FCP „B“ – SK Šeptem „B“ 4:0 (1:0)

:calendar: 04.09.2010 ? hřiště Slávia VŠ, Plzeň ? 14,00h

:ball: bobo (?)  junior (františek), machy (františek), františek (machy)

:line-ups: wyky ? veny, machy, luďa, jerry – františek, junior, bobo, stanley

Po dlouhé sportovní pauze jsme se už všichni těšili, jak si zase zahrajeme a s trochou štěstí i nastřílíme pár gólů. Vylezlo sluníčko a při čumendě na zpocený dě*ky, jak pravil Luďa o hráčkách volejbalu, jsme se příjemně protáhli. Trochu jsem měl obavu o svou fyzičku, kterou jsem si za poslední 2 měsíce upevnil pouze na pátečním tréninku usilovným odháněním komárů. Soupeř ale dorazil jen ve 4 lidech do pole a s našimi možnostmi střídat 9 hráčů se tato obava zdála být lichá.

Na začátku utkání se hrálo opatrně a neobjevila se výraznější šance na skórování než pár střel z větší dálky přímo do brankáře, kterým navíc chyběla patřičná razance. Zlom přišel v 15-té minutě, kdy Bobo napřáhl z půlky hřiště a lišáckou střelou do prázdné brány, nacvičenou na tréninku při hře 5 na 4, převezl mimo stojícího brankáře (1:0). V dalším vývoji zápasu byl s rostoucím časem patrný klesající výkon našich hráčů, což soupeř ke konci poločasu také zaregistroval a několikrát se dostal do vyložených šancí, při kterých musel ukázat své dovednosti Wyky.

Druhá půle začala a s vidinou, že vedeme o pouhý gól, se všichni 100%-ně koncentrovali na svůj výkon. To předvedli hned při rozehrávce Jerry s Wykym, jež se vesele bavili u brány a měli důležitější věci na práci než reagovat na přihrávku z půlky od Stanleyho. Ten jen nevěřícně sledoval balon směřující do zámezí. V 5-té minutě upevnil naše vedení Junior, který se po přihrávce od Fandy už po několikáté ocitl sám před brankářem a tentokrát se nemýlil (2:0). Hned nato (7. minuta) jsem si řekl Fandovi o křižnou přihrávku za soupeřova obránce a z první sklepl míč do brány (3:0). Na soupeři již byla znát únava a přesto, že naše hra chvílemi nebyla vůbec hezká, dovoloval nám čím dál víc. Ve 20-té minutě jsme ještě s Fandou zopakovali v obrácených rolích gólovou akci ze 7. minuty a utkání tedy nakonec  skončilo 4:0.