FCP „B“ : Prazdroj 3:4 (2:1)

:calendar: 16. 10. 2010 ? hřiště Slávia VŠ, Plzeň ? 14,00h

:ball: johny (bobo), junior(veny), wiky (veny)

:line-ups: tětís ? johny, luďa, veny, wiky – bobo, františek, junior, stanley

Dnešní zápas měl být pro nás dle postavení obou soupeřů v tabulce procházkou růžovým sadem. Však také předzápasové rozhovory, které někteří naši hráči rozdávali přítomné sedmé velmoci, byly plné předčasného optimismu. Wiky – before match, Tetis – before match, Veny – before match Postupem času se z něj však stala první noční můra letošního podzimu. Dostavili jsme se s osmi hráči do pole oproti soupeřovým pěti. Naše taktika byla okamžitě jasná každému členu našeho souboru ? pokud možno aktivním pohybem s častým a pravidelným střídáním soupeře udolat. Poněvadž takovýchto zápasů jsme již odehráli tři hafa, nebylo třeba každého hráče zvlášť upozorňovat na dodržování taktiky ? to byla ale zřejmě chyba, jak se později ukázalo.

Již začátek zápasu se nesl ve znamení naší rozvážné rozehry do soustředěné obrany soupeře, který se zakopal na vlastní polovině. Dlouho nemusel moc reagovat na naši profesorskou hru. Nedařilo se nám totiž dostat se do jakéhokoliv zakončení. A tak první vyloženou šanci si vypracoval soupeř. František zkouší vyvézt balón a podniká klasickou kliku na posledním, což mu jeden ze soupeřů nežere a již uhání sám na Tětíse. Tětís mu zmenšuje střelecký úhel, protihráč reaguje pokusem o rychlou kličku doleva, ale ukopává si balón, který končí až v našem zámezí. Na toto první varování soupeře chceme ihned odpovědět. Bobo nevidí dva metry před půlkou hřiště jiné řešení než se pořádně opřít do balónu. Jeho pumelice končí na břevně soupeřovy branky. Když Bobovi o kousek nevyšel jeho první pokus, zkouší změnit taktiku. O chvíli později si tentokráte balón podrží na svých kopačkách a vyváží ho po pravé straně. Vytahuje tak na sebe kupodivu hned dva protihráče, mezi nimiž se mu daří ideální příhra do vápna, kde již čeká osamocený Johny. Stačí pouze chvilka pekelného soustředění a míč zapadá do sítě ? 1:0. Ihned po rozehrávce zakončuje Stanley, ale gólman vyráží jeho střelu na roh. Znovu se dostává ke slovu soupeř, který vystihne naše zaváhání po Tětísově výhozu. Naštěstí zbrkle zakončuje příliš brzo a hlavně nepřesně. Zkoušíme střílet ze střední vzdálenosti. Tvrdou střelu Venyho ale gólman čapá. Vyrábíme po chvíli další zajímavou akci, když Veny ve středu hřiště nachází Juniora, kterému se daří krásným uvolněním zbavit se svého hlídače a ocitá se najednou před gólmanem. Balón poté po zemi posílá do jeho protipohybu ke vzdálenější pravé tyči ? 2:0. Když to začíná vypadat, že soupeře dostáváme tam, kde jsme ho chtěli mít, sami se o psychickou pohodu připravujeme, když Wiky při svém výpadu ztrácí na půlce balón a zčistajasna je tu situace tři na Venyho. Tomu navíc jeden z postupujících protihráčů zahraje u pravé lajny na housle, když přihrává na druhou, kde další osamocený soupeř s klidem uklízí míč kolem přesunujícího se Tětíse ? 2:1. Chceme samozřejmě rychle odpovědět. Tětís vyhazuje přes celé hřiště, kde má tentokráte soupeřův gólman s přilétajícím balónem obrovské problémy, vyráží jej pouze na tyč, takže před dotírajícím Juniorem se najednou otevírá branka jako vrata. Bohužel z přemíry snahy letí míč z jeho pravačky z metru někam do 17. patra nad břevno. Chvíli před půlí posílá ještě Veny balón na hlavu nabíhajícího Johnyho, ale ten v mírném záklonu líže svou palicí břevno branky soupeře bohužel shora.

