14.3.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 13,00h

feri 3x (chali, dvoři, -), karbi 2x (johny, dvoři), chali 2x (karbi, veny)

dvoři, chali, šimi

méďa ? dvoři, chali, johny, veny – feri, bobo, junior, karbi, stanley, šimi

Dnes nás čekalo dlouhé odpoledne, když jsme měli sehrát dvě utkání s jednozápasovou pauzou mezi nimi. Nejdříve jsme vyzvali tým Pebalu a poté béčko Rabbitu. V naší sestavě v prvním utkání chyběl distancovaný Wiky a pouze z reklamních důvodů se na chvíli objevil Šimi.

Začali jsme jako z partesu a hned po naší rozehrávce ze středového kruhu Chali poslal na zteč Feriho, ten se zbavil svého stínu a po 28 vteřinách poslal náš tým do vedení ? 1:0. Náš rychlý gól nám, jak se později ukázalo, vůbec nepomohl. Vedl spíše k podcenění soupeře. I když další minuty zatím vůbec nenaznačovaly, že se utkání strhne v divokou přestřelku. Soupeřovy ojedinělé akce se nám zatím daří vcelku pacifikovat a vypadá to, že je jen otázkou času, kdy se nám podaří skóre navýšit. Navíc v 7. minutě je Feri faulován kousek před soupeřovou šestkou, takže se nám naskýtá zajímavá příležitost v podobě přímého kopu. Bohužel balón se nám za záda soupeřova gólmana propasírovat nepodařilo. A najednou se začaly dít věci na druhé straně. V další minutě sledujeme špatnou příhru na Feriho uprostřed hrací plochy a okamžité přečíslení, které soupeř zužitkovává ? 1:1. Za další dvě minuty si Dvoři střílený centr protihráče efektně sráží do vlastní branky ? 1:2. Ve 13. minutě má velkou příležitost Johny, který vystihuje příhru protivníka, ale sám před gólmanem posílá balón pouze vedle tyče. V 16. minutě si Johny s Karbim vyměňují balón a Karbi se nemýlí ? 2:2. Z vyrovnání se ale radujeme pouze necelou minutu, protože znovu děláme chybu ve středu hřiště a Pebal znovu dělá vítr v našich zadních řadách, aby přízemní střelu dostal znovu za Méďova záda ? 2:3. V 18. minutě se nám po pěkné akci, kdy Karbi nachází před soupeřovou brankou zakončujícího Chaliho daří znovu srovnat krok se soupeřem ? 3:3. Bohužel v těchto chvílích nikdo z nás netuší, že je to také naposledy. Necelé dvě minuty před půlí nám soupeř znovu o gól odskakuje, když nemastná neslaná střela zpoza obránce končí opět v naší síti ? 3:4. V půli z aktuálního výsledku vědu neděláme, protože víme, že jsme si vše zavinili sami po našich velkých chybách ve středu hřiště. Každopádně tušíme, že máme na to zápas v klidu otočit.

