FCP „B“ – FC Splávek „C“ 5:7 (1:3)

:calendar: 23.10.2010 ? hřiště Slávia VŠ, Plzeň ? 11,00h

:ball: 2x feri ( – , ?), wiky (?), junior (?), jerry (?)

:joker: feri, wiky

:line-ups: tětís ? jerry, johny, luďa, wiky – bobo, feri, junior, machy

S blížícím se koncem podzimu naše forma jako obvykle graduje ? bohatým berem a chudým dáváme. Již předzápasová atmosféra v šatně naznačovala, že dnešní zápas s céčkem Splávku bude stát za to. Nejdříve si to přihasila naše posila Feri, ještě zahalená do typického dýmového oblaku a po zjištění, že v jeho příručním zavazadle se vyskytuje pouze pravá sálovka, musel jít Feri rozptýlit svoji frustraci dalším pořádným pávem. Při následném čekání na opozdivšího se kustoda s dresy bylo možno vyslechnouti zajímavý rozhovor. Juniorovi zvoní mobil a na Tětísovu bezelstnou otázku: ?Ňáký roštěnky ze včerejška?? náš benjamínek suše odpovídá: ?Babi, vole!? No a potom nás smích podobně jako minulý týden opět přešel. Soupeř měl znovu pouze pět lidí do pole, ale tentokráte na rozdíl od minulého zápasu nezůstal zakopán na své polovině díky svým útočným dispozicím.

Zápas jsme začali aktivním pohybem po celém hřišti a začaly přicházet i naše zajímavé příležitosti. Bohužel ani jednu z nich se nám nepodařilo zužitkovat. Buď se nám v dobré pozici vůbec nepodařilo trefit branku nebo nás vychytal soupeřův gólman. Jak se později ukázalo tato naše neplodná úvodní desetiminutovka, kdy jsme mohli jít klidně do tříbrankového trháku, byla jedním z důvodů, který nás stál zápas. Po těchto několika úvodních minutách se totiž do zápasu na straně soupeře zapojuje jejich špílmachr ? Koc, posila z divizního Jeriga. První ránu dostáváme, když Feri ztrácí balón na naší polovině. Jeden ze soupeřů poté nachází za Johnym schovaného svého spoluhráče, který posílá míč z první k bližší tyči Tětísovy branky ? 0:1. Na tento úvodní gól dokážeme ihned odpovědět. Přímo z lavičky si nabíhá před soupeřovu šestku Wiky, dostává balón, nijak se nerozpakuje a i s pomocí teče jednoho z obránců propálí vše, co mu stojí v cestě ? 1:1. Chvíli to vypadá, že by to přeci jen mohlo jít. Bohužel o pár minut později jsme málo důrazní před naší šestkou a nedaří se nám balón urvat. Po několika odrazech se míč dostává na nohu jednomu z protihráčů, který takovou nemastnou neslanou střelu opírá o vzdálenější tyč naší branky ? 1:2. A aby toho nebylo málo minutu před půlí Feri při pokusu o kliku přichází znovu o balón a Kocík začíná úřadovat ? počká si až mu Tětís padne a ladný přesný lob posílá do naší branky ? 1:3. Naše neproměněné příležitosti z první čtvrtiny nás začínají mrzet, ale je před námi ještě poločas, takže kalhoty zatím stahovat nehodláme.