Je nám jasné, že je něco špatně a chceme po přestávce hlavně zlepšit náš pohyb. Hned v první minutě však děláme další drbu ve středu pole, soupeř postupuje 3 na 2, uvolňuje se po naší levé straně, ale Tětís zatím drží naše akcie nahoře díky svému fantasticky vypracovanému tělu. My máme obrovskou příležitost hned po chvíli, kdy zahráváme penaltu po faulu na uvolňujícího se Boba. Sebevědomý si Veny bere balón, aby potvrdit svoji střeleckou potenci z předchozích zápasů. V jednom z klíčových okamžiků zápasu ale selhává, když místo rány trhající síť se mu z kroku daří pouze šmudla lízající levou tyč soupeřovy branky. Tak tu tedy po chvíli máme to otřepané NEDÁŠ ? DOSTANEŠ, což v našem případě dnes platí hned dvakrát. Nejdříve dělá drbu jak jinak než na posledním Junior a Prazdroj se nerozpakuje v situaci sám na Tětíse dorovnat skóre ? 2:2. A aby toho nebylo málo, za další dvě minuty při rozehrávaném rohu soupeře nechává František svého hráče v klidu si naběhnout na příhru a prakticky do naší prázdné branky zakončit ? 2:3. Prazdroj hraje celý zápas to samé a my se s tím nemůžeme vyrovnat. Na své půlce jeho hráči soustředěně čekají, co s balónem uděláme a ihned trestají naše neskutečné chyby. Prosadit se individuálně ? to je pro nás dnes záležitost z říše snů. Když máme možnost zakončovat, děláme ještě zbytečnou kličku navíc. A hlavně ztrácíme často balón po našich nepřesných příhrách. Jednu takovou znovu soupeř po naší pravé straně zachytává, obchází dalšího našeho hráče a jde zprava na Tětíse. Ten se šteluje zakročit proti očekávané příhře do šestky, čehož protivník výborně využívá a prostřeluje Tětíse k jeho bližší tyči ? 2:4. Konec zápasu se blíží a my stále nejsme s to něco vymyslet. Navíc se soupeři rozchytal gólman, který naše střely zpoza vápna i následné dorážky pacifikuje. Pět minut před koncem si bereme time, abychom si oddechli a pokusili se soupeře ještě zmáčknout. Konečně jezdíme po celém hřišti. Wiky vymýšlí krásnou ulici na Venyho, ale toho znovu vyčapává gólman. Z následného našeho autu se balón dostává až k volnému Wikymu, který ale obtížný míč do prázdné branky nenasměruje. Až minutu před koncem si jdeme pro zaslouženou branku, když Veny z autu nachází v soupeřově šestce naběhnutého volného Wikyho, který se tentokráte nemýlí ? 3:4. I když jsme jezdili až do konce, kýžený bodík jsme již vydolovat nedokázali.

Sami jsme se tedy připravili o výhodnou pozici na čele tabulky, když jsme v dnešním utkání vyrobili obrovské množství začátečnických futsalových chyb. Několikerá ztráta balónu na posledním při zbytečné kličce, neobsazený protihráč a nepřesné příhry na pár metrů nás při dnes našem prakticky neexistujícím útoku stály zápas. Soupeř navíc při své trpělivé hře dokázal potrestat naše megagigadrby a vrátil nás zpátky na zem. Některé naše hráče nenalezl dnešní zápas zrovna v oslnivé top formě a když jsme k tomu přidali ještě mizerné střídání zadních řad, malér byl na světě. Každý z hráčů určitě tuší, kde měl jakou situaci řešit jinak. Dnes se nám zkrátka naše obvyklé flexibilní vedení zápasu nevyplatilo, poněvadž jsme dnes udělali na náš vkus příliš mnoho nevynucených chyb. Jednou se prohrát muselo, takže je třeba příště začít další vítěznou sérii.

PS: Veny se po zápase postavil ke svému výkonu opravdu čelem ? může nám být všem příkladem. Veny – after match

  • Kibullel on Pondělí, 18. října 2010 at 15:40

  Reply

  Tahle prohra mě sere úplně nejvíc! Jako Kunda jsem hrál a jako Kunda jsem nedal pently a Johny(ROPÍČOBOT) jako Kunda nosí záznamovou techniku do šatny! Jsem pro zákaz jakékoliv záznamové techniky! Příště učitel přinese kameru,proběhne klasické sprchování a celý FCP rozežene národní garda.
  Kurva hoši,hlavu,používejte hlavu!

  • bobo on Pondělí, 18. října 2010 at 15:26

  Reply

  jinak johnyho před i pozápasový rozhovory mají svoje kouzlo… zejména lehce sestříhanej venyho after match… :17: :07:

  • Wiky on Pondělí, 18. října 2010 at 14:35

  Reply

  kundou ke zdi, no. Prostě příště musíme makat, samo se to nevykouří !!!

   • bobo on Pondělí, 18. října 2010 at 15:21

   Reply

   Tuhle pasáž… to si našel v bibli ne?

  • bobo on Pondělí, 18. října 2010 at 10:49

  Reply

  Kdybych měl zápas hodnotit jmenovitě, asi bych byl v některých případech sprostej. Ten závěr mi sice trochu spravil chuť, ale celkovej dojem ze zápasu se soupeřem, kterej přijde sotva s jedním na střídání a my je nejsme schopný s plnou lavičkou utavit, to je prostě ostuda.
  Chyby, který se nám podařilo vyprodukovat byly vyloženě trapný. Že člověk nedá penaltu, nebo že z metru přestřelí prázdnou bránu… to už jsme si asi vyzkoušeli všichni do jednoho. Nicméně, soupeř se nikdy neporazí sám… Věřím, že to příště napravíme, jelikož tahle ztráta byla naprosto zbytečná.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..