20.3.2011 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 13,00h

bobo (wiky), páťa (luďa), karbi (luďa), johny (karbi)

dvoři, luďa

wyky ? dvoři, johny, luďa, wiky – blahy, bobo, feri, junior, karbi, páťa

V posledním letošním utkání krajského přeboru jsme chtěli kuželkářům z Luny vrátit prohru z našeho podzimního klání. Nastoupili jsme ve stejné sestavě z minulého utkání, ale podle neověřených informací se Karbi již našel a bude-li nám přát trochu štěstí, mohli bychom ho spatřit v průběhu zápasu. Jak se později ukázalo, svůj příchod načasoval opravdu výborně. Mezi zápasy jsme sledovali marný boj našeho příštího soupeře s celkem Happichu. Přes místy velkou převahu totiž Luna nedokázala oslabenému Happichu odskočit o více než jeden gól a ten při svých obrovských zkušenostech utkání v posledních dvou minutách otočil. Kdo neviděl, neuvěří. Očekávali jsme, že frustrovaní kuželkáři nám nedají vůbec nic zadarmo, což se vyplnilo.

Začátek utkání nám vyšel jako z partesu. Wiky potáhl balón po své levé straně a poslal křížnou střelu (přihrávku?) na zadní tyč. Tam jde obětavě do skluzu nehlídaný Bobo a balón, který by jinak skončil mimo branku, doráží k všeobecnému překvapení do sítě ? 1:0. Po pár minutách máme další velkou příležitost, kdy po krátkém ostřelování soupeřovy branky se balón odráží k volnému Ferimu, který ho z první posílá do odkryté části soupeřovy svatyně. Bohužel, když už se začínáme radovat, soupeřův gólman neskutečným tygřím skokem poslední naděje míč vyráží. Kolem 10. minuty se začíná jiskřit. Tuto pasáž odstartovává jeden ze soupeřů nevybíravým a zbytečným zákrokem na uvolňujícího se Johnyho. Vidí za to žlutou kartu, ale to Dvořimu nestačí. Nebere si servítky a několika nevybíravými výrazy situaci hodnotí ze svého pohledu. Sudí je samozřejmě nucen ohodnotit jeho chování také žlutou kartou a žádá Dvořiho, aby se šel zklidnit až za bariéru. Po pravdě řečeno nám tím prokázal velkou službu, poněvadž Dvoři dle svých pozdějších slov by po dalším svém nástupu na hrací plochu utkání určitě nedohrál. V těchto chvílích ale již doráží Karbi (prý pěšky). Bobo se přesouvá k Johnymu dozadu a Karbi jde na jeho místo. Za dvě minuty Luďa ukazuje soupeři, že i my máme ve svém středu řezníka a posílá jednoho z protihráčů nevybíravě k zemi ? taktéž za žlutou. Chvíli nám poté trvá než zkonsolidujeme naše řady po změně rozestavení. Do větších šancí se nedostáváme, naopak Wyky několikráte svými jistými zákroky drží naše hubené vedení. Kuželky si asi pět minut před přestávkou berou time a vyplácí se jim to. Ihned po rozehrání na jejich špílmachra, Luďa ztrácí při jeho bránění rovnováhu a soupeř má cestu k vyrovnání volnou ? 1:1. Naštěstí hned v té samé minutě Luďa ihned napravuje své zaváhání, přihrává před branku Páťovi, který korunuje svůj dnešní poctivý výkon a střílí svůj vůbec první a hned tak důležitý gól za FCP ? 2:1. Nesoustředěný a opařený soupeř se již do pauzy na nic většího nezmůže.

Slušně rozehrané utkání nechceme ztratit nějakou hloupou chybou a stále více se soustřeďujeme na poctivou obrannou činnost. Navíc v 35. minutě odskakujeme soupeři na rozdíl dvou gólů. Luďa nachází kousek před šestkou Karbiho a tomu se konečně daří poradit si se svým stínem, rychlá klička doprava, střela a je to tam ? 3:1. Hra jeden na jednoho nebyla naše letošní silná stránka. Naštěstí nyní to přišlo v pravý čas. Trochu poté povolujeme v koncentraci a soupeř má dvě obrovské příležitosti v podobě přečíslení dva na jednoho a dokonce tři na jednoho našeho obránce. Drží se nás tentokráte pověstné štěstí, poněvadž kuželkáři podobně jako my v předchozím utkání nejsou schopni vyřešit tyto jasné situace. Běží 42. minuta a zahráváme nakrátko roh. U autové čáry jsou dvě dvojice protihráčů a s balónem na noze čaruje Karbi. Johny zariskuje, nechává na posledním Boba i svůj překvapený stín, křikne si na Karbiho, kterému se daří ideálně poslat míč před branku přímo na Johnyho nohu. Gólman tentokráte skáče do prázdna ? 4:1. Bohužel zatímco oslavujeme, soupeř již hraje a ihned po rozehrání ze středového kruhu se mu daří projít naší nesoustředěnou obranou až do úspěšného zakončení ? 4:2. Pár minut před koncem si kuželkáři berou time. V posledních minutách se snažíme držet soupeře v uctivé vzdálenosti od naší branky a tak poslední rozruch způsobí svým hvizdem sudí, který končí utkání právě v době, kdy jdeme do přečíslení tři na jednoho a Feri se již chystá protrhnout síť. To ale v dané situaci vadí skutečně jen Ferimu.

Dokázali jsme dnes dotáhnout do vítězného konce obě těžké utkání. Obhajobu druhého místa z loňské sezóny jsme si tak uhráli sami a nemuseli jsme se spoléhat na zaváhání svých soupeřů. Až na několik nevynucených chyb jsme i ve druhém zápase poctivě bránili, a i když jsme si tentokrát vytvořili méně příležitostí, na tři body to znovu stačilo. Dnes se nám přihodil zajímavý a vzácný úkaz ? osm gólů ? osm různých střelců. I tato skutečnost svědčí o tom, že jsme dnes konečně znovu předvedli týmový výkon a nespoléhali jsme se na individuální kvality našich nejlepších kopáčů, kteří byli dnes buď úplně mimo hru nebo přinejmenším indisponováni. Každý z nás hrál skutečně pro tým a proto není potřeba vyzdvihovat jedince, i když by si to někteří jistě zasloužili. Dnes jsme si sami sobě prostě udělali radost svými výkony.

Vloni a letos jsme tedy obsadili stejný stříbrný stupínek. Kdo se účastnil obou sezón ví, že kvalita našich výkonů měla sestupnou tendenci. Vloni jsme Rejnoky naháněli do posledního zápasu. Letos jsme se museli soustředit pouze na uhájení druhého místa. Z počátku letošního ročníku jsme měli chvilku kocovinu, protože bylo každému jasné, že loňská jízda se asi těžko bude opakovat. Motivace zkrátka chyběla. Poté, co jsme v druhé části sehráli neskutečné zápasy s Happichem a v Domažlicích, naskytla se nám příležitost dosáhnout obdobného umístění jako vloni. I když jsme relativně suverénní Ajax v závěru sezóny moc nepotrápili, druhý flek je po naší řekněme občas ledabylé hře, dalším obrovským úspěchem zvláště, když jsme sestavu měnili jak ponožky a tréninky prakticky neexistovaly. To jsou ostatně hlavní otázky a problémy, které musíme probrat a poradit se, co dál. Každopádně každému členu týmu je třeba poděkovat za jeho předváděné výkony. Příležitost se k tomu naskýtá 2.4.2011 ? statistiky vezmu !!!