7.3.2009 ? hala ZČU, Plzeň ? 12,00h

bobo 2x (hrubec, feri), feri 2x (chali 2x), stanley (dvoři)

machy, tětís

tětís ? bobo, dvoři, hrubec, chali – feri, junior, machy, stanley

V dnešních zápasech jsme chtěli odrazit závěrečný útok soupeřů ze spodní části tabulky na naše postavení a samozřejmě pokusit se ho ještě vylepšit. Po delší době přišel vyztužit naše obranné řady Hrubec a jeho přítomnost byla na hřišti určitě znát. Jinak na plac nastoupilo vlastně všechno, co má FCP v současné době k dispozici s Tětísem v brance.

V prvním utkání jsme chtěli ex-diviznímu Bee Stingu oplatit novoroční porážku. Předchozí zápasy tentokrát nenabraly žádný časový skluz, takže se začalo na čas, což způsobilo, že někteří naši hráči nastoupili zcela nerozcvičeni a někteří vůbec (Chali). Bylo to znát na námi předváděné ospalé hře. Už ve třetí minutě jsme jednomu ze soupeřů svým nedůrazem připravili cestu až před samotného Tětíse, který si na míč sáhl, až když ho vztekle vyndával ze své sítě. Vzápětí se Junior snaží probít před branku protivníka, ale je zastaven žlutým faulem soupeře. V 6. minutě jsme si opět nedůrazně počínali u naší branky a opět protihráč nedává Tětísovi tváří v tvář žádnou šanci, když zkušeně umísťuje balón po zemi k tyči. V těchto chvílích je z našich hráčů nejaktivnější právě Tětís, který si nejde daleko pro různá syrová oslovení, kterými častuje své mátožné spoluhráče. Sluchové ústrojí sudího je zvyklé asi na jiný slovník a je tedy našemu gólmanu naznačeno, že by měl své bratry v dresu trochu šetřit. Minutu nato se ale vracíme do zápasu, když Dvoři natáhne a jeho dělovku Stanley lehkou tečí umísťuje do soupeřovy svatyně. Aktivita je nyní na našich kopačkách a po dalším našem rychlém kontru chybí Chalimu více přesnosti při zakončení. Bee Sting vzápětí odpovídá tečovanou střelou do spojnice naší branky. Ve 13. minutě Hrubec nabíjí Bobovi a ten vytahuje svůj dnešní první kousek ? bodýlko schované za protihráče ? srovnáno 2:2. Hra se poté vyrovnala a důležité okamžiky jsme si schovali až na poslední dvě minuty před pauzou. To Stanley obstřeluje gólmana až příliš a trefuje tyč, aby následnou dorážku do zívající branky poslal Feri z těžké pozice nad. Další náš útok chvilku před půlí je už ale úspěšnější. Feri se správně rozhoduje nezakončovat a nachází před brankou Boba, který z druhé vlny netrefuje ideálně balón a je z toho zajímavý oblouček. Přesto nebo právě proto si soupeřův gólman na míč pouze sáhne a rázem se ujímáme vedení 3:2. Povedlo se nám otočit skóre, ale je před námi bohužel ještě celý poločas.

Začátek půle je jak přes kopírák. Nedůrazně přistupujeme k oběma soupeřovým útočníkům. Prvního nechá Chali spíše než odcentrovat posunout balón před bránu, druhého nechává Dvoři až příliš volně za sebou. A protože Tětís na kolem se kutálející míč nevystartoval, soupeř pohodlně umísťuje balón do prázdné branky. Začíná se znovu. V 7. minutě Feri překonává gólmana soupeře, ale míč se blíží za brankovou čáru příliš pomalu, takže naše dorážka je zblokována právě přiběhnuvším soupeřem. V další minutě Hrubec s Machym zastavují nečistě protihráče, ale žlutou kartu dostává místo Hrubce Machy ? sudí správně pochopil naše smutné pohledy na střídačce. Hrubec by totiž v případě žluté odměny nemohl v dalším zápase nastoupit. Hezké sportovní gesto. Ve 13. minutě Feri konečně po několika předchozích pokusech po Chaliho příhře trefuje bránu a je z toho hned gól. Bohužel minutu poté přichází jeden z klíčových okamžiků zápasu. K Tětísovi se od našeho zadáka dostává balón, a i když má dost času na rozehrávku bere Tětís (možná i pod vlivem nápovědy spoluhráče) míč a trochu i osud zápasu do svých rukou ? malá domů. Z následného nepřímého kopu Bee Sting vyrovnává, a aby toho nebylo dost za další dvě minuty se soupeř dokonce znovu ujímá vedení. Ztrácíme vpředu balón a protože již máme na svém kontě čtyři fauly, netroufáme si při bránění protihráče přitvrdit. Následuje rychlá narážečka a soupeř už je znovu sám před Tětísem, kterému opět nedává šanci ? 4:5. V další minutě je ale opět srovnáno, když znovu Chali nabíjí Ferimu a ten se nemýlí ? 5:5. Bohužel tento stav vydrží pouze dvě minuty, když si špatně pokrýváme soupeřův aut, dáváme si přednost při zpracování míče a opět čelí Tětís sám přesně zakončujícímu protihráči. Do konce zápasu chybí ještě asi šest minut. Snažíme se ještě o vyrovnání a po chvíli si bereme time. Hrubec střídá Tětíse a zkoušíme hrát vabank s pěti hráči v poli. Zmůžeme se ale jen na nepřesné střely z uctivé vzdálenosti. Tětís ještě schytá jednu žlutou za jeho běhání na gumě mezi naší brankou a střídačkou ? chyba v komunikaci při snaze vystřídat.

Trochu bláznivé utkání, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Dokázali jsme se vrátit do zápasu, abychom to samé ale soupeři přímo nabídli. Naše útočná snaha tentokrát své ovoce přinesla, ale více branek opět dokázal vstřelit soupeř. Bohužel pod obdrženými góly se většinou podepsala naše nekoncentrovanost při dané herní situaci.