FCP „B“ – FC Mafie 3:5 (1:2)

:calendar: 12.09.2009 ? hřiště Slávia VŠ, Plzeň ? 14,00h

:ball: 3x stanley (luďa, blahy, blahy)

:line-ups: tětís ? kašpy, veny, luďa, machy – stanley, junior, páťa, blahy

Druhý zápas podzimu jsme sehráli s Mafií, naším starým známým soupeřem z ročníku 2004/2005 z 3.A třídy. Naše sestava díky zdravotně indisponovaným Bobovi s Wikym doznala znatelných změn. Vypomoci nám dozadu přišlo naše hostující eso Kašpy a dopředu si přišli odbýt svůj soutěžní křest zástupci naší juniorky: Blahy s Páťou.

Po nevydařeném prvním zápase jsme chtěli dnes dosáhnout na body. Zvláštní náboj mělo toto utkání pro Tětíse, který jednou na svých toulkách městem potkal jednoho ze soupeřů a vsadil lahvinku na naše vítězství.

Utkání začali oba soupeři ve svižném tempu ve snaze udělat co nejméně chyb. Zpočátku byla aktivita více na našich kopačkách, ale krom několika nepřesných střel jsme z naší hry nic nevytěžili. Až někdy po čtvrthodině Páťa zahrál jednomu ze soupeřových hráčů na housle, posunul balón na Luďu a ten našel před zívající bránou osamoceného Stanleyho. Ujali jsme se vedení, které nám bohužel dlouho nevydrželo. Hned v následujícím střídání si neporozuměl Tětís s Kašpym při obranné činnosti. Soupeř se s míčem sice dostal mimo střelecký úhel, ale balón ještě stačil poslat na bránu. Kašpy ve snaze míč odkopnout ho bohužel pouze posunul za naši brankovou čáru. Zbytečná branka, ale útočili jsme dál. Dostávali jsme se sice ke střelám, ale přesnost nám chyběla. Soupeře jsme na druhé straně několikrát dokázali zastavit až nedovoleným zákrokem. Naštěstí všechny tvrdé střely z přímých kopů se zastavily buď o naši zeď nebo o Tětísovo poctivě vypracovanou postavu. Na druhé straně se naše střídačka marně ozývala po evidentním držení Juniora v soupeřově šestce. Účet první půle uzavřela přímočará akce Mafiánů v poslední minutě, kdy protihráč zahrál statickému Venymu na housle a tváří v tvář Tětísovi mu nedal šanci. Jako bonus ještě našemu velkému fanouškovi Jirky Korna ukázal vlastnoručně zhotovené triko s umělecky vyvedeným nápisem. Co si budeme povídat, Tětís nebyl rád.

Začátek druhé půle si zvláště Machy představoval trochu jinak. Hned v první minutě si při kouzlení s balónem tento v naší šestce přišlápl a soupeř měl velmi snadnou úlohu při zakončení ? 1:3. V následujících minutách jsme se těžko dostávali přes soupeřovo pozornou obranu. Bohužel po jedné naší ztrátě míče ve středu hřiště se Kašpymu nepodařilo dosáhnout na rychlou křížnou příhru po které následovala střela z první za Tětísova záda. Nelichotivý stav se nám podařilo po chvíli zkorigovat, kdy jsme vzácně šli dva na jednoho. Blahy se dokázal uvolnit, potáhl balón a předložil před branku nezištně naběhnuvšímu Stanleymu. Naše nadechnutí ale nemělo dlouhé ho trvání. Nepřistoupili jsme rychle k protihráčům při zahrávání autu. Následoval opět křížná přihrávka, tentokrát v opačném gardu a mafiánská střela opět končí v naší síti. Asi čtyři minuty před koncem se nám povedla akce podobná té před naším druhým gólem. Blahy se opět zbavil protihráče a míč poslal opět volnému Stanleymu před bránu. Ještě jsme žili a mohlo to být zajímavější, kdyby sudí našel odvahu asi dvě minuty před koncem hrací doby písknout jasnou soupeřovu ruku v jeho brankovišti. Bohužel nestalo se tak a my jsme si větší příležitost než do kopru poslaného přímáku již nevytvořili.

Bohužel utkání skončilo nelichotivým výsledkem pro náš tým. Lze ale říci, že předváděná hra byla lepší než dosažený výsledek. Minimálně dva góly jsme soupeři ale darovali sami a to bylo rozhodující. Naši junioři na to, že odehráli svůj první ostrý zápas, rozhodně nezklamali. Tak příště trochu více štěstí, přesnější střelba a body budou naše.

3 comments

  • Kibullel on Pondělí, 14. září 2009 at 10:50

  Reply

  První půlku jsem byl totálně v prdeli,vůbec nevím co se mnou bylo.
  V pátek se nchlastal a stejně sem byl všude pozdě,druhá půlka se trošku zlepšila. Musím pochválit soupeře,hráli to co potřebovali a ten jejich chlapec co měl šestnácku na zádech byl jako vždy hodně těžko hratelný. Kurva už potřebujem vyhrát! Jakmile se namlsáme vítěztvím tak jsme neporazitelný! FCP FOREVER

  • bobo on Pondělí, 14. září 2009 at 07:31

  Reply

  Ta část zápasu, co jsem viděl mě utvrzovala v tom, že i v takto poslepované sestavě můžem sahat na body. Junioři do naší koncepce zcela zapadli, těžko říct ale, jak by dopadli třeba na dokopný… Tětís konečně zůstal střízlivej a i když dostal 5 branek, z toho, co jsem měl tu možnost vidět, konečně nebyl mezi tyčema jen do počtu. Skvěle zezadu doplňovali útok veny s luďou… fakt, bylo to hodně koukatelný, i díky soupeři. Jen škoda zbytečných chyb, který nás stály body… tak snad už příště.

  • Stanley on Neděle, 13. září 2009 at 19:36

  Reply

  Mnohem lepší match než v prvním kole. Soupeř byl hratelný. Bohužel dva smolné góly nám moc nepomohli. Šancí bylo taky dost jen ta koncovka chyběla. Letos jsou všechny týmy vyrovnané a každý je hratelný. Musíme jen jít tomu štěstíčku trochu naproti. :39: Příště Alfa Bar.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..