FCP – Ajax Staňkov 4:0 (2:0)

28.11.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 16,00h

junior (-), feri (wiky), karbi (-), dvoři (stanley)

tětís – bobo, dvoři, veny, wiky – junior, feri, karbi, stanley, šimi

Náš druhý soupeř Ajax Staňkov byla pro nás velká neznámá. Byl to tým, který spadl z divize, když závěr soutěže dohrával vcelku v rozloženém stavu. Po sezóně nejspíše obměnil a hlavně omladil kádr, protože do Plzně přijel ve velmi početné sestavě. I jeho vstup do sezóny po přesvědčivé výhře nad Bomberem leccos naznačoval. Po hodinové pauze jsme tedy šli opět na plac, zatímco pro hosty to byl jejich první nedělní zápas. Sestavu jsme museli poněkud pozměnit, poněvadž se odporoučel Chali. Po povedeném úvodním utkání jsme nechali Šimiho vpředu, kterého doplnil Junior, aby Chaliho místo zaujal dozadu zodpovědný Bobo.

Již od začátku bylo zřejmé, že máme proti sobě tým s rychlonohými hráči. Velmi důležitý první gól se podařilo vsítit ale našim sálovkám ? konkrétně našemu žolíkovi Juniorovi. Ve 4. minutě jsme vytvořili tlak na soupeřovy zadáky, kterým se nepovedla rozehra, takže balón se ocitl zčistajasna na noze Juniorově. Ten moc nevymýšlel a okamžitě napálil míč z před šestky na soupeřovu bránu. K všeobecnému překvapení střela mířící do středu branky, skončila za zády zkoprnělého gólmana ? 1:0. Bohužel ze hry musel pro bolest ve stehenním svalu odstoupit hrdina předchozího utkání Šimi, za kterého naskočil na svoji příležitost číhající Stanley. I z tohoto důvodu jsme se nepouštěli do nějakého bezhlavého útočení. Hra byla poté velmi vyrovnaná bez nějakých výraznějších šancí. Nám se dařilo bránit protihráče velmi zodpovědně a naopak hosté nám také mnoho nepovolovali. Ve 12. minutě nachází Wiky uvolňujícího se Feriho, který prostě znovu prostřelil soupeřova gólmana a bylo ? 2:0. To již vypadalo nadějně. Soupeř chce okamžitě odpovědět. V naší šestce je vidět obrovský závar, ale Tětísovi se nakonec daří dostat se k balónu. V 16. minutě se nezkušení hráči soupeře dopouštějí dvojího hraní brankáře, ale z nařízeného nepřímého kopu trefujeme pouze stojící zeď. Za další dvě minuty jeden z protihráčů trefuje skoro od půlky hrací plochy tyč naší branky. Závěr první půle se nese ve znamení sílícího tlaku hostů, kteří chtějí vsítit minimálně kontaktní gól. Soupeřův přímák z nebezpečné vzdálenosti Tětís vyráží na roh. Daří se nám v první půli zodpovědným bráněním udržet nadějné dvoubrankové vedení. Soupeř nás ale v některých okamžicích řádně přitlačil na naší polovině.

Druhá půle začala podobně jako první skončila tedy soupeřovým náporem. Tětís ale drží a vytahuje ze svého rukávu několik povedených zákroků. Až v 5. minutě tohoto letošního třetího zápasu ukazuje svoji loňskou snajperku Karbi. V době, kdy se soupeř nadechoval k dalšímu velkému náporu, zatlačuje jednoho z obránců do levého rohu, obírá ho o balón a hrne se do šestky. Tam poté celkem v klidu vyzrává na dotírajícího gólmana ? 3:0. Velmi důležitý gól, který nám dává více klidu do zbývající fáze zápasu. V 8. minutě znovu Karbi prostřeluje gólmana, ale míči v cestě do branky zabraňuje jeden z protihráčů stojící na brankové čáře. Za dalších pár minut si svým typickým způsobem došel Veny pro faul, aby z následného nařízeného přímáku pouze rozboural postavenou zeď. Hosté si sice strkají balón ale v uctivé vzdálenosti od naší šestky, takže nám je stačí pouze poctivě stínovat ? však oni toho chlapci za chvíli nechají. V 17. minutě vzbudil rozruch v hledišti svým akrobatickým pokusem o zakončení Bobo, když si při svých nůžkách málem zlomil páteř. Ještě v téže minutě se poprvé žlutí, když jeden z protihráčů si neodpustí drsnější atak na Tětíse, který tento zákrok kupodivu ustál s ledovým klidem ? věc málokdy vídaná. A hned vzápětí jen co z hostující lavičky vyběhl jeden z protihráčů, hned se na ní znovu vrátil na žlutý pokyn sudího, který svým rentgenovým zrakem nerozeznal pod štulpnami žádné chrániče. V 19. minutě Bobo svým typickým způsobem vypichuje soupeři balón na půlce, ale gólman je tentokráte šťastnější. Minutu nato přichází Dvořiho chvíle, když si bere na půlce balón a prchá po pravé lajně. Po celou dobu jeho sprinterského výkonu slyší Feriho: ?Druhá!?. Dvoři se v rohu hřiště rozhlíží a když spatří Feriho tělo někde za půlicí čarou, odpovídá: ?Kde?? Zároveň s pokusem o navázání dialogu nechává kolem sebe proběhnout vracejícího se protihráče, malinko si předkopává balón a vší silou ho z ostrého úhlu posílá na branku. Gólman na jeho pumelici prakticky nereaguje ? 4:0. Právě jsme prostě viděli neskutečné věci. Hosté se ještě snaží vykřesat jiskřičku naděje, ale Tětís nechce o svoji nulu přijít a znovu jednomu z protihráčů radost kazí. Dvě minuty před koncem měli búra na sálovkách Feri s Karbim, když první jmenovaný napálil z deseti metrů balón do tyče, aby odražený míč poslal druhý dřevák v pořadí místo do prázdné brány do kopru. V poslední minutě byl ještě u hrazení nešetrně atakován Stanley. Za zákrok na jeho osobu vidí další ze soupeřů opět žlutou kartu. Ale to zde byl již konec zápasu a s ním i tři body za poctivě odmakaný zápas.

Zatímco v prvním dnešním zápase jsme měli navrch my, ve druhém tomu bylo trošku jinak. Ne že by nás Ajax vysloveně přehrával, ale v určitých fázích utkání nás opravdu zatlačil k naší šestce a my jsme se někdy i se štěstím bránili. Každopádně takto zodpovědnou obranou hru jsme od našeho týmu již dlouho neviděli. Samozřejmě, že nám ve vývoji utkání pomohli naše proměněné šance, kterých jsme si ale tentokráte zákonitě mnoho nevytvořili. Jeden každý hráč na hrací ploše si do puntíku splnil svoje úkoly, takže tomu odpovídá jak nula na Tětísově kontě tak čtyři branky v soupeřově síti. Pokud budeme takto přistupovat i k dalším zápasům není třeba se o tuto sezónu vůbec bát. Opravdu vydařený dvojzápas, ale příště musíme náš výkon potvrdit.