:calendar: 13.11.2011 | hala 31. ZŠ Plzeň | 9,00h

šimi (rastík), rastík (bobo), veny (šimi), stanley (junior)

wiky, luďa

jeňýk – luďa, šimi, veny, wiky – bobo, junior, rastík, stanley

Listopad je tady a FCP začíná svoji další halovou sezónu. V kuloárech se hovoří o tom, že letošní ročník Krajského přeboru bude uzavřenou soutěží, takže ve své jedenácté sezóně jsme tak zřejmě dosáhli svého vrcholu, poněvadž budeme hrát úplně tu nejvíc nejvyšší soutěž – výš už zkrátka postoupit nepůjde. Na úvod nás čekali naši staří známí – mládenci z Pohody – soupeř tak akorát na rozehrání, alespoň jsme si to mysleli. Na to, že se jednalo o úvodní zápas, sestavu jsme nijak zvlášť neřešili. Napsalo se pár jmen (radši víc než míň) na stránky a že se uvidí. A skutečně se vidělo. Děravou klubovou pokladnu zalepilo několik neomluvených absencí – samozřejmě dvojnásobný tarif za dva zápasy. Jediným nováčkem v naší sestavě ale hned na klíčovém postu gólmana byl Jeňýk, jenž zřejmě nechce zůstat navěky zakopán v jistém provinčním klubu, který nechává za sebou i naše neméně slavná rezerva, a hodlá alespoň jedním vočkem nakouknout do opravdu velkého futsalu a ochutnat tak slastné pocity vítězů, které jsou pro členy našeho světoznámého týmu (hlavně kolem Subwaye nás dost znají) denním chlebem. Nakonec jsme se sešli v takřka ideálním počtu, což se ale vůbec nedalo prohlásit o našich dnešních soupeřích. Chlapci z Pohody, které nám navíc „připravil“ Happich, byli nakonec pouze čtyři do pole, což nám situaci poněkud ulehčovalo.

Samotný zápas probíhal zpočátku podle našich notiček. Už ve 3. minutě si Rastík neskutečně povodil jednoho zadáka v pravém rohu hřiště a předložil před Hudyho branku tutovku Šimimu, který poslal kouli za záda opory našeho rezervního týmu – 1:0. Za další dvě minuty se nám daří skóre navýšit, když Bobo nahrává a Rastík zakončuje 2:0. Mysleli jsme si poté, že počet vstřelených branek na našem kontě bude utěšeně narůstat, ale přestali jsme běhat a naše přihrávky nebyly z nejpřesnějších. Všechno ale bylo způsobeno zažitou metodou „Cukru a Biče“. Jelikož si pohodáři nehodlali vstřelit sami další góly, bylo potřeba zápas zdramatizovat. Ještě předtím jsme ale pocítili tvrdý metr sudích, kteří neměli pochopení pro naše vytajmované střídání a Wiky se tak stává prvním držitelem zbytečné žluté karty v nové ročníku. Mezitím se rozchytali oba naši brankáři, jak Hudy na straně soupeře, tak Jeňýk v naší brance. Jediná chyba, kterou se našemu démonovi dnes podařilo spáchat, vidíme v 21. minutě, když soupeř kope přímák z naší pravé strany. Balón letí nahoru kolem Venym postavené zdi. Bohužel Jeňýk jde příliš brzo vpřed a na zem, takže se míč po chvíli třepe v naší síti – 2:1. A aby jo bylo po přestávce o co hrát, v poslední minutě se koule zamotá Šimimu pod sálovkami. Jelikož vůbec netuší, že má jednoho ze soupeřů na zádech, hračku ztrácí a soupeř situaci dva na Jeňýka řeší ukázkově – 2:2. Po nadějném úvodu jsme se přizpůsobili hře soupeře a musíme začínat znovu.

Po pauze se Šimi posouvá dopředu a Bobo naopak do obrany. Ze hry obou soupeřů bolí oči. Sice se několikráte ocitáme sami před Hudym, ale ten nás ještě nechává svými zákroky poněkud vycukat. Také Jeňýk několikrát musí prokázat své umění, protože mu občas před branku svými špatnými příhrami několik balónů i s protihráčem pustíme. O zisku tří bodů tak rozhodují dvě situace v 36. minutě. Nejdříve Šimi zkouší pálit na branku, kam si od rohu nabíhá Veny. Balón náhodně lehce trefuje Venyho sálovku, od které se odráží mimo Hudyho dosah – 3:2. Skleslého soupeře dorážíme ještě v téže minutě, když Junior nachází svou příhrou ze středu hřiště před brankou Stanleyho, který Hudyho prostě propálí – 4:2. Poté se již víceméně soustřeďujeme na hájení náskoku, což se nám tu s menšími tu s většími problémy daří. V 41. minutě fasuje ještě Luďa žlutý napínák za pověšení se celou svojí vahou na jednoho ze soupeřů. Hra nekoukatelná, ale jsme spokojeni, poněvadž již poněkolikáté náš flexibilní výkon na vítězství stačil.