FCP – Czech Made Plzeň 3:2 (1:1)

12.12.2009 ? hala ZČU Plzeň ? 20,00h

2x karbi (šimi, feri), feri (karbi)

méďa ? johny, machy, šimi, veny – bobo, feri, junior, karbi

V našem třetím zápase sezóny jsme ve večerních hodinách vyzvali mužstvo Czech Made. K dispozici tentokrát nebyla žádná z našich hvězd a dokonce jsme se museli obejít bez našich zlých mužů, hájících naše zadní řady ? Dvořiho s Chalim. Jednu pozitivní zprávu jsme ale přítomným pánům od tisku poskytnout mohli. Svoji premiéru v dresu FCP si měl v dnešním zápase odbýt Karbi, který dal přednost našemu týmu před účastí na nějaké pochybné akci (snad maturák) a bezezbytku tak potvrdil příslušnost k našemu zoologickému souboru zvaného FCP. Dokonce hned při své první účasti hodlal zavést novou tradici jednotného kvádrového ohozu při příchodu na zápas, ale rada starších tento jistě chvályhodný pokus o zkulturnění našeho cirkusu nejspíše nepodpoří.

Čekmejdi měli dnes již za sebou jeden nepříliš vydařený zápas a chtěli si jistě s námi spravit chuť. Utkání začalo oboustranně opatrnou hrou, když jsme posléze dokázali převzít aktivitu a začali jsme se tlačit do zakončení. První naší příležitostí byla po několika minutách Bobova pumelice, která ale pouze rozezvučela soupeřovu brankovou konstrukci. Čekmejd se k ohrožení naší branky dostával velmi sporadicky a my jsme stále více tlačili na pilu. Ferimu se podařilo vypracovat si několik nadějných příležitostí, ale pokaždé bohužel zvolil ten méně vhodný způsob zakončení. V polovině první půle byla k vidění jedna z klíčových situací zápasu. Karbi se ocitl sám před gólmanem, který svým včasným vyběhnutím zabránil dráze míče do sítě, ale balón se vrátil k ležícímu Karbimu, který se bleskurychle zorientoval a poslal míč do prázdné brány. Radovali jsme se ale předčasně, poněvadž jasnému gólu zabránil volejbalovým zásahem na brankové čáře jeden ze soupeřových hráčů. Následoval jasný verdikt sudího ? penalta a červená karta. Feri si okamžitě sebral míč a bez nějakých okolků ho napálil do tyče, aby následně poslal do kopru i dorážku. Hráli jsme tedy přesilovku. Zpočátku jsme zbrkle zakončovali a nedařila se nám vůbec kombinace. Až střídající Šimi našel před brankou Karbiho, který se zbavil bránícího protihráče a konečně odčaroval branku Čekmejdů. Ještě několikrát jsme se potom objevili v nadějných pozicích, ale soupeřův gólman svým vybíháním vždy dokázal dostat balón z dosahu našich sálovek. Dvě minuty před koncem zahřmělo z čistého nebe na druhé straně. Soupeřův útočník si v klidu poslal Johnyho na procházku opačným směrem než se ubíral on sám a podél brankové čáry vystřelil na Méďu. Tomu se povedlo kulečníkovým způsobem vyrazit míč na tyč, ale od tyče se balón odrazil pouze k osamocenému hráči soupeře před naší brankou, pro kterého nebyl problém vyrovnat stav utkání. Po vcelku jasné první půli, kdy jsme měli více ze hry, se muselo začít znovu od začátku.

Druhý poločas byl vlastně zrcadlovým obrazem prvního. Náš tým se snažil tlačit do zakončení a soupeř občas zahrozil z rychlých protiútoků nebo po dlouhém výhozu svého brankáře. Karbi často motal soupeřovy zadáky, ale vždy mu stál v cestě gólman. Ferimu se ve druhé půli vůbec nedařilo. Poslali jsme dokonce Stanleyho, aby se rozcvičil a přinesl trochu změny do naší hry. Sotva se tak stalo, jakoby Feri vytušil, že by mohl jít z placu, podařilo se mu vystihnout jednu z rozehrávek soupeře a poslal příhru před branku, kam již sprintoval Karbi. Ten si ještě zahrál s naší nervovou soustavou, když si balón nejprve narazil o tyč, aby ho vzápětí přece jen dopravil do sítě. Po této rozdílové brance jsme měli znovu několikrát možnost navýšit skóre po jasných příležitostech typu sám na gólmana, ale bohužel jsme vždy ztroskotali. V 15. minutě jsme se opět hrnuli do útoku, ale při přechodu půlící čáry jsme přišli o balón a soupeř velmi rychle situaci tři na dva bezchybně vyřešil. Opět jsme tedy začínali znovu. Utkání se v těchto chvílích skutečně lámalo. Jedna chyba na jakékoliv straně by byla pravděpodobně rozhodující. Čekmejd hrozil pouze sporadicky, zatímco my jsme měli zajímavých příležitostí dostatek. Kopali jsme standardku po ruce brankáře mimo vápno ? nic. Rozebrali jsme soupeře po jednom z našich rohů. Nepříliš silné zakončení Johnyho do růžku gólman vyráží. Bobo zakončuje sám před gólmanem tvrdě ale nepřesně. Po jednom z našich centrů jeden z dezorientovaných bránících hráčů posílá bombu do tyče své vlastní branky. K dorážce odraženého balónu chybí dobíhajícímu Karbimu jen krůček. Jednou dokonce reklamujeme ruku ležícího protihráče ve vlastní šestce, když zabraňuje přihrávce na našeho volného hráče. Další penalta se ale nekope. Tři a půl minuty před koncem jsme se ale přeci jen dočkali. Po rozehrání našeho rohu Karbi posílá míč na střed Ferimu, který se ocitá na okamžik sám v pozici posledního, vůbec nic tentokrát nevymýšlí a zakončuje. Konečně se mu daří to, nač jsme všichni celý zápas čekali ? přesně zakončit. Strháváme vedení na svoji stranu a je teď na soupeři, aby něco zkusil se zápasem ještě udělat. Ten se skutečně po chvíli odhodlává ke hře bez gólmana. Chvilku nás skutečně nebezpečně zatlačí k naší brance, ale nám se daří jeho střely zblokovat a poté se soupeř dokonce sám vytlačí nepřesnou přihrávkou z nebezpečné vzdálenosti. Minutu před koncem si bereme oddechový čas a posíláme na plac to nejlepší k ubránění těsného vedení. Čekmejdi se posléze sami připraví o poslední možnost ohrozit naši branku, když při své opětovné powerplay se dopustí při zakládání útoku dvojího hraní brankáře. Následný nepřímý kop se naše zkušená dvojice Šimi s Karbim vůbec nesnaží zakončit a takticky dostává balón do rohu, kde také zápas sudí ukončuje.

