27.2.2011 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 13,00h

feri 2x (karbi 2x), šimi (bobo), dvoři (karbi)

junior

wyky ? bobo, dvoři, johny, luďa – feri, junior, karbi, šimi

Po jednozápasové pauze nás čekal tým Bee Stingu, který nám v našem posledním vzájemném utkání uštědřil pěknou lekci z produktivity. Bee Sting se zatím krčil skoro na konci celé tabulky, ale dnes na svůj dvojzápas s Happichem a s námi ho byla plná lavička a určitě nechtěl nechat nic náhodě. My jsme byli nuceni postavit sestavu stejnou jako v předešlém zápase, protože nám žádné eso z rukávu zkrátka navypadlo.

V úvodních minutách každý ze soupeřů párkrát vyzkoušel pozornost gólmanů protivníka, ale zatím se nezadařilo. Několikrát potom zbytečně ztrácíme balón a to je voda na soupeřův mlýn. Naše obrana spolu s Wykym sice s obtížemi ale odolává. Bohužel v 9. minutě ze sebe uděláme idioty a pošleme soupeře do vedení. Rozehráváme aut, Wyky si zavolá a povystoupí ze své svatyně. Luďa zareaguje a posílá mu přes celou šíři hřiště balón z autové čáry. Příhra je ale jednak příliš pomalá a navíc se Wyky zastaví na půli cesty. Jeden z protihráčů si pohodlně míček sebere a přes naši velkou ale zbytečnou snahu, dopravuje míč do naší zívající branky ? 0:1. My se potom snažíme využít Dvořiho dnešní střelecké dispozice, ale po Šimiho příhře pálí náš dělostřelec nad. Šimi se po chvíli znovu prodírá do šance, ale balón posílá mimo. Na druhé straně je Wyky u balónu dříve než sprintující soupeř. Hned poté dostává Luďa od jednoho z protihráčů hezký loket. V 15. minutě jsme šli důrazně za balónem a vyplatilo se. Před soupeřovo brankou se podařilo Bobovi se Šimim vyvinout na protihráče tlak a obrat je o balón. Své štěstí nejdříve zkouší Bobo, ale nedaří se mu ho propasírovat do sítě. Znovu si ho však vybojovává a předává ho napravo Šimimu, kterému se daří nalézt skulinku mezi končetinami brankáře a po zemi jesličkami zavěšuje ? 1:1. Přebíráme iniciativu a po dvou předchozích neúspěšných pokusech v 19. minutě nachází Karbi Feriho, kterému se daří umístit balón přesně k tyči ? 2:1. Ke konci poločasu máme stále trochu více ze hry, ale k další změně stavu skóre to již nevede. Podobně jako v předchozím utkání tedy vedeme v půli o jeden gól.

