FCP ?B? – Prazdroj 8:4 (4:2)

:calendar: 05. 06. 2010 ? hřiště Slávia VŠ, Plzeň ? 14,00h

:ball: 3×  wiky (veny,bobo,-), 2× junior (veny,wiky), johny (wiky), luďa(-), veny  (luďa)

:line-ups: wyky? johny, wiky, luďa – veny, junior, bobo

Do naší branky se opět postavil gólman na slovo vzatý (Wyky). Sestava nebyla jasná do poslední minuty, protože 5 minut před začátkem hrací doby jsme neměli ani základ. Naštěstí bylo utkání před námi opožděné. Postavili jsem vše co v dané chvíli bylo k dispozici.
Utkání začalo se 6 hráči na obou stranách. Chtěli jsme soupeře zlomit už od začátku, protože slunce pálilo jako vzteklý a dýchat se nedalo, natož něco dělat. V prvním střídání napřáhl z hranice 10 m Veny a neskutečnou bombou o tyč načal skóre 1:0. Luďa se nechtěl nechat zahanbit a také z velké dálky prostřelil gólmana 2:0. Celý tým vědom si snadného vstřelení branky začal útočit. Po chvilce přehazované se dostal míč k Wikymu a ten se nemýlil 3:0. Wyky zatím neměl v brance moc práce, ale když se nějaká střela k němu dostala náš tým podržel. Z dalšího protiútoku, kdy Luďa vybojoval balon na naší půlce ho předložil Juniorovi, který mocným výkřikem Venyho: „Dej góóóól“ jeho přání splnil a poslal ho mezi nohy soupeřova gólmana 4:0. Tým Prazdroje dostával stále více prostoru na hrací ploše a po jedné šťastné kombinaci, kdy vyšachovali obranu i gólmana skórovali do odkryté branky 4:1. V naší další šanci jsme přišli o balon, který se dostal k osamocenému hráči, který šel sám na Wykyho. Bobo, ale ukázkovým sprintem dohnal soupeře a čistě ho o balon připravil. Bohužel však už nedokázal odkopnout do bezpečí a ten se dostal k osamocenému hráči na levém křídle, který už měl usnadněnou úlohu a Wykymu nedal šanci 4:2. Vzápětí rozhodčí odpískal první půli.

V druhé půli jsem začali opět aktivněji, snažili jsme vnést do našich řad klid. Pomáhali jsme si přihrávkami  s obránci a nechodili jsme za každou cenu do útoku. Po závaru před soupeřovou brankou se míč odrazil k Wikymu a ten ho na zlatém podnose přistrčil před branku Juniorovi. Junior měl spoustu se brankáře zeptat kam, že by to chtěl a poslal mu k tyči svoji navštívenku 5:2. O chvilku Veny zahrával roh a bylo vidět, že rohy na tréninku pilně trénujeme. Bobo si naběhl na Venyho roh, navázal na sebe dva protihráče a pustil přihrávku na osamoceného Wikyho, který zakončoval do pravého horního růžku soupeřovi branky. Gólman soupeře byl ale proti a efektivní rybičkou balon vyškrábl. Z opětovného rohu čekal soupeř opakování této kombinace. Toho ale chytře využil Wiky, když na Venyho zahrávaný balon naběhl až před gólmana, kde byl osamocen a nekompromisně zavěsil k tyči 6:2. Po našem 6. gólu se začala zase hrát přehazovaná. Wyky měl opět několik kvalitních zákroků. Hráčům soupeře se podařilo překonat až při rozehrávání volného přímého kopu, kdy ve zdi stáli nesmyslně dva hráči. Rozehrávající rozehrál doprava na volného obránce, ke kterému nestačil včas nikdo přistoupit a ten propálil co se dalo 6:3. Po rozehrání se balon několikrát odrazil a my jsme šli do přečíslení. Bohužel jsme přišli o balon a z následného protiútoku jsem kapitulovali po 4., když do té doby skvěle hrající Wiky nepokryl volného hráče před naší brankou 6:4. Wiky vědom si této chyby se po pár minutách hry rozhodl, že to tak nenechá a vydal se od své branky s míčem na noze k neuvěřitelnému sólu. Dvěma bránícím hráčům nasadil housle a nebezpečně vystřelil. Střelu gólman vyrazil jen před sebe, ale zde už stál Johny a pouze čekal na dorážku 7:4. Skvěle odehrané utkání završil Wiky svým hattrickem po Venym rozehraném rohu z druhé strany 8:4. Do konce utkání se již nic významného nestalo a tak utkání skončilo tímto výsledkem.