3.1.2009 ? hala ZČU, Plzeň ? 16,00h

feri 5x (wyky, najký, -, -, stanley), stanley 4x (feri 4x), dvoři (feri), bobo (chali), chali (feri)

junior, tětís

wyky ? dvoři, chali, najký, wiky – bobo, feri, junior, stanley

Naše sestava pro druhý zápas nedoznala žádných změn, takže jsme po krátké pauze vyběhli na plac proti béčku divizního Rabbitu. Očekávali jsme, že soupeř posílí svůj tým o několik kvalitních hráčů svého A-týmu, ale nakonec nám náš záměr získat plný počet bodů o mnoho neztížil.

Utkání začali oba protivníci opatrnou hrou, kdy každý čekal na chybu soupeře. V 8. minutě mohlo být zle, když se před Wykym ocitl ve velmi nadějné pozici protihráč, ale Wyky jeho střelu reflexivně vyrazil. Minutu nato přichází naše odpověď, když po pěkné narážečce Feri taktéž trefuje soupeřova gólmana. Na první gól čekáme do 15. minuty, kdy působíme velký zmatek v soupeřových zadních řadách. Feri drží chvíli balón, aby vzápětí našel před soupeřovo šestkou Dvořiho, který prostřeluje vše, co mu stojí v cestě. Hned vzápětí jsme se mohli radovat znovu, když při přečíslení dva na jednoho kazí Stanleymu radost při jeho technickém zakončení soupeřův gólman. V těchto minutách zamykáme protivníka na jeho polovině, ale žádná ze střel nenachází svůj cíl. Vytěžíme z toho pouze jednu žlutou pro soupeře za faul na Stanleyho. Čtyři minuty před koncem je možné vidět tolik obehranou písničku nedáš dostaneš. Podaří se nám totiž vzadu vyprodukovat fatální chybu, se kterou si ale Wyky poradí a ihned zakládá rychlý protiútok. Ferimu se podaří vymotat protihráče a předat balón volnému Stanleymu, který tak načíná své málo vídané gólové představení. Po půli tedy na časomíře svítí nadějných 2:0 v náš prospěch. Co se ale odehraje v poločase druhém, o tom nemá nikdo v této chvíli ani tušení.

Protože skoro každá minuta druhé půle přináší něco zajímavého, projdeme si zbytek zápasu výjimečně po minutách.

2. minuta – Vyrábíme velkou chybu při rozehrávání našeho autu. Ztrácíme balón, který se rychle dostává k volnému protivníkovi, pro něhož není žádný problém překonat Wykyho. 2:1

3. minuta – Rabbit se zřejmě chce nadechnout k obratu, ale posléze zapomíná na zadní vrátka. Naše odpověď je proto naštěstí jedna z těch obzvláště rychlých. Ihned z rozehrávky si míč bere Feri, dělá kliku i vyběhnuvšímu gólmanu a protože je z úhlu, posílá míč před branku, kde se nejlépe zorientuje Stanley a i když dostává pořádně od soupeře nakopáno, protlačuje míč do sítě. 3:1

4. minuta ? Juniorovi stačí po velkém zmatku před soupeřovo brankou pouze doklepnout balón do prázdné branky. Protože asi tuší věci příští, je k soupeři milosrdný a pouze efektně nastřeluje levou tyč jeho branky.

5. minuta ? Wyky vyhazuje na Feriho, který obchází vše, co mu stojí v cestě a konečně s přehledem proměňuje svoji několikátou šanci. Od této chvíle je to ten Old Good Feri z minulé sezóny. 4:1

6. minuta ? Junior přehání svoji aktivitu a zajíždí do soupeřova gólmana, za což fasuje žlutou odměnu.

7. minuta ? Chali vypichuje soupeři balón, nachází ve středu hřiště Boba, který se moc nerozpakuje a šídlem (Feriho oblíbený výraz) posílá míč k tyči branky mimo dosah gólmana. 5:1

9. minuta ? Krásná kombinace tři na dva. Stanley nachází vlevo rozběhnutého Najkýho a ten dává Ferimu před prázdnou branku. 6:1

11. minuta ? Feri si opět zakombinoval a nezištně předává lépe postavenému Stanleymu. 7:1

12. minuta ? Z dalšího gólu se radujeme tak dlouho, že skoro ani neregistrujeme pokyn rozhodčího k zahájení hry. Soupeř nás tak skoro nachytal na švestkách. S námahou odvracíme na roh. Trest za naši nesoustředěnost ale přichází vzápětí. U naší brankové čáry protihráč udělá efektní patičkou z našich dvou bránících hráčů statisty, uvolňuje svého spoluhráče a ten sám tváří v tvář nedává Wykymu šanci. 7:2

13. minuta part 1 ? Wyky si vybírá svoji první slabší chvilku, když maže protihráči, který ho hned vzápětí obdarovává. 7:3

Protože se zápas stává poněkud bláznivým, dostáváme laciné góly a je potřeba uklidnit hru, bereme si tedy time. Každý ví, že náš tým je schopen se položit za jakéhokoliv stavu, zvláště za tak hektického průběhu zápasu. Zklidňujeme se a jdeme, jak doufáme, v pohodě dotáhnout zápas do vítězného konce. Ještě v téže minutě nás ale znovu pořádně zamrazí.

