FCP – Do dna Plzeň 4:4 (3:4) pen.: 3:5

24.3.2010 ? hala TJ Lokomotiva Plzeň ? 21,00h

karbi 2x (feri, feri), feri 2x (-, -)

kohy ? johny, šimi, veny, wiky – bobo, feri, junior, karbi, stanley

Po památném hektickém vítězném osmifinálovém pohárovém mači s celkem Pobřeží kocoviny nás čekal při naší premiérové účasti ve čtvrtfinále poháru divizní soupeř se jménem podobného významu ? Do dna. Podařilo se nám nakonec postavit to nejsilnější, co bylo v dané chvíli k dispozici.

Utkání jsme začali nebojácně a dokonce jsme získali optickou převahu, kterou jsme v rozpětí dvou minut korunovali dvěma slepenými góly. Nejdříve v 5. minutě po pěkném uvolnění vybídl Feri Karbiho k otevření skóre ? 1:0. Za další minutu potom Feri svým důrazným napadáním obral o balón soupeřova zametače, aby si vzápětí položil gólmana a bezpečně zakončil ? 2:0. Bohužel za další minutu máme na svém kontě již čtyři fauly, to když Junior s protihráči hraje kuželky a poráží je jednoho po druhém. Jak rychle jsme se dostali do dvoubrankového vedení, tak rychle jsme o něj vzápětí přišli. Soupeř, který si do této chvíle nevytvořil prakticky žádnou příležitost, dal o sobě vědět v 9. minutě a to pořádně. Nejdříve jeden z jeho rychlonohých útočníků po křídle přesprintoval Šimiho a tvrdou ranou nedal Kohymu šanci ? 2:1. Chvíli po našem rozehrání na Feriho toho času na místě posledního, když si hrál příliš dlouho s balónem, nastoupili dva protihráči a o kuličku ho obrali. V situaci dva na Kohyho pak neponechali nic náhodě ? 2:2. Za další dvě minuty jsme mohli jít opět do vedení. Feri poslal balón podél brankové čáry na zadní tyč, kam nabíhal osamocený Šimi. Ten se ale s balónem před odkrytou brankou rozešel ve zlém. Ve 12. minutě nás po soupeřově dlouhém výhozu zachránilo od pohromy břevínko. Bohužel v minutě 18. na půlce protivníkův rychlík nahodil turbomotory, v mžiku se přehnal kolem vyčkávajícího Johnyho s Bobem a ponad padajícího Kohyho poslal balón do naší branky ? 2:3. Za další dvě minuty bylo s námi ještě hůře. Naše mizerná rozehrávka posílá opět míč na nohy soupeře, který poskytnutou šancí vůbec nepohrdne ? 2:4. Tři minuty před půlí se ale vracíme znovu do hry, když neúnavný Feri vybojuje balón, přihrává Karbimu, který dostává míč do soupeřovy sítě ? 3:4. Po nadějném začátku nás soupeř zkušeně potrestal za naše zaváhání. Náš výkon trochu ovlivnily brzy nastřádané fauly. Každopádně utkání bylo stále hratelné.

Druhou půli jsme začali opět aktivně. Hned v první minutě si Karbi pro sebe vybojoval balón a podařilo se mu přes protihráče zakončit. Míč gólman pouze tlumí a ten se již líně kutálí za brankovou čáru. Naštěstí pro soupeře, ochránce svatyně dokázal reagovat na danou situaci včas a balón zachytil dříve, než by se nám líbilo. V dalším minutách si vytváříme šance, ale soupeřův gólman nás vychytává. Ve 4. minutě přichází jedna z Venyho chvil. Mezi dvěma zadáky si zpracovává Feriho oblouček, aby následně trefil pouze připraveného démona v soupeřově brance. Po poněkud mrtvé mezihře se v 11. minutě nadechuje ke svému prvnímu velkému sólu Feri a po průchodu celým hřištěm mu radost kazí opět soupeřův čapák. Za dalších pět minut si to ale Feri chce zopakovat a tentokrát svůj slalom zakončí krásným houslovým sólem ? 4:4. Je srovnáno. Soupeř začíná znovu vystrkovat růžky. Čtyři minuty před koncem přežijeme bez úhony protivníkovu velkou šanci a bereme si raději time. O chvíli později zahrává Feri přímák ze zajímavé vzdálenosti. Vypráší ale pouze gólmanovy rukavice. Poslední dvě minuty jsou jako na houpačce. Oba soupeři se snaží vstřelit rozhodující gól. Nejdříve to hoří v naší šestce. Balón se nevyzpytatelně odráží. Přečkáme tuto trmu-vrmu a podnikáme poslední protiútok. Karbi si nabíhá na přesnou příhru, posouvá si míč a jedovatě zakončuje. Gólman reflexivním zákrokem, po kterém musí dát své zlaté ruce chvíli oddychu, s pořádnou porcí štěstí vytěsňuje Karbiho střelu na spojnici své branky. Po následném našem posledním rohu se dostáváme dokonce dvakrát k zakončení a hlavně Veny poté hodnou chvíli vrtí hlavou, jak je možné, že míč neskončil v soupeřově brance. Stačilo ho pouze tváří v tvář již ležícímu gólmanovi trošku přizvednout. Zápas tedy skončil remízou, která v dané chvíli znamená pětiminutové prodloužení a v případě dalšího nerozhodného stavu penalty.

