20.3.2011 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 11,00h

junior (dvoři), blahy (wiky), feri (johny), wiky (bobo)

wyky

wyky ? dvoři, johny, luďa, wiky – blahy, bobo, feri, junior, páťa

Tak máme za sebou další sezónu v krajském přeboru. O tom, zda-li budeme na tuto sezónu vzpomínat jako na úspěšnou nebo na ni raději zapomeneme, se vlastně rozhodovalo v dnešním závěrečném dvojutkání. Situace se totiž vyvinula tak, že za jistým vítězným týmem Ajaxu ze Staňkova se srovnaly čtyři týmy, které od sebe dělil vždy pouze jediný bod. Nejlepší výchozí pozici měl ale náš hvězdný tým, kterému bez ohledu na ostatní utkání ?stačilo? pouze oba dnešní zápasy vyhrát a byli bychom skončili na druhém místě. Při nejhorší konstelaci jsme se ale mohli propadnout až na místo páté.

Skládání naší sestavy ? to začíná být vysloveně masochistická záležitost. První klacek pod nohy vyletěl z našich vlastních řad ? z míst, odkud bychom to nečekali. Podle neověřených informací nechtěl Méďa čekat se svojí drahou polovičkou až na konec léta a chomout si hodlal nasadit právě tuto neděli. A jelikož je tam nějaká blíže nepopsatelná přízeň se Šimim, stáhl ho s sebou. To by se snad ještě dalo pochopit ? rodina je rodina. Nad čím ale zůstává rozum stát, touto změnou data svého slavného dne prakticky znemožnil účast zbylým členům svého rodného klubu na této akci a tím sebe a své blízké připravil o potěšení z jejich přítomnosti. A že je to obrovská chyba ? to by mohl vyprávět neznámý pár, na jehož výjimečný den se před jistou dobou vloudilo několik našich členů poté, když oficiálně skončil jeden z našich pověstných diskusních kroužků (dokopná). Doufejme jen, že Méďa nám o svém dnu povypráví na blížící se dokopné (pokud ho stará tedy pustí), když nám nenechal prakticky žádný čas ho od jeho osudového rozhodnutí zkusit odradit. Další rána přišla dnes krátce před desátou ve formě jisté SMS: ?Feri s Karbim jsou vozraly, ze ani nemuzou chodit?? Po jejím příchodu to s našimi ambicemi vypadalo opravdu všelijak. Naštěstí jak se později ukázalo, chlapci se kousli a možná tyto komplikace byly dokonce ku prospěchu věci. Na druhé straně jsme mohli počítat s výpomocí našich juniorů Blahyho s Páťou, kteří se dnes ukázali ve výborném světle.

V prvním utkání na nás čekal nebezpečný tým Splávku. Ten měl již za sebou neskutečnou střílečku s celkem Happichu, který přestřílel skoro házenkářským skóre asi 13:7. Touto výhrou se na nás bodově dotáhl, takže bylo na nás, abychom odrazili jeho atak. Zatímco soupeř již byl dávno přichystaný na hrací ploše, sudí dokonce již svými plícemi avizoval začátek zápasu, Wyky, Bobo a Feri nikde. Po Karbim se země slehla úplně. Naštěstí Wyky si stoupl do brány současně s úvodním hvizdem, Bobo posléze také dorazil a rozevlátý Feri dokázal také najít cestu do haly v průběhu první minuty. Splávek byl slušně rozehraný a také my jsme začali relativně v pohybu. Žádný ze soupeřů si ale zatím nedokázal vypracovat zajímavou příležitost. První chybu jsme udělali my. Blahy, který obsadil Karbiho post, se nestačil v 10. minutě vrátit se svým hráčem a ten po obdržení balónu lehce překonává Wykyho ? 0:1. Nám se podařilo vyrovnat po nenápadné akci, když Dvoři nachází kousek před šestkou Juniora, který ale musí do šprajcu s jedním ze zadáků a také s trochu netakticky vyběhnutým gólmanem soupeře. Kupodivu Junior přetlačuje oba protivníky a daří se mu poslat balón do opuštěné branky ? 1:1. Důležitý gól, po kterém jsme si uvědomili, že soupeř je hratelný. Přetahovali jsme se poté o každý balón, ale pomalu jsme začínali přebírat větší iniciativu my. Běžela 22. minuta a jeden z našich rychlých kontrů, kdy Wiky potáhne balón po levé straně a servíruje ho na vpravo nabíhajícího Blahyho. Ten poté s protihráčem v zádech ukáže svůj hlad po gólu. Krásné zakončení ? 2:1. Bohužel minutu před koncem poločasu je Luďovi přísně odpískán nedovolený zákrok asi sedm metrů od naší branky. Wyky si vybírá snad jedinou dnešní slabší chvilku. Při svém zákroku dělá pohyb směrem od postavené dvoučlenné zdi. Bohužel právě mezi zeď a padajícího Wykyho nasměroval protihráč svoji pumelici ? 2:2. Splávek nám tedy dává gól do šatny. Naštěstí se nám to podařilo hlavně psychicky ustát.

Před začátkem druhé půle si pozorní sudí všimnou odlesku Wykyho náušnic, takže následuje žlutá za nesundaný kov. Druhou půli poté začínáme aktivněji a několikrát se nám daří jít do nadějného přečíslení. Bohužel nedaří se nám buď finální příhra nebo netrefujeme branku. Na Splávek pomalu doléhá síla druhého utkání v řadě. Svoji aktivitu se nám nakonec daří korunovat v 35. minutě. Jdeme opět ve třech lidech dopředu a Johny předvádí svoji nejlepší příhru v letošním přeboru. Z pravé strany kousek za půlicí čarou posílá křížně balón mezi dvěma hráči přesně na nohu nepokrytého Feriho, který z první trefuje odkrytou část soupeřovy branky ? 3:2. Splávek se poté vrhá více do útočení a nám se znovu naskýtají další možnosti rychlých brejků. Opět nás ale sráží naše nepřesnost. Soupeř začíná občas využívat gólmana jako pátého hráče v poli, ale my někdy s obtížemi dokážeme vykrývat prostor. Wykymu se tak asi třikrát naskýtá možnost po zachycení balónu vykopávat přes celé hřiště do prázdné brány ? tu ale nikdy netrefí. V době největšího soupeřova náporu asi pět minut před koncem si bereme time. Hned v další minutě prakticky rozhodujeme zápas. Bobo nachází z autu na levé straně naběhnutého Wikyho, který přestřeluje vyběhnuvšího gólmana ale nikoliv branku ? 4:2. Zbytek zápasu se nám daří již kontrolovat snažení soupeře o zázrak.

Tímto vítězstvím tak odrážíme útok Splávku na naše pozice a jelikož jsme neznali tragické výsledky Czech Madu z Domažlic, netušíme, že bednu máme v tuto chvíli již jistou. My ale chceme zůstat stříbrní. Se Splávkem jsme sehráli vyrovnané utkání, které jsme mohli a měli ve druhé půli rozhodnout dříve. Bohužel nepodařilo se nám proměnit několik našich příležitostí a tak jsme se do našeho čtvrtého gólu stále báli o výsledek. Oprostili jsme se tentokráte od hrubých chyb a důsledně jsme hráli dozadu ? dokonce i Feri si příkladně plnil své obranné povinnosti a to zřejmě rozhodlo.