Po přestávce si příliš brzo vypomáháme při bránění fauly a Tětís musí několikrát zasáhnout proti tvrdým střelám protivníka. Na další Kocíkův průnik jsme ale všichni krátcí. Po několika stahovačkách napřahuje ke střele. Míč z jeho sálovky jde do naší tyče, běží po čáře do druhé tyče ? to bychom zřejmě ještě uhádali, ale noha dobíhající protihráče je rychlejší a hlavně tvrdší než Tětísovy prsty, byť schované v rukavicích. Balón zkrátka znovu k první tyči již dorazit nestihl ? 1:4. Poté se znovu tlačíme do soupeřovy branky, ale když už Wiky překoná gólmana, zastoupí ho na čáře další z protihráčů. Hra se přelévá ze strany na stranu a Tětís si dnes opravdu zachytá. Feri po chvíli vidí žlutou kartu, když chytá Johnyho tragickou příhru rukama, aby zabránil v cestě míče na sousední hřiště. Pozitivní je ale, že se nehodláme vzdát a důrazný Junior si na soupeři vyžádá míč a prostřeluje gólmana ? 2:4. Nutíme soupeře k dalším chybám v jeho obranném pásmu. Daří se nám poté dvěma rychlými krátkými přihrávkami uvolnit na pravé straně Jerryho, který tváří v tvář gólmanovi zachová klid a proměňuje ? 3:4. Tětís poté již poněkolikáté vychytává soupeře, ale na další Kocíkovu akci, který po naší pravé straně dělá hned trojici Playmakerů, je krátký ? 3:5. Naše odpověď přichází hned vzápětí, když Feri ze standardky opírá balón o postavenou zeď a míč končí v soupeřově brance ? 4:5. Bohužel za dalších pár okamžiků ztrácí Feri balón a Kocík vypustí svoji jedovku z asi 15 metrů, která se zastavuje až za zády nešťastného Tětíse ? 4:6. Wikymu, který snad jako jediný nachází během zápasu recept na soupeřova špílmachra, je ale odpískán náš šestý faul. Za jeho komentář přísného rozhodnutí sudího vidí navíc žluté napomenutí. Wiky si naštěstí včas vzpomněl na svůj ranec, se kterým jde duchapřítomně do každého zápasu, takže po vypuštění několika kritických poznámek pouze sklopil hlavu a způsobně odešel. Kocík si před exekucí nařízené desítky nezvedne ruku, takže jeho střela do kytek je již zbytečná. Konec zápasu se kvapem blíží. Chystáme si ještě vzít time, ale než nás k tomu soupeř pustí, podnikáme ještě jeden z útoků, Feri drží míč, všímá si podklouznutí gólmana, pustí si balón doprava a ponad přesunujícím se brankářem zakončuje ? 5:6. Po následné krátké mezihře si tři minuty před koncem avizovaný time bereme. Naše poskládaná ofenzivní sestava se tlačí do vápna, ale do branky balón dostat nedokážeme. Navíc je tu náš další nedovolený zákrok, který znamená další desítku. Tu ale Tětís Kocíkovi vykrývá. Bohužel o pár vteřin později musí Tětís znovu zasahovat proti důraznému protihráči. První střelu vykrývá, ale na následnou dorážku je krátký ? 5:7. Ani při našem posledním zoufalém pokusu nám nepřeje štěstí. Feri nachází vpravo v šestce úplně volného Machyho, kterého ale nohy neposlouchají a v jasné pozici se mu balón pouze sklouzne po kopačce do autu. Poslední minutu soupeře uzavíráme před jeho vápnem ale nevychází nám finální příhra.

I když výkon byl v porovnání s poslední blamáží určitě zlepšený, na body to opět nestačilo. Prakticky nás porazil jediný hráč, který si s většinou lidí dělal na place prakticky co chtěl. Každopádně naše střelecká produktivita byla znovu žalostná, což byl další důvod prohry. Příště zakončujeme posledním zápasem podzim a bylo by hezké, kdybychom se rozloučili důstojně. Hlavy nahoru a vono to zase dřív nebo později pude.

1 comment

  • bobo on Pondělí, 25. října 2010 at 10:50

  Reply

  Zápas nepodobný tomu, kdy nás loni v prvním zápase porazil sám fidy, když jsme padli s koterovem.
  Dohodneme si taktiku a při zápase z nějakýho důvodu to prostě nefunguje. Koc je hodně dobrej, to jsme věděli už před zápasem. A bohužel to potvrdil. Svým přístupem jsme mu zápas neotrávili, ba naopak.
  Nicméně, když přijde zahrát posila z áčka a dá dvě branky, pak je to asi v pořádku. Ale když to třikrát vypustí dozadu a jsou z toho tři góly tak je asi něco špatně. Stejně jako minulej zápas. Když je postě na place jeden, co nehraje dozadu, pak jsou všichni ostatní všude pozdě a tudíž k ničemu.
  Wiky zahrát výbornej zápas. :14:

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..