FCP „B“ – FC Splávek „C“ 4:3 (2:2)

:calendar: 4.6.2011 ? hřiště Slávia VŠ, Plzeň ? 11,00h

junior 2x(veny, ?), veny(-), stanley(?)

veny

tětís ? jerry, johny, luďa, veny – machy, junior, stanley, vykoušek

Po čtrnáctidenní herní pauze, kterou tvrdé jádro FCP vyplnilo několikahodinovým příjemným pokoukáním na část Venyho zdi spolu s následným apačským noclehem, jsme si dnes chtěli alespoň částečně napravit reputaci, kterou jsme zahodili v minulém soutěžním utkání proti Prazdroji. Soupeřem nám byli ostrostřelci z céčka Splávku, jejichž zápasové výsledky mají většinou hokejovou podobu. I když jsme v průběhu týdne řešili, zda-li dáme do kupy nějakou hratelnou sestavu, vše se nakonec v dobré obrátilo a sešli jsme se v optimálním počtu osmi lidí do pole. Soupeř měl zřejmě podobné problémy, které se mu ale na rozdíl od nás nepodařilo zdárně vyřešit, poněvadž utkání začal s pěti hráči v poli bez kovaného gólmana.

Začátek utkání sice nebyl tak strašidelný jako posledně, ale skóre mělo přeci jen po chvíli úplně stejnou podobu jako před dvěma týdny. Zkrátka padali jsme o znovu o dva góly. Nejdříve jsme se vydali bezhlavě do přečíslení ve třech, abychom ihned odevzdali soupeři balón, se kterým si již jeho rychlonozí útočníci dokázali poradit a první střelou zápasu rozvlnili síť za Tětísovými zády ? 0:1. Na rozdíl od podzimního vzájemného soupeření jsme začali hrát na Kocíka těsnou obranu, ze které ale pramenili občasné nedovolené zákroky. Jednou musel Veny přerušit soupeřův rozjezd dokonce žlutým podseknutím. No a potom přišel soupeřův přímák z nějakých dvaceti metrů. Tětís si koncentrovaně postavil zeď, vrátil se do branky, Kocík vystřelil, Tětís nehnul brvou a míč skončil v naší šibenici ? 0:2. Opravdu povedená taškařice. Že by nás to v tu chvíli uklidnilo ? to nešlo prohlásit. Ale po pár minutách jsme znovu začali poctivě běhat a soupeři se začalo viditelně nedostávat sil. Několikráte jsme se dostali na dostřel branky, ale nedokázali jsme ji vůbec trefit. Ujala se až akcička, na jejímž konci stál Junior, který uklidil míč z těžkého úhlu do sítě ? 1:2. Poté byl k vidění krásný Stanleyho promach, když mu na nohu poslal od rohu balón Veny. Soupeře se nám již do poločasu podařilo pohlídat a navíc s chutí hrající Veny se dokázal prosadit po krásné individuální akci ? 2:2. Utkání bylo tedy stále otevřené a my jsme doufali, že budeme pokračovat v naší hře a Splávek se nám podaří utahat.

Chvíli po začátku druhé půle si ale vzal Kocík na své polovině balón, a i když ho Wyky zkoušel nahánět po celém hřišti, vždy byl takové dva metry za ním. Bylo tady přečíslení, ale Kocík na nic nečekal a kousek za půlí vyslal na Tětíse svého staročecha. Balón lehce zaplaval a skončil uprostřed naší branky ? 2:3. Opět byla řada na nás, abychom se pokusili utkání otočit. A skutečně se nám to po několika hrozivě zahozených šancích podařilo. Mezitím ještě Kocík viděl za protesty žlutou. Balón do soupeřovy sítě dovalili v rozmezí asi pěti minut naši bratři v útoku, když jsme se konečně začali snažit o kombinační hru ? 4:3. Když se potom blížil konec zápasu, několikrát nám zatrnulo. Jednou Kocík skoro přerazil břevno naší branky a poté všichni přestali hrát, poněvadž odněkud přilétla druhá mičuda. Sudí však hru nepřerušil a tak musel Tětís vytáhnout jeden z klíčových zákroků. O další rozruch se opět postaral jeden ze sudích poté, co odměňoval protihráče za nedovolené přerušení našeho rychlého kontru. K všeobecnému překvapení vytáhl ze zadní kapsy rudou a dal tak flek na hru i na soupeře. I když jsme ho až podlézavě chválili, jak spravedlivě soudcuje, nakonec tento mariášník vynesl znovu a chlapci ze Splávku si oddechli. Posledních pár minut začal soupeř hrát s gólmanem v poli a my jsme několikrát mohli jít až do prázdné branky. To bychom ale museli trochu přemýšlet, než ten balón zakopneme do kytek. Zřejmě to bylo horkem. Najednou tu byl konec a tři body doma.

I když jsme se nesešli v bůhvíjak silné sestavě a nepředvedli jsme nějaký supervýkon, špatně rozehrané utkání se nám podařilo otočit. Utkání ovlivnily počty hráčů na lavičkách a naše důrazné přistupování k protihráčům. Je pravda, že dopředu jsme toho mohli opět předvést více. Zvláště dnes, když soupeř neměl v brance plnokrevníka, jsme zbytečně váhali se zakončením. Když uspějeme v posledním zápase, budem na bedně.

  • Kibullel on Pondělí, 6. června 2011 at 09:11

  Reply

  Cukr a Byč!
  Dobrý zápas,se mi to líbilo. Ondřík předvedl svůj stadadní výkon.
  Juni zahrál výborně a krásně jsme to ušukali.
  Prosím připsat přihrávku Junimu na gól.
  Můj gól jsem si připravil sám,to když jsem aktivním presingem odebral soupeři balón-takže bez nahrávky.
  Jináč, ten můj faul za žlutou odneslo pravé koleno-tak dvě hodiny po zápase všechno v klidu a pak prááásk a nemůžu chodit,žeru imbuprofeny a leduju celou sobotu a neděli.Dneska je pondělí a mé koleno je nějak divně v klidu,půjdu to zkusit na trénink a jestli tam něco praskne nechám si hned udělat titanový.

   • bobo on Pondělí, 6. června 2011 at 09:50

   Reply

   :07: :07: :07:

  • jerry on Neděle, 5. června 2011 at 19:46

  Reply

  Dobře my, pěkně sme je nechali namlsat a pak jenom tady máš :09:

  • Tetis on Neděle, 5. června 2011 at 12:42

  Reply

  nene,muj byl ten z primaku :07: ten treti byl bliz nez tesne za pulkou,to starec trochu prehnal a bylo to sidlo jak debil,ktery fakt nehorazne zaplavalo!ale co klidne si delejte prdel,ja muzu rikat,ze sem vychytal vyhru :07: pekne sme to dokazali votocit,priste vyhra a mame co zapijet :05: :line-ups:

  • bobo on Neděle, 5. června 2011 at 12:23

  Reply

  Dobrá práce… předpokládam, že ta branka, co mi psal tětís že byla totálně jeho byla ta třetí z půlky doprostřed brány… :07:
  Věřím, že sezónu zakončíme vítězně. :line-ups: :05:

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..