17.1.2009 ? hala ZČU, Plzeň ? 18,00h

feri 4x (?, ?, ?, bobo), stanley (feri), hrubec (feri), machy (najký)

bobo, najký

méďa ? hrubec, johny, machy, najký – bobo, feri, junior, stanley

Před dalším zápasem s Pohodou jsme měli jednozápasovou pauzu. Paradoxně nám to pomohlo, i když jsme se delší přestávky spíše obávali. Po předchozím strašném výkonu jsme v šatně radostí neskákali. Náladu před dalším zápasem se ale podařilo pozvednout vyprávěním několika pikantních historek ze života našich přátel. Pro uklidnění našich drahých poloviček, nikdo z aktivních hráčů nefiguroval v pozici hlavního hrdiny. Za rudého Chaliho se posunul do zadních řad Machy a Junior doplnil útok. S vědomím, že každý zápas je jiný a že začneme znovu od začátku, jdeme na plac. Pouze Feri se musel ještě vrátit do šaten a nestihl tak začátek zápasu. Nejspíše byl moc rozrušený z přestávkového vyprávění na dobrou noc, že si zapomněl vzít chrániče. Nebo se na to alespoň vymlouval a odskočil si jen kvůli něčemu do sprchy. Každopádně do zápasu, jak se později ukázalo, přišel velmi dobře naladěn.

Soupeř měl v nohách předchozí zápas, kdy tahal za kratší konec, i když skoro celou druhou půli se hrálo před brankou jejich protivníka. Nechtěli jsme se tentokrát zbytečně tlačit dopředu za každou cenu, ale Pohoda zůstávala zalezlá, takže jsme většinou opět tvořili hru. V 5. minutě byl k vidění náš ?vrcholný? okamžik večera, kdy Najký místo aby v klidu nechal doputovat míč za naší svatyni do autu, posílá ho rovnoběžně s brankovou čarou před bránu Méďovi. Ten se ho svou chromou nohou jal zpracovat, načež mu balón krásně odskočil a kolemjdoucí protihráč, pro kterého nebyl problém doťuknout zapomenutý míč do sítě, už jen usilovně přemýšlel, kolik za to ti dva šašci dostali. Byli jsme k smíchu a na ručník. Dvě minuty nato Johny dostává slušný knockout ramenem od dezorientovaného protihráče. Protože Johny v danou chvíli vidí více hvězdiček než na vánočním nebi, nevěřícně je jde spočítat na střídačku. Na hrací ploše se konečně začíná dařit Ferimu. Nic nevymýšlí a jeho šídlo začíná opět fungovat ? zastavuje ho až síť soupeřovy branky. Je nám veseleji a na předváděné hře je to znát. Začínáme mít navrch a přicházejí šance. Z přemíry snahy ale opět chybujeme a můžeme děkovat Méďovi, že nepřichází další pohroma. Ve 14. minutě nás opět Feri pěknou akcí dostává do vedení. Tři minuty před koncem půle si bohužel Najký fajnovým skluzem zajistil klidový režim na příští víkend ? naučil se alespoň počítat do tří (žlutých karet). V posledních minutách prvního poločasu zřejmě rozhodujeme zápas, když nejdříve Feri předkládá tutovku Stanleymu a chvíli před přestávkou se nám konečně daří proměnit standardku – nepřímý kop z hranice šestky za nevyhození gólmana v časovém limitu. Feri lehce přiťukává Hrubcovi a jeho dělo nalézá soupeř až v síti. 4:1 po půli, kdy naše hra konečně nabírá na kvalitě, i když se stále nevyvarováváme klasických chyb, je příslibem pro další část zápasu.

Úvodní minuty druhé půle se hrají v naší režii. Machy ale místo střely volí jen další příhru do křídla a ani další naše pohledné akce na výsledku nic nemění. Na druhou stranu si Feri dovolí luxus nechat běžet svého hráče, ale Najký ho v poslední chvíli zastupuje. 12. minuta a Feri napravuje své předchozí zaváhání a znovu velebíme jeho šídlo. Minutu nato je to již 6:1, když se po křídle uvolňuje Najký a předkládá před bránu Machymu, který konečně střílí a dokonce trefuje. Máme další výhodu přímého kopu, ale míč končí vysoko nad brankou. Chvíli nato si Bobo důrazně počíná v osobním souboji a je z něj karetní hráč. V 22. minutě přichází Stanleyho chvíle, když se nejprve dostává k hlavičce, aby si poté doběhl odražený míč a z několika !centimetrů! nekompromisně razítkuje břevno soupeřovy prázdné branky. Odměnou mu je obrovský aplaus, když naše střídačka kvituje jeho umění. V posledních minutách několikrát větráme soupeřovu rozhozenou obranu, ale ujímá se pouze Feriho zakončení po Bobově příhře. Po proměnění volalo hlavně Najkýho kouzlení před prázdnou bránou, když mu předtím Johny s Ferim připravili ideální pozici. Najký ale slávu skromně odmítl. V poslední minutě Pohoda ještě koriguje na konečných 7:2, když Feri zkouší svoji oblíbenou kličku na pozici posledního. Poměr kurzových sázek pro tuto herní situaci tak rázem stoupl na 80:20 ve prospěch soupeře.

Vítězství nad slabou Pohodou tak částečně napravilo náš dojem, který jsme v dnešních podvečerních zápasech zanechali. Dnes bylo jasně vidět, že náš týmový výkon stojí a padá s výkonem Feriho. Bohužel bylo vidět, že Feri má za sebou týdenní fyzicky náročné soustředění. Stále ale i v této sestavě máme na to, abychom hráli přinejmenším vyrovnané partie se soupeři z vyšších pater tabulky, kteří nás čekají v dalších kolech. Je to ale obehraná písnička. Když se nedaří proměňovat šance, musíme se vzadu vyvarovat dětinských chyb při bránění protihráčů. Stát se může, že nás občas udělá protihráč jeden na jednoho, ale musíme být důslední při hře bez míče a stále si svého hráče hlídat. Soupeřům pak jen stačí pohlídat naše útočné pokusy a využít následných oken po našich zbytečných ztrátách balónu. Co se týče sestavy na nadcházející zápasy, nejspíše bude hodně podobná té z utkání s Pohodou. Do obrany nás určitě doplní Dvoři, ale náš útok bude čekat na zlepšení zdravotního stavu Šimiho. Bobo a Hrubec budou hrát pod dvěma kartami a to, že by nás někdy posílili Wesley nebo Ondra musíme brát jako bonus.