stanley (feri)

chali

méďa ? hrubec, chali, johny, najký – bobo, feri, machy, junior, stanley

Dnes nás čekal dvojzápas s celky ze spodní části tabulky. Chtěli jsme samozřejmě bodovat naplno, bohužel už tradičně jsme horko těžko dávali dohromady sestavu. Začalo období fotbalových soustředění, takže několik hráčů bylo zaneprázdněných nebo mělo v nohách velké množství naběhaných kilometrů. Každopádně naše sestava, která vyběhla na plac, měla na to, vybojovat plný počet bodů.

V prvním utkání jsme se střetli s 1. FC Kompas-rollo. Sice se podle složení našeho týmu nedaly očekávat nějaké útočné manévry, ale zdání klamalo a skoro po celý první poločas jsme to byli my, kdo většinou tvořil hru. Začali jsme velmi aktivně a v 6. minutě Hrubec na půli přetlačil protihráče, dal balón do běhu Ferimu, který ho chvilku potáhl a vzápětí vybídl Stanleyho, aby ho umístil do odkryté soupeřovy branky. Tato jednoduchá kombinace byla ale pohříchu vlastně poslední, které se nám v tomto nešťastném zápase vydařila. Dále jsme se pokoušeli přidat další gól, který by nás více uklidnil, ale střelba vlastně neexistovala. V situacích, kdy už všichni očekávali střelu jsme volili ještě zbytečnou další přihrávku. Soupeřovy výpady do naší obrany se nám dařilo vcelku úspěšně eliminovat. První velké ohrožení naší branky tak přišlo až v 15. minutě, kdy protihráč využívá své rychlosti a pokouší se z pravé strany obstřelit Méďu, což se mu sice daří, ale trefuje naštěstí pouze tyč naší brankové konstrukce. V první půli jsme měli výhodu dvou velmi nadějných standardních situací ? jednoho přímého kopu po faulu protihráče ze zajímavé vzdálenosti a jednoho nepřímého z hranice šestky po dvojím hraní gólmana. Obě jsme trestuhodně zazdili, což také ovlivnilo průběh tohoto zápasu. Ve 22. minutě si soupeř bere time a o minutu nato Hrubec nedovoleně zastavuje protihráče po naší zbytečné ztrátě balónu. Že by déj? vu (viz zápas proti Rejnokům)? Vzdálenost míče ? tak osm metrů od naší branky, pouze jednočlenná zeď a Méďa vzápětí loví míč ze své svatyně. Nepříjemný gól do šatny nás rozhodně nepotěšil, když celou půli jsme byli aktivnější ale kur..sky neproduktivní.

V druhém poločase jsme chtěli zapracovat hlavně na naší střelbě, které v předchozích minutách vůbec neexistovala. Směrová růžice nás ale hned v první minutě donutila k velké chybě. Propadáme při pokrývání hráčů a na tabuli zasvítilo nepříjemných 2:1 v náš neprospěch. Soupeř nyní nikam nemusí pospíchat a čeká s čím přijdeme. My jsme ale marní, pouze Bobo nabízí recept v podobě střely, kterou schovává za bránícího protihráče. Soupeřův gólman ale v posledním okamžiku vytahuje svůj semafor. V 5. minutě je ještě hůře. Najký podcení soupeřovu narážečku a jeho hráč je již tváří v tvář Méďovi. Střela potom smolně putuje pod pomaleji než by bylo záhodno padajícím Méďou do naší branky. Ne že bychom neměli vůbec žádné šance ? to ne. Méďa poněkolikáté svým přesným výhozem vybízí Stanleyho, který sice střídá způsoby zakončení jak ponožky, ale pokaždé bez gólového efektu. Naše aktuální rozpoložení přesně dokumentuje situace, kdy se Chali na chvíli zamyslí nad tím, cože to dvojí hraní gólmana je vlastně za ptákovinu. Zkrátka Chali posílá míč Méďovi a ten mu ho vzápětí vrací. Chali nechává balón v klidu proklouznout do autu se slovy: ?Já přece po Méďovi nemůžu hrát!? A kdo tedy. Zkoušíme se nadechnout k většímu náporu, ale Chali tomu není moc nakloněn. V 10. minutě se u soupeřova rohu pokouší něco udělat s míčem za stálého dorážení dvou protihráčů. A nervy jsou na pochodu ? vzájemné pošťuchování Chali uzavře vtipným bonmotem: ?Di do piči, čuráku!? (citováno ze zápisu o utkání). Sudí ale nemá pro tento návod k blíže nespecifikované činnosti vůbec žádné pochopení a svou barevnou kartičkou vystavuje Chalimu stopku na zřejmě pěknou řádku utkání. Snad disciplinární komise vezme v úvahu Chaliho vzorné chování v předchozí podmínce. Soupeř si ihned bere time a my vysíláme na plac obranářskou trojku Bobo, Johny, Stanley. Bránit v oslabení ? to my zase umíme. Soupeře se nám daří vcelku úspěšně pacifikovat. Méďa proti střelám ze střední vzdálenosti nemusí zasahovat nebo je jistě vyráží na roh. A to má Kompas ještě štěstí, že Stanley si po dalším skvělém Měďovo výhozu balón zpracovává poněkud déle než je potřeba. Oslabení tak přečkáme bez pohromy a už se zase zkoušíme tlačit dopředu. Konečně také několikrát vystřelíme, ale soupeřův gólman je vždy na místě. Feri zkouší něco vymyslet, ale všechno vyznívá do ztracena. Chybí nápad a více pohybu. Zbývá asi šest minut do konce, bereme si time. Hru bez brankáře zatím zavrhujeme kvůli našim předchozím ?úspěchům? s touto variantou. Závěrečné minuty hrajeme ve velké křeči. Méďa si několikrát nabíhá na zahrávané rohy a auty. Děláme mu prostor a Méďa vypouští zvíře, spíše zvířátko ? střela mu moc nesedla ? přímo do náruče hostujícího gólmana. Ten prokazuje své zkušenosti a vykopává ? až do naší opuštěné klece. Padáme tedy 4:1.

Co dodat. Slova naší reportérky ?žádná sláva? jsou moc mírná na to, co jsme předvedli proti soupeři, který byl rozhodně k poražení. Svými opakujícími se chybami a neschopností něco vymyslet jsme si sami podřízli větev. Kolikátý zápas zkoušíme tvořit hru a soupeř pouze trestá naše tradiční chyby při pokrývání hráčů. Když se k naší velmi malé produktivitě přidá ještě nedisciplinovanost, velmi těžko se nám potom vrací zpět do zápasu. Bohužel v sestavě, co byla na place, jsme v tomto zápase neměli nikoho, kdo by zastoupil Feriho, když se mu nedařilo. Musíme ale zkrátka hrát s tím, co máme a možná se více zamyslet nad způsobem hry v tom kterém zápase.