6.3.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 13,00h

3x feri (méďa, chali, chali), 3x šimi (méďa, karbi, karbi), karbi 2x (feri, feri), bobo (dvoři), veny (karbi)

wiky

méďa ? dvoři, chali, johny, šimi, veny, wiky – bobo, feri, junior, karbi, stanley

Dnes jsme si chtěli spravit chuť po předchozích dvou nevydařených zápasech a znovu najet na vítěznou vlnu. Odnést to měli hoši z Bowling Baru. Přišli jsme prakticky v plné sestavě, i když z velkého fotbalu právě dorazivší Karbi si s sebou přinesl obrovskou bouli nad svou levou lopatkou a krásně do modra postupem času se vybarvující pravé koleno. Je ke své osobě ale patřičně tvrdý a s obětavostí sobě vlastní se zkrátka rozhodl nemalé zdravotní kombinace rozběhat. Další novinkou byla Ferim nastoupená odvykací kůra. Byli jsme všichni zvědavi, jakou budou mít jeho výkony v těchto pro něj jistě těžkých chvílích tendenci.

Po chvílích vzájemného oťukávání se Veny rozhodl tvrdit muziku a hlavně jeho druhý faul ve 3. minutě před naší šestkou nebyl ze skupiny nejtaktičtějších. Při následném soupeřově přímáku jsme si nedostatečně pokryli protihráče a pouze ukopnutí zcela volného zakončujícího hráče nás zachránilo od pohromy. V 7. minutě se kuželkáři dopustili dvojího hraní brankáře a poskytli nám tak šanci, kterou se nám podařilo zužitkovat do mrtě. Feri nakrátko přiťukl Karbimu a ten prostřelil všechno, co mu stálo v cestě ? 1:0. Situaci z 9. minuty bude mít (možná) Wiky asi dlouho před očima. Na místě posledního si bere balón a místo přihrávky volnému spoluhráči volí kličku, kterou mu protihráč vystihuje a okamžitě s balónem peláší na Méďu. Wiky instinktivně unikajícího protihráče tahá za ruku, načež se postižený kácí na palubovku. V každém členu našeho týmu by se v tento okamžik krve nedořezal. Tušíme, co bude následovat – rote a zhroucený Wiky se pomalu chystá na cestu do sprch. Samozřejmě to, že nás poslal do tří je v tuto chvíli podružné. Všichni víme, s jakým břemenem nastupuje Wiky do každého zápasu. Není čas rozebírat situaci. Musíme se soustředit na hru v oslabení. To, co se odehraje v následujících dvou minutách, určitě vstoupí mezi historické okamžiky FCP. Půlminutu se nám daří i s trochou patřičného štěstí bránit kombinujícího protivníka. Balón zachytává Méďa a rozhlíží se komu by jej předal. Feri si v tuto chvíli uvědomuje i s přispěním nápovědy z naší lavičky, že on je nejblíže k soupeřově brance a tudíž je pouze na něm, aby vytvořil tlak na soupeře. A skutečně ? startuje své raketové motory, ocitá se najednou za soupeřovými zadáky, v běhu zpracovává Méďův přesný výhoz, dělá gólmanovi dlouhou kličku a zasouvá balón do prázdné brány ? 2:0. Po další minutě obléhání naší branky se situace opakuje s tím rozdílem, že nohama kmitá tentokráte Šimi. Méďa opět lapá míč a přes všechny hráče ho opět vyhazuje na rozběhnutého Šimiho, který je také ve svém zakončení neomylný – 3:0. Dokázali jsme naši nevýhodu proměnit v obrovskou výhodu a prakticky tak rozhodnout zápas, poněvadž kuželkáři šli po těchto dvou našich zářezech ve vlastním oslabení do kolen. Před naši branku se poté dostávali sporadicky a nám se dařilo ještě do poločasu skóre navyšovat. V 15. minutě Feri potáhl vpravo balón, aby jej posléze předal vlevo s ním postupujícímu Karbimu, který jej s přehledem umístil za záda soupeřova gólmana ? 4:0. Vzápětí jdeme dvakrát tři na jednoho zadáka, ale tentokráte nevyřešíme nabídnutou příležitost optimálně. Za další dvě minuty se rozložený soupeř dopouští znovu dvojího hraní brankáře. Dvoři přiťukává Bobovi a ten jesličkami dostává znovu míč do sítě ? 5:0. Dvě minuty před půlí běží balón po ose Feri ? Karbi ? Šimi, který drze znovu nasazuje gólmanovi jesle ? 6:0. Zápas je v poločase rozhodnut. Naše branky padly po velmi jednoduchých a přímočarých akcích, které se nám na rozdíl od posledního zápasu dařilo proměňovat. Ve druhé půli jsme prostřídali postupně celou lavičku, což mělo za důsledek menší nasazení a občas i koncentraci na hru.

Ve 2. minutě po přestávce postupujeme znovu tři na jednoho zapomenutého chudáka. Narážečka v pořadí Karbi ? Chali ? Feri znamená náš další úspěch ? 7:0. V 7. minutě soupeř kazí Méďovi dosavadní čisté konto, když se zakončující hráč protáhne kolem Chaliho a daří se mu Méďu prostřelit ? 7:1. Na naší odpověď si musíme počkat dlouhých pět minut. Prý v obrovské rychlosti (tak to alespoň někdo okomentoval na naší lavičce) si Veny naráží s Karbim, aby míč dostihl ještě před brankovou čarou a doklepl ho znovu do sítě ? 8:1. Po soupeřově následné rozehrávce ze středového kruhu tasí Méďa jeden ze svých superzákroků, když vykopává soupeřovu přízemní střelu na roh. Bohužel po jeho rozehrání si navzájem překážíme ve vlastní šestce, čehož využívá jeden ze soupeřů, prosmýká se přes naše dva hráče, pokládá si Méďu a pohodlně zasouvá ? 8:2. V 11. minutě si balón nadvakrát naráží Feri s Chalim, aby ho posléze pohodlně dopravil do sítě ? 9:2. Pověstná desítka padne sedm minut před koncem. Karbi se zbavuje svého strážce, kouzlí před gólmanem, pokládá si jej ale zároveň ho i trefuje. Naštěstí se míč odráží k připravenému Šimimu, který ho dostává přes změť těl do sítě ? 10:2. Zápas se prakticky již jen dohrává. Poslední slovo si nakonec bere soupeř po jediném Méďovo zaváhání, který hází balón soupeři na nohu a naši zadáci přibíhají s křížkem po funuse ? 10:3.

Paradoxně zápas rozhodlo pro náš prospěch Wikyho vyloučení, kdy jsme soupeři odskočili, aniž bychom inkasovali. Nyní nám nezbývá nic jiného než doufat ve shovívavost disciplinárky. Poslední zprávy mají ale pozitivní charakter. Poněvadž vyloučení vyplývalo ze hry po běžném zákroku, mělo by naše zvíře dostat trest bez ohledu na jeho ranec ? uvidíme. Dnes jsme hráli jednoduše a hlavně, jak už bylo řečeno, proměňovali jsme šance. Feriho výkon v jeho těžké zkoušce je velkým příslibem do budoucna. Stále je o co hrát, tak do toho půjdeme po hlavě až do konce, aby ta dokopná stála za to.