7.2.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 11,00h

feri 2x (karbi 2x), karbi 2x (feri 2x), šimi (veny)

šimi, veny

méďa ? bobo, chali, veny, wiky – feri, junior, karbi, stanley, šimi

Tak jsme dnes načali druhou polovinu letošní sezóny. Čekal nás tedy soupeř, se kterým jsme na podzim začínali ? 1.FC Kompas-rollo. V tomto našem úvodním zápase jsme dlouho nemohli najít recept na výborně chytajícího soupeřova gólmana, dokud nám on sám neposkytl výhodu svým netaktickým vyloučením. Na poslední chvíli jsme zachraňovali alespoň bod za remízu 4:4. K dnešnímu zápasu jsme se dostavili ve stejné sestavě, s jakou jsme odehráli poslední dva nedělní zápasy. Pouze se zraněním laborujícího Dvořiho nahradil na jeho postu Chali. Ještě jsme provedli jednu výměnu pozic ? to když Šimi přišel za Bobem s prosíkem, že zezadu to teď zkoušel již delší dobu a že by rád zkusil také přední variantu, kde by alespoň podle něj byla větší pravděpodobnost zasunutí. Hlavní pořadatelce Věře Reisové se podařilo ukáznit fanoušky a tak zápas mohl začít.

Na rozdíl od nedělních zápasů jsme si tentokráte nenechali utéci začátek utkání, protože jsme k němu přistoupili rozhodně zodpovědněji než minule. Zpočátku se hrálo většinou ve středu hřiště, obrany byly lepší útoků na obou stranách. Snad jediná šance, která stojí za zmínku byla k vidění v probíhající páté minutě, když si Karbi naráží s Ferim, ale následně trefuje pouze vyběhnuvšího gólmana. V 7. minutě Šimi se nepříliš rychle sune do předpisové vzdálenosti pěti metrů od soupeře, který hodlá okamžitě rozehrát aut. Za tuto (ne)aktivitu vidí přísnou žlutou kartu. O půlminuty později už má ale na noze míč a sám před gólmanem netrefuje branku. Za dalších pár vteřin rozehráváme přímák. Opět Šimi nachází úplně volného Juniora před brankou soupeře. Ten trochu zbrkle volí sice efektní zakončení patičkou ale také vedle. Začínáme mít optickou převahu, ale na další větší šanci si musíme počkat až do 15. minuty, kdy Bobo po Feriho přiťuknutí pálí opět vedle. V 17. minutě jsme se konečně dočkali. Před šestkou soupeře si vyměňují balón Karbi s Ferim, který chvilku motá soupeřova zadáka, uvolňuje se a gólmanovo kouzlo je to tam ? 1:0. O dvě minuty později Veny u lajny pacifikuje rozběhnutého soupeře nedovoleným zákrokem, po kterém vidí chvíli žlutě. Ve 20. minutě si Chali nabíhá ze zadní pozice a jeho pěknou střelu vytahuje gólman na roh. Tři minuty před koncem první půle je k vidění jeden z klíčových okamžiků celého zápasu. Méďa, který měl do té doby maximálně tak dva tři ostré zákroky, vytahuje ze své sbírky jeden z těch klíčových. Nedovolí pokračovat balónu v cestě do brány při soupeřově přečíslení tři na jednoho. V následném zmatku před naší bránou se podaří Bobovi vypíchnout míč a předat jej Ferimu. Ten ho posléze předává rozběhnutému Karbimu, který své sólo zakončuje jesličkami do sítě Kompasu – 2:0. Takový je stav po první půli, kterou jsme odehráli až na výjimky velmi zodpovědně a pozorně, pouze naše zakončení většinou míjela soupeřovu bránu.

