FCP „B“ – Alfa bar 1:1 (1:0)

:calendar: 09.04.2011 ? hřiště Slávia VŠ, Plzeň ? 10,00h

:ball: bobo (vykoušek)

:line-ups: vykoušek ? bobo, jerry – machy, stanley

Druhý zápas jara nás zastihl v nevídané sestavě za několik posledních let. I díky administrativní chybě jsme nebyli schopni dát dohromady více než čtyři hráče do pole, přeci jenom máme na soupiskách jen 32 hráčů. Za zraněného tětíse zaskočil vykoušek.

Neměli jsme co ztratit, nicméně taktika byla od počátku jasná. Soustředit se na obranu a pokusit se proměnit nějaký brejk nebo standardku v branku. Soupeř se naštěstí naší taktice zcela přizpůsobil. Náš úsporný pohyb vzal za vlastní a s přeplněnou lavičkou se nebyl sto dostat za celý zápas do tempa. Na držení míče zcela jistě vyhrál Alfa bar. Nechali jsme svého soupeře hrát a okamžitě po zisku míče jsme posílali do otevřené obrany štírka machyho a stanleyho, který se zatím snaží nalézt formu ze svého hostování v pohodě. Bohužel se stalo to, co není příliš žádoucí v situaci, kdy dorazíte na zápas se čtyřmi do pole bez možnosti vystřídat. V jednou ze soubojů stanley špatně došlápl a zbytek zápasu chtě nechtě musel dohrát se sebezapřením a na svou tyč, kterou trefil křižnou ranou ze strany už nemohl navázat ani kdyby chtěl. Všechno zlé je ale k nečemu dobré. Po pauze, kdy se stanley pomalu zvedal z hrací plochy jsme rozehrávali aut, bobo dozadu na vykouše, ten mu balon vrátil, bobo se natlačil na střed a nikým neobtěžovaný se dostal do střelecké pozice, kterou s chutí proměnil v napnutou síť za zády gólmana alfa baru. Po této utěšené střele následoval po několika minutách konec první půle. Vykouš si zahrál zejména nohama při rozehrávce a oproti očekávanému přívalu střel vklidu jistil naše vedení.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Do předu jsme se poušteli o to méně. Stanley dělal co mohl, ale jeho pohyb vepředu chyběl. Zato machy si hezky zaběhal. Naše šance v druhé půli se smrskly na tyč po ojedinělém výletu boba k hranici šestky, po tom co si narazil balon a stílel křížem, machyho vyšívání, kterým si položil gólmana, spolu s obráncem ho nechal trochu vykoupat a následně nezamířil přesně a tyč, kterou nastřelil sám gólman alfa baru, který špatně zpracoval lehký balon a musel si počkat, zda se odrazí o tyč zpátky nebo do branky. Nicméně alfa bar nezůstal v ničem zrovna po zadu. Vykouš již musel několikrát vytáhnout zákrok krajských parametrů, pomohlo nám i štěstí, když útočící hráč soupeře promáchl před odkrytou brankou, jerry po přímočaré akci alfy vykopával balon z brankové čáry za již překonaným vykoušem. Nicméně, tohle je v kostce všechno to zajímavé co se v divácky „atraktivním“ duelu událo. Ze strany alfy tu nicméně chybí jedna velmi podstatná akce, kdy hráč na hranici šestky dostal míč od gólmana, otočil se kolem boba a po zemi srovnal na konečných 1:1.

1 comment

    • bobo on Sobota, 9. dubna 2011 at 13:58
    • Author

    Reply

    Tak jsme to doslova ušukali. Soupeř se přizpůsobil naší hře a nebejt zranění stanleyho, věřím, že bychom to dotáhli do vítězného konce. Nicméně osobně bod beru, prohra by pro soupeře byla asi přiliš krutá a remízka je zasloužená a první jarní bod se zkrátka počítá.
    No, každopádně i v týhle sestavě jsme si vytvořili víc šancí než v zápase proti šepťákům, kterým jaro zatím svédčí a dnes si poradili s dalším soupeřem, tentokrát v poměru 6:3.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..