nám jakoby docházejí síly a najednou je to soupeř, který se ocitá častěji před naší brankou. Jeňýk má plné ruce a nohy práce, aby napravoval naše chyby. V době největšího soupeřova náporu si raději bereme time, ale vůbec si tím nepomáháme. V posledních dvou minutách nám Splávek dává dvě branky. Nejdříve se náš útok nedokáže vrátit se soupeřovými hráči a po přečíslení inkasujeme. Hned po rozehrání nastoupí jeden z protihráčů tvrdě na Stanleyho, sudího píšťalka zůstává němá a Jeňýk musí opět tahat balón ze své sítě.

K dovršení všeho je situace hned po přestávce, kdy si jeden z protihráčů po lajně obhodí Feriho a přesnou příhrou vybízí svého dalšího volného spoluhráče k přesnému zakončení – 4:4. Zdá se, že je zaděláno na pořádné drama. Naštěstí ještě v téže minutě dokáže Feri rychle odpovědět – 5:4. Útoky se poté převalují ze strany na stranu. Branky ale střílíme pouze my, poněvadž v naší brance nám kryje záda výborný Jeňýk, kterému sem tam pomohou obětaví obránci padající v poslední chvíli do soupeřových střel. Postupně se v gólových pozicích vystřídají Karbi se Stanleym – každý po dvou brankách – 30., 34., 47., 49. minuta. Do statistik se opět zapisuje ve 45. minutě Vyky za svůj žlutý zákrok na postupujícího protihráče. A v poslední minutě dokonce střílí branku, bohužel do vlastní sítě, když zasáhne balón před za ním připraveným soupeřem. To je ale již pouze kosmetická úprava výsledku.

Oproti prvnímu zápasu se určitě jednalo o náročnější utkání, které jsme na rozhraní poločasů málem trestuhodně ztratili. Najednou byl soupeř lepší a udělil nám pěknou lekci. Naštěstí jsme se mohli spolehnout na jistého Jeňýka, který pochytal pěkných pár nebezpečných balónů a na produktivitu našich snajprů – hlavně zdravotně indisponovanému Karbimu zápasy vyšly. Několikrát při nás stálo i štěstí, ale to přeje připraveným. Za sebe mohu říci, že tolik balónů jsem již dlouho neblokoval – ještěže se hrálo v hale. Pokud by se hrálo na umělce, asi bych se ještě dlouho neposadil a náplasti by nestačily. Každopádně za dnešní výkon si všichni hráči zaslouží pochvalu, protože obě utkání odehráli s chutí a i když jsme se hlavně ve druhém utkání nevyvarovali chyb, první část soutěže jsme zakončili velmi úspěšně a s hlavou vztyčenou. Doufejme, že na poslední výsledky dokážeme po Novém roce úspěšně navázat.