13. minuta part 2 ? Balón se po rozehrávce dostává až k Wykymu, který se zodpovědně rozmýšlí, co s ním udělá a vzápětí jej neomylně posílá opět na nohu protihráče, který mu jeho dárek znovu vrací s pěkným poděkováním a přáním další plodné spolupráce. 7:4

14. minuta ? Feri bere další osud zápasu na své sálovky. Je k nezastavení a trefuje pravý vingl soupeřovy svatyně. 8:4

15. minuta ? Tohle snad již nepustíme, zvláště když Wyky odmítá další nabídku spolupráce a jistým zákrokem likviduje soupeřovu gólovku.

16. minuta ? Obehraná písnička. Feri na Stanleyho a je to 9:4.

17. minuta ? Stanley už má dost a ukazuje se ve svém pravém světle. Úplně sám před zívající bránou si všechny vychutnává efektním nastřelením tyče protivníkovy branky. Stanley je zkrátka zpět.

19. minuta ? Stalo se to, co se stát muselo. Po celou dobu druhé půle se na naší střídačce Tětís choval jak smyslů zbavený. Každý výrok sudích komentoval těžko přeslechnutými a hlavně nepublikovatelnými výrazy. Zbytek střídačky ho marně upozorňoval, že takhle tedy ne. Dokonce i sudí dlouho přehlížel jeho chování, které se v žádném případě neslučovalo s dlouhou dobu poctivě cizelovaným profilem každého člena FCP. Sami jsme tedy sportovně upozornili sudího na nepřístojné chování naší černé ovce, protože víme, že Tětís není v jádru špatný člověk a onen žlutý trest může být podnětem k tomu, aby se nad sebou chlapec alespoň zamyslel ? co vlastně dělá špatně. Každopádně naše prasátko se již těší na jeho štědrý příspěvek, byť se před zápasem říkalo cokoli. Každý to zná: slova se mluví a voda teče.

21. minuta ? Zpátky k zápasu. V těchto chvílích byla k vidění jedna z nejkrásnějších akcí, kdy si Feri sám na soupeři vynutil odevzdání míče, pohrál si s protihráčem a sérií svých oblíbených zasekávaček si několikrát položil gólmana, který mu vytrvale mimo své pokutové území skákal pod nohy tak dlouho, až to Feriho začalo nudit. Jednoduše ho proto obešel a kupodivu nikým neobtěžován svým pověstným šídlem z několika centimetrů skoro protrhl síť soupeřovy branky a historická desítka byla na světě. 10:4

22. minuta ? Podařilo se nám nastřádat příslušný počet faulů na to, aby soupeř mohl zahrávat desítku. Svoji šanci ale promarnil, když poslal balón vedle Wykyho pravé tyče.

23. minuta ? A opět známý refrén ale tentokráte v opačném gardu. Stanley nahrává Ferimu před prázdnou bránu. 11:4

25. minuta ? Feri toho ještě nemá dost a nechce se slitovat nad nešťastným gólmanem v protější brance. Vidíme známou situaci – pocem, kam jdeš a už posílá balón Chalimu, který z úhlu dokončuje náš střelecký koncert do prázdné branky. 12:4

Co dodat k zápasu. Po poctivě odehrané první půli, soupeř po svém snížení otevřel hru a to byla voda na mlýn Ferimu, který se zbláznil v dobrém slova smyslu a vzal s sebou i nebývale produktivního Stanleyho. Feri měl prsty v 11 ze 12 našich vstřelených gólů a to jasně určuje hráče zápasu. Musíme si ale uvědomit, že druhá půle připomínala svým průběhem spíše exhibici, což nás hned tak nepotká. Překonali jsme několik historických rekordů a vylepšili si statistiky. Jak se ale poněkolikáté ukázalo, je potřeba hrát zodpovědně i ve chvílích, kdy se zápas zdá již rozhodnutý.

• trhlík on Úterý, 6. ledna 2009 at 01:35

neni trhlík jako trhlík a nesmějte se mu, on za to nemuze, je to přece jenom Standa :02:

• Méďa on Pondělí, 5. ledna 2009 at 13:06

Gratuluji k rekordní výhře doufam ze se Franta nevystřílel až do konce sezony

• bobo on Pondělí, 5. ledna 2009 at 10:20

Tak to byla solidní kanonáda v druhý půli. Jednoznačně feriho zápas… nahrával, střílel, bránil… byl všude a podle toho vypadají zápasový statistiky. Stanleymu nechyběla chuť, ani produktivita po feriho příhrách… Škoda jen, že nám to tam takhle nepadalo v tom prvnim zápase…

• trhlík on Neděle, 4. ledna 2009 at 22:51