Soupeř sice vstoupil do druhé půle aktivněji, ale nám se v 27. minutě naskytla příležitost jít po vybojování míče do přečíslení. Bohužel kousek za půlí vystihl Johnyho slabou příhru na rozběhnutého Šimiho jeden z obránců a bylo tu okamžitě přečíslení na opačné straně, které zkušený soupeř dokázal využít a srovnat tak stav skóre ? 2:2. Nám se daří hned po chvíli odpovědět, když za dvě minuty rozehrajeme rychle roh a Karbi nachází v šestce dobře postaveného Feriho, kterému se povedlo propálit soupeřova gólmana ? 3:2. Včely zahrávají první z několika nebezpečných standardek ? přestřelují. Po chvíli si Karbi pohrává se dvěma protihráči, ale své zakončení se mu nedaří vtěsnat do branky. Když se poté nepodařilo soupeři využít své dvě šance, přichází opět Dvořiho chvíle. Feri ho nachází v 35. minutě znovu připraveného ke své pumelici a Dvoři opravdu trefuje branku, navíc mimo dosah gólmana ? 4:2. Po těchto okamžicích přestal soupeř se svojí vyčkávací taktikou a zapnul na plné obrátky. Daří se mu nás uzamknout před naší brankou, kterou s největším vypětím a s velkým kusem štěstí zatím úspěšně bráníme. Johny s Wykym se snaží odpálit balón do bezpečné vzdálenosti ale po několika odrazech míče je z toho pouze sice nechtěné ale přeci jen dvojí hraní brankáře. Nařízený nepřímý kop se nám ale podaří zpacifikovat. Hned po chvíli musí Johny zastoupit Wykyho taktak, že si nevstřelí vlastní gól. Naše obrana je přetížená a nestíháme bránit nájezdy soupeře, který je vždy o krok před námi. A to již přichází naše šílená desetiminutovka. Ve 40. minutě má Feri možnost vyvézt po pravé straně balón do přečíslení, ale místo jeho potáhnutí ho zkouší přihrát přes celou šíři hřiště na druhou stranu na nabíhajícího Johnyho, jenže to přesně očekává jeden z protihráčů, který ho tak dostává přímo do nohy a není tak prakticky nikoho, kdo by soupeři dokázal zabránit ve vstřelení gólu ? 4:3. Poté se chvíli žlutí. Nejdříve jeden z protihráčů vidí za své poznámky žlutou kartu a v dalším okamžiku se stejné situace dočká Junior, kdy vezme spolu s Luďou jednoho ze soupeřů do hezkých kleští. Z další nařízené standardky posílají včely svoje žihadlo těsně vedle Wykyho svatyně. Ve 43. minutě znovu kousek před naší šestkou taháme za záchrannou brzdu a soupeř má opět výhodu standardky. První střela je zblokována naší zdí, ale odražený balón posílá protihráč na zadní tyč, kde nikým neobtěžován a zapomenutý jeden ze soupeřů doklepává míč do opuštěné branky ? 4:4. Znovu přicházíme lehce o balón, ale tentokrát včely zakončují vedle naší branky. Ve 45. minutě je tu situace jako přes kopírák s tím rozdílem, že tentokrát končí míč v naší síti ? 4:5. Naše hra, dá-li se o hře ještě vůbec mluvit, se sesypala jako domeček z karet. Okamžitě si bereme time a po vydechnutí jde na plac to nejlepší, co dnes můžeme použít ? Dvoři, Šimi, Feri, Karbi s tím, že je Wyky bude doplňovat jako pátý hráč v poli. Po chvíli se dostává do obrovské šance Šimi, který jde důrazně do šestky, dostává balón, ale nedaří se mu ho přizvednout nad položenou končetinu gólmana, od které se míč líně odráží na roh. No a poté přilétla noční můra. Nedaří se nám roztáhnout hru do stran, ztrácíme míč a soupeř z rychlého protiútoku dvě minuty před koncem ihned trestá ? 4:6. Ještě je sice čas něco málo zkusit, ale místo abychom si s pěti hráči v poli udělali nejdříve prostor několika přihrávkami, utápíme se v individuálním držení míče a úplně zbytečně odevzdáváme soupeři míč. Bee Sting nás proto v poslední minutě ještě dvakrát stihne bodnout přes polovinu hřiště do prázdné branky ? 4:8. Utkání dohráváme v obrovském útlumu.

I když jsme se v průběhu zápasu dokázali po našich chybách vyhrabat z bahna a dostat se dokonce do dvoubrankového trháku, v posledních deseti minutách nám vysloveně došlo. Útočníci přestali podporovat obranu, která tlak nakonec neustála. Bohužel prakticky všechny góly jsme pro soupeře vypracovali našimi obrovskými individuálními chybami. Když nepočítáme tři poslední obdržené branky, které jsme již notně frustrovaní obdrželi, kromě čtvrtého gólu po soupeřově přímáku, všechny gólové situace vyplynuly ze zbytečné ztráty balónu po tragické příhře do prostoru. Bee Sting nás již po několikáté dokonale přečetl a vyšel z toho nakonec historicky druhý největší počet gólů v naší síti v jednom zápase krajského přeboru. Máme sice problémy se složením hlavně zadních řad, ale to dnes nebyla ta největší příčina našeho výbuchu. Stále máme nejvýhodnější pozici k udržení skvělého druhého místa v tabulce (první si již Ajax těžko nechá vzít ? zvláště po našem dnešním představení), ale bez zodpovědného přístupu, který začíná již docházkou na tréninky, to těžko udržíme. Takže pánové ve čtyřech zbývajících utkáních a v přípravě na ně musíme předvést trošku jiný přístup.