Druhou půli začal soupeř náznakem svého náporu, ale po minutě hry se v první velké šanci ocitá na levé straně Šimi, který ale znovu nechává vyniknout pozorného gólmana. Za další minutu Bobo znovu po levé straně přešuká (komentář naší lavičky) na třech krocích protihráče, ale také on pálí pouze do gólmana. A aby se to nepletlo za další čtyři minuty znovu necháváme soupeřova brankáře vyniknout. Neúspěšným střelcem je tentokráte Karbi. V 7. minutě se nám naskýtá výhoda nepřímého kopu z hranice šestky za příliš dlouhé držení míče gólmanem. Po našem přiťuknutí trefujeme pouze soupeřem postavenou zeď. V 10. minutě Veny už dlouho signalizuje střídání, ale není k tomu zatím vhodná příležitost. Když už se dostane na dosah naší lavičky, kde se vzal tu se vzal balón a Veny je nucen z posledních sil něco s ním udělat. Jako jeden z našich nejzkušenějších hráčů samozřejmě Veny ví, že v tísni nejlépe ze všeho bude poslat míč někam dopředu. V té samé chvíli se však nechce vracet Šimimu, který tak zůstává asi deset metrů za posledním soupeřovým obráncem a aby toho nebylo málo, Venym vyslaný balón nakonec u Šimiho kupodivu končí ? prostě čirá náhoda, podložená dlouhodobým nacvičováním této situace. Šimi už pouze trochu popobíhá před gólmana a jesličkami zasunuje ? 3:0. Nadějné vedení, které zatím držíme poctivou obrannou hrou. Za další dvě minutě Feri vypráší gólmanovy rukavice tvrdou střelou z nařízeného přímáku. V 17. minutě se nám daří navýšit skóre po našem rozehraném rohu, když Feri nachází naběhnutého Karbiho v soupeřově šestce ? 4:0. Po tomto gólu si musí Méďa upravit výstroj, poněvadž se mu znovu ozývá jeho loket. Od této chvíle se obraz hry na hřišti trochu mění. Asi si pár lidí v našem týmu řeklo, že když chce Méďa nulu, bude si ji muset více zasloužit. Z následné rychlé akce trefuje soupeř tyč naší branky a odražený balón musí Méďa ještě reflexivně volejbalovým zákrokem uklidit z dosahu dorážejícího protihráče. Za pár dalších sekund Méďa vytahuje soupeřovu táhlou střelu s obtížemi na roh, aby tři minuty před koncem skočil pod nohy osamocenému protihráči a nadvakrát uklidil míč do zámezí. Tyto tři excelentní zákroky v rychlém sledu za sebou týmu nejspíše stačily k utvrzení vychytané nuly a dvě minuty před koncem si naše útočná dvojice Karbi ? Feri zopakovala svoji úspěšnou souhru při našem dalším roku pouze v obráceném gardu. Mládenci využili netaktického střídání soupeře, Karbi na nic nečeká a nachází rozběhnutého Feriho, který balón s přehledem umísťuje za záda soupeřova gólmana ? 5:0. To je také konečný stav dnešního zápasu.

Dnešní utkání jsme odehráli zodpovědně až na pětiminutovou ztrátu koncentrace chvíli před koncem za již rozhodnutého stavu. Nedopustili jsme se víceméně žádných větších chyb, a když už něco prošlo, ve formě chytající Méďa byl na svém místě. Na druhé straně řečeno soupeř nás dnes k žádným chybám moc nedonutil. Se silnějším protivníkem to určitě bude jiné kafe. Pokud bychom více srovnali miřidla, mohlo být skóre o pár kousků vyšší. Tak příště tři zápasy, takže pokud možno silnou sestavu.

• Dvoři on Pondělí, 8. února 2010 at 23:19

No doufam ze uz o vikendu budu ready, ale jsem zvedav na cauche, nebude to mit vubec jednoduchy, protoze, jestli budeme vsichni ready, tak bude 6 lidi dozadu a to jsem zvedav jak se s tim popere 😀 :36: ja simi veny wiky chali a johny

• johny on Úterý, 9. února 2010 at 07:21
      • Author

V tom bych problém neviděl. S rychlostí, jakou většina z vás zadáků sbírá karty, můžu počítat s tím, že se na plac dostanu už o víkendu. :28:

• šimi on Úterý, 9. února 2010 at 20:39

já si klidně můžu dát nějaký zápasy volno, třeba v neděi proti Pohodě a nebo příští sobotu… mě to nevadí a tělo si rádo odpočine!!

• Méďa on Úterý, 9. února 2010 at 20:58

Co se hned urážíš prostě v zadu jsi mnohem lepší i úspěšnější tak žádná pauza se nepřipouští

• Karbi on Středa, 10. února 2010 at 19:35

uz se perou ? :42:

• Méďa on Pondělí, 8. února 2010 at 18:01

No já su ščasný za tu nulu jinak velmi dobrý výkon jinak myslim že Chali zahrál velmi dobře a Míra může zasouvat doma tak bych ho taky radši viděl vzadu :18:

• Kibullel on Pondělí, 8. února 2010 at 11:43

1. při prvním zápase jsem za stavu 4:0 pro soupeře dával dva kontaktní góly, to jsi tam měl Johny připomenout.
    2. buďte rádi že jsem mámě zakázal ty světlice co má doma připravený….
    3. první půlku jsem nepustili soupeře vůbec k ničemu.
    4. ta poznámka o mé zkušenosti se mi líbila, díky Johny
    5. vůbec nebudu komentovat Johnyho odstavec o mé asistenci na Mírovo gólu! sem nasranej!
    6. žlutou kartu už jsem potřeboval
    7. Chali byl celej zápas nervozní,má hovno nahráno tak sem vás chtěl jen poprosit aby jste ne něj nebyli tak zlý, vezmu si ho na tréninku stranou a naučím ho nějaké své kouzla. Všechno bude dobrý Chali.
    8. Wiky má pravdu, jako kozlíky…….

• bobo on Pondělí, 8. února 2010 at 08:38

Méďa další zasloužená nula, paráda! Jinak šimi byl v minulých zápasech co hrál vzadu daleko víc vidět, než teď, když hrál vepředu. To jen aby příště věděl, kde je jeho místo… :07:

• Wiky on Pondělí, 8. února 2010 at 08:37

proště jsme si je dali jako kozlíka

• šimi on Neděle, 7. února 2010 at 21:46

tento zápas jsme kontrolovali od rozběhání až po podání rukou na konci zápasu!!!