FCP – Pohoda Plzeň 7:2 (4:0)

:calendar: 5.12.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 15,00h

:ball: 2x feri (šimi, karbi), 2x stanley (bobo 2x), šimi (karbi), chali (feri), johny (feri)

:line-ups: wyky ? dvoři, chali, johny, šimi, veny – bobo, feri, karbi, stanley

V dnešním dvojzápase jsme chtěli navázat na velmi dobré výkony z minulého týdne. Museli jsme se ale obejít bez Wikyho, který zrovna plnil funkci odtahové služby a bez Juniora, jehož vybarvený kotník mu nedovolil nastoupit. Do branky se poprvé v této sezóně postavil Wyky, který tak zastoupil zaneprázdněného Tětíse. Naším prvním soupeřem byl náš tréninkový sparingpartner ? tým Pohody. Neměli jsme se tedy navzájem čím překvapit a i proto, že soupeři po jeho prvním zápasu odešel jeden z kvalitnějších hráčů, utkání jsme brzy dostali pod naši kontrolu.

Neuběhla pomalu ani půlminuta a soupeř již tahal balón ze své sítě. To totiž Šimi hezky dokázal vysunout Feriho, který ve své první akci ihned prokázal svůj střelecký potenciál ? 1:0. Běžela čtvrtá minuta zápasu a byla tu další naše gólová akce. Tentokráte roli asistenta převzal Karbi, aby nabil znovu Ferimu ? 2:0. Naší úvodní pětiminutovku z říše snů zakončil Šimi, kterého ke skórování vyzval znovu Karbi ? 3:0. Naši tři klíčoví hráči si tedy ihned každý připsali po dvou bodech do pro ně tak důležitého kanadského bodování. Utkání jsme tedy rozehráli na výbornou a nemuseli jsme se dále tlačit bezhlavě dopředu. Pohoda byla viditelně vývojem utkání rozhozena a chvíli jí trvalo než svoji hru patřičně stabilizovala. Další průběh první půle byl ve znamení naší mírné převahy, kterou jsme dokázali korunovat až ve 24. minutě, když poprvé zafungovala spolupráce Bobo ? Stanley, aby druhý jmenovaný nekompromisně zavěsil ? 4:0. Tímto výsledkem také skončila první půle a do druhé části jsme tedy mohli nastoupit celkem v klidu.

Šimi chtěl šetřit svůj občas se ozývající sval a přepustil své místo na zbývající minuty Johnymu. V 5. minutě druhé půle prakticky rozhodujeme o výsledku zápasu, když Bobo se Stanleym si opakují svoji kombinaci a Stanley se znovu nemýlí ? 5:0. Dosavadní jasný průběh zápasu se poněkud projevil na našem lehkovážnějším způsobu hry, čehož soupeř za další dvě minuty dokáže využít a dostává balón za Wykyho záda ? 5:1. Ve 12. minutě se Pohodě daří zatížit naše konto další brankou ? 5:2. Nechtěli jsme ze zápasu udělat zbytečné drama, zvýšili jsme poněkud obrátky a úspěch se zákonitě dostavil. Po dalších dvou minutách Feri při jednom z našich početných přečíslení nachází zpětnou příhrou osamoceného nabíhajícího Chaliho, který prostřeluje pohodového gólmana ? 6:2. I poté se nám podařilo dostat se několikrát do bezprostřední blízkosti soupeřovy branky, ale proměnit jsme dokázali až obléhání branky ve 21. minutě, kdy se v soupeřově brankovišti po Feriho příhře nejlépe zorientoval Johny a dopravil tak konečně míč do sítě ? 7:2.

Zápas jsme rozhodli svým nástupem do zápasu, když jsme soupeři utekli o tři góly a ten se z těchto ran již nevzpamatoval. Sice jsme poté poněkud polevili, ale Pohoda dnes nebyla týmem, který by našel sílu na nějaký zvrat v zápase. Při udrženém tempu ze začátku utkání by náš počet vstřelených branek byl jistě dvojciferný, ale měli jsme před sebou ještě jeden zápas, takže bylo třeba nevydat se ze všech sil.