Bohužel začátek druhé půle nás posílá ještě hlouběji do kolen. Při prvním soupeřově útoku naše obranná hra zkrátka neexistuje ? 3:5. Padáme o dva góly a naše sebevědomí pomalu ale jistě klesá. V 5. minutě se nám podaří dostat soupeři na dostřel, když Feri po Dvořiho příhře s lehkou tečí propálí vše, co mu stojí v cestě ? 4:5. Nadřeli jsme se na snížení, aby za další dvě minuty byl stav opět zpátky. První střelu soupeře Méďa ještě vyráží, ale pouze k nohám úplně volného protihráče, kterému nečiní žádný problém dostat míč do naší branky ? 4:6. Začínáme útočit poněkud bezhlavě a při jedné naší zteči zapomínáme na zadní vrátka a Feri, který marně stíhá svého hráče si vypomáhá nedovoleným zákrokem, bohužel již v naší šestce ? penalta. Protivník při jejím zahrávání nedává Méďovi žádnou šanci ? 4:7. To už s námi vypadá velmi špatně. Za další minutu ale neúnavný Feri obírá protihráče o balón a svoje sólo bezpečně proměňuje ? 5:7. Brankostroj Pebalu se ale nezastavuje. Opět při zakládání našeho útoku děláme fatální chybu a z následného přečíslení boduje znovu soupeř ? 5:8. Za další tři minuty v minutě 15. se nám podaří opět přiblížit soupeři, když Dvoři nachází Karbiho, který si s míčem ví rady ? 6:8. Času je sice ještě dost, ale začínají nám téci nervy. Ihned po našem gólu dostává žlutou Dvoři za nepřiměřený komentář předchozí sporné situace a za další minutu ho napodobuje Chali, který poněkud přidává na tvrdosti při jednom zákroku. V 18. minutě ale situaci na place řeší fotbalověji, když Venyho tvrdou koncovku před gólmanem tečuje přímo do růžku branky Pebalu ? 7:8. Když se poté dostáváme na balón, bereme si time, protože s utkáním lze ve zbývajících minutách určitě ještě hodně udělat. Oba soupeři mají po pěti faulech, takže jde také o to, kdo vydrží s nervama. Jsme to my, kdo dělá pět minut před koncem další stupidní chybu, kterou soupeř (pokolikáté už) trestá ? 7:9. Aby toho nebylo málo za další minutu Dvoři při rozehrání autu nejdříve pálí do blízko stojícího protihráče a ve snaze rychle rozehrát míč, zachytává jej ještě na hrací ploše ? 6. nedovolený zákrok a desítka. Při její exekuci se Méďa však vytáhne a tvrdý míč vyráží. Pebal se samozřejmě uchyluje k co nejdelšímu držení balónu daleko od své branky, což se mu při fyzických proporcích svých hráčů slušně daří. Dvě minuty před koncem se při našem napadání uchylujeme k poslednímu zoufalému kroku ? hry bez brankáře. Balón má ale na svých sálovkách soupeř a střelou k tyči zpoza obránce, před kterou se Veny zaskakující v naší brance spíše schovával, upravuje skóre zápasu na pro nás strašných 7:10.

Věci, které jsme prováděli při tomto zápase, neměly s hrou v předchozích utkáních vůbec nic společného. Ač se snaha něco se zápasem udělat určitě nedá většině hráčů upřít, dětinskými kiksy při naší rozehrávce jsme soupeři nabídli všechny tři body jak na zlatém podnosu. Disciplína, pomocí které se nám podařilo postoupit v předešlém pohárovém utkání, byla ta tam. Svoji roli sehrálo i prosté podcenění soupeře, který ještě loni hrál divizi, takže jeho hráči futsal hrát rozhodně umějí, což bylo vidět na velmi jistém proměňování jejich šancí. Dát v zápase sedm branek a prohrát, to svědčí o velmi špatné hře dozadu. Zrodil se zkrátka další historický výsledek ? bohužel tentokrát pro naše barvy velmi nepříznivý. Jediná pozitivní věc na této týmové tragédii byla ta záležitost, když si celý zápas neviditelný Šimi nechal dát žlutou kartu, aby si tak v předstihu odbyl svůj trest v dalším zápase. Jindy bychom ho za tuto klukovinu plísnili, dnes ho za tento nevídaný taktický záměr musíme pochválit.

• šimi on Pondělí, 15. března 2010 at 20:08

jednou zase nejdu a taková přestřelka… no škoda.
    sám sebe nechápu, snad mi to někdo vysvětlí, ale na Happich taky nebudu!!!

• Kibullel on Pondělí, 15. března 2010 at 09:15

Moc sem tenhle zápas taky nepochopil,sem furt hrál a furt na hovno. Určitě nejhorší zápas roku…. Na toho 110 kilovýho démona co sem ho bránil si budu dlouho pomatovat.
    btw.: Chali s tou dorážkou má pravdu,jestli to byla pumelice to už je věc debaty.

• bobo on Neděle, 14. března 2010 at 23:15

Tragedie to teda byla. První půle se méďovi vůbec nepovedla, přesto jsme byli i po poločase stále ve hře. Každý by si měl uvědomit, co je na hřišti jeho úkol a to bezezbytku plnit. Takhle zbytečný a zkurvený góly, co jsme inkasovali. Podcenění, nedůslednost a individuální chyby… to nás stálo celej zápas.

• Chali on Neděle, 14. března 2010 at 22:00

Johny, malá uprava at nedělam sponzora, kartu jsem dostal za faul ne za řeči a ještě jedna malá, gol jsem dal po teči Venyho pumelice ne z dorážky…ale to je jen malá kosmetika..jinak to byla dneska tragedie..