Prakticky po celý zápas jsme měli více ze hry a nespočet gólových příležitostí. Z tohoto pohledu je naše vítězství zcela zasloužené. V minulosti se nám moc často nestávalo, abychom se po podobném průběhu zápasu radovali ze zisku tří bodů. Je dobře, že jsme šli za výhrou až do konce. Na druhou stranu musíme dodat, že soupeř naši zdaleka ne nejsilnější sestavu moc neprověřil. Jazýčkem na vahách v tomto utkání byla nejspíše naše nová akvizice ? Karbi, který hrál po celý zápas s chutí a hýřil na naše poměry nebývalou aktivitou. Ještě jedno pozitivum ? zvířata zůstala tentokráte doma a nám nepřibyly na naše konto žádné kartičky.

  • simi on Pondělí, 14. prosince 2009 at 19:19

  Reply

  Je vidět že Roman tomu hodně rozumí :09:
  Škoda jen že jsem si dal cíl vyhrát kanadské bodování!! a zezadu to moc nepůjde, ale co člověk nadělá…

  • bobo on Pondělí, 14. prosince 2009 at 12:41

  Reply

  Zápas jsme zvládli. Šimi vzadu prostě perfektní. Je vidět, že je to prostě stoper a tolik předskočení před útočníky co předvedl nemá celá naše obrana za půl sezóny.
  Hlavně jsme to zvládli prostě takticky… a kdyby feri nehrál pořádně jen posledních deset minut, mohlo to bejt rozhodnutý už dřív.
  :05: :line-ups:

   • Kibullel on Pondělí, 14. prosince 2009 at 12:57

   Reply

   opatrně s tou obranou Bobíku!

  • Kibullel on Pondělí, 14. prosince 2009 at 09:44

  Reply

  Zoologický soubor FCP! :02: To zní velice zajímavě.
  Zápas dobrej,jak psal Johýnek takových zápasů moc nevyhráváme. Je vidět že po deseti letech hraní futsalu pomalu začínáme dozrávat! Karbi a Junior oba skvěle. Já sem semozřejmě gólově pěkně v píči!

   • Stanley on Pondělí, 14. prosince 2009 at 10:45

   Reply

   To přijde. Já věřím že to dotáhneš jako nic. :39: :03: Jinak Junior si to tam taky moc hezky dával. Škoda jen že ty fauly co na něj byli nikdo nepískal. :18:

  • Méďa on Pondělí, 14. prosince 2009 at 07:43

  Reply

  Já bych řekl že jsme zápas zvládli velmi dobře možná i pro to že jsme byli bez „hvězd“ a tudíž se nikdo nepřeceňoval. Mě osobně se líbil šimi v zadu. Po třech zápasech 7 bodů to jsme myslím nečekali tak doufám že na to navážem a příště 3 body!

  • Dvoři on Neděle, 13. prosince 2009 at 14:31

  Reply

  hmmmm, dobře vy 🙂 ale já jsem to věděl , že Karbi buude dobrá běhavá síla do našich občas statických útoků. Ono je to i hodně znát na tréninku :18: , gratulace kucí ušatý :32:

  • Stanley on Neděle, 13. prosince 2009 at 09:11

  Reply

  Zápas byl pro nás velice těžký, při těch neproměněných šancích kterých jsme měli. 4 nebo dokonce 5 nastřelených tyčí. Ale jinak všichni bojovali až do konce. Karbi ukázal svoje kvality. Zápas byl odehrán celkem v klidu bez zbytečných faulů a bez karet jak už psal Johny :07: .

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..