:calendar: 13.11.2011 | hala 31. ZŠ Plzeň | 11,00h

šimi 3x (rastík, bobo, – ), junior (johny), bobo (veny)

veny

jeňýk – johny, luďa, šimi, veny, wiky – bobo, junior, rastík, stanley

V pauze mezi zápasy jsme shlédli marnou snahu našeho příštího soupeře vymyslet něco na Happich, který tak opět plní funkci našich předskokanů. Bombery, kteří na výlet do Plzně přijeli pouze v šesti lidech do pole, bohužel navíc potkává nepříjemná komplikace v podobě zranění jejich gólmana, což nám samozřejmě hraje do karet více než málo. Přestávkový program je vyplňován malými exkurzemi jak do historie FCP tak do blízké budoucnosti týmu. Náhodní posluchači Venyho a Wikyho veselých historek si ještě asi dlouho myslí své. Slabší povahy byly nuceni opustit místní arénu a eventuálním zájemcům o vstup mezi naše fans bylo vráceno vstupné.

Jak jsme předpokládali, soupeř se zakopal na vlastní polovině, takže to bylo o dobývání jeho svatyně. Účet zápasu začínáme psát v 6. minutě, kdy si úspěšnou spolupráci z prvního utkání opakují Rastík se Šimim, aby druhý jmenovaný trefil přesně – 1:0. V 10. minutě posílá Šimimu gólovou nahrávku tentokráte Bobo. Další prachy do kasičky by mohl vhodit tentokráte Veny, protože s Wikym střídají oba dva najednou pouze jednoho hráče. Kozlík je v této situaci kupodivu rychlejší, ze střídačky vybíhá jako první, takže žluté kartě doslova a do písmene utíká. První hattrick v nové sezóně se Šimimu daří zkompletovat již ve 23. minutě první půle, když si sám vybojuje balón, potáhne ho směrem k soupeřově brance a nedává zaskakujícímu brankáři žádnou šanci – 3:0. Poločasový výsledek je tentokráte rozhodně nadějnější a Šimi, který si dle svého názoru úkoly již splnil přepouští místo Johnymu.

Johny poté ve 29. minutě vystihuje soupeřův odkop a prudký balón hlavičkuje přímo k nohám Juniora, kterému se daří najít skulinku mezi tyčí a gólmanovým tělem v soupeřově brance – 4:0. Ve 39. minutě uzavírá náš dnešní gólový účet Bobo, který si vezme na pravé straně balón od Venyho, jednoduše ho šije na branku a prostřeluje brankáře – 5:0. Jeňýk v naší brance má tentokráte méně práce, ale přesto musí několikráte rychle na zem před dotírajícími protihráči. Svoji první nulu je třeba si ale zasloužit. Zkoušíme tedy, zda-li je náš nováček na tuto eventualitu již připraven. Dvě minuty před koncem se Rastík snaží obejmout jednoho z protihráčů, který má proti němu výhodu dvojnásobné hmotnosti. Problém je, že se tak stává v naší šestce a sudí je nekompromisní (zřejmě se na svém postupu předtím domluvil s naší lavičkou) – penalta. Jeňýkovi se daří prudký balón ztlumit, ale ten se přesto za jeho tělem líně dokutálí za jeho záda – 5:1. Je jasné, že na svoji první nulu bude třeba dát příště do dalšího zápasu ještě o něco více ze svého umění.

Oba zápasy jsme odehráli prakticky s naším béčkem. Z tohoto úhlu pohledu je náš dnešní stoprocentní bodový zisk jistě velkým úspěchem. Na naši hru se ale hlavně v prvním zápase nedalo prakticky vůbec koukat. Musíme dát opět našemu hernímu projevu nějaký řád. A samozřejmě nejen hře – viz nominace na zápasy, tréninky, neomluvené účasti apod. Jde o to, abychom se znovu futsalem bavili, což se nám dnes ale vcelku dařilo. O vítězství jde samozřejmě až v první řadě.