Hned v první minutě prodloužení našel Veny přes celé hřiště Karbiho, který ale v nadějné pozici netrefil branku. Ve zbývajících minutách se obě mužstva již dokázala pohlídat a žádné větší příležitosti na jedné či druhé straně vidět nebyly. V prodloužení se tedy také nerozhodlo. Do středového kruhu tedy napochodovala naše vybraná pětice. Exekuci začínal soupeř. Hned první penalta byla asi nejhůře kopnutá. Kohy šel ale příliš brzo na zem a jeho reflex přišel již pozdě. Za náš tým šel jako první srovnat skóre Veny a taky že jo. Jeho nekompromisní bomba skončil v síti. Dál už to šlo ráz na ráz. Soupeř střílí všechny své penalty vcelku jistě. Za nás postupně dorovnávali Karbi a Feri ? na obě jejich střely si gólman jen nepatrně sáhl. Ve čtvrté sérii se chystal opět srovnat skóre Bobo. Bohužel jeho zakončení se do branky nevešlo. A protože ani pátý dodňák nezaváhal, opět nám penalty vystavily stopku.

Sehráli jsme vyrovnaný zápas s trochu hořkým koncem pro náš tým. Po celé utkání dělaly naší obraně velké problémy rychlonozí útočníci soupeře, ale polovinu gólů jsme dostali po našich chybách, které protivník zkušeně využil. My jsme si dokázali vypracovat relativně dost příležitostí ke vstřelení dalších branek, ale ty zůstaly bohužel nevyužity. Ostudu jsme si rozhodně neudělali. Byli jsme určitě vyrovnaným soupeřem, ale bylo vidět, že naše produktivita stojí a padá s dvojicí našich elitních útočníků. Uvidíme, zda-li se nám díru po jednom z nich v posledních utkáních sezóny, podaří zacelit.

• Kašpy on Pondělí, 29. března 2010 at 11:22

Já si myslím že by jsi se měl doma v klídku oběsit a nedělat kolem toho takovej humbuk :13: :29:

• bobo on Pondělí, 29. března 2010 at 12:03

Jestli to bylo na mě, tak zrovna někdo, kdo dal ve 14 zápasech dvě branky za kriplpo… Jako hodně mě Tvůj názor zajímá…

• šimi on Pátek, 26. března 2010 at 19:31

stávají se i horší věci…
    myslím že by nám divize slušela… vše poznáme v posledních pár hodinách

• Wiky on Pátek, 26. března 2010 at 09:29

Na dokopný šoupnu něco do placu … :03: to je kurva slovo do pranice. Já už ani nevim že se nějaký zašukaný penalty kopaly

• bobo on Pátek, 26. března 2010 at 08:01

Není snad nikdo jiný, povolanější, kdo by sem mohl vrazit svůj komentář mezi prvními. Tak blbě kopnutou penaltu jsem dlouho neviděl. Bohužel to přišlo v okamžik, kdy se lámal chleba a já selhal. Možná by to chtělo příště více odvahy, abych na penaltu nešel s tím, že nikdo jinej nechce, tak já to teda vezmu na sebe. A je jedno, že jsem polovinu druhý půle a celý prodloužení jen seděl na lavici. Víc než do balonu jsem kopnul do země, ale to je teď jedno. Moje velká chyba. Na dokopný šoupnu něco do placu… O to větší motivaci mám k tomu, abych ve zbývajících zápasech KP dal na tu penaltu zapomenout.