FCP – Pronic Zanic Domažlice 7:1 (4:0)

25.1.2009 ? hala ZČU, Plzeň ? 19,00h

stanley 2x (bobo, johny), feri 2x (hrubec, johny), junior 2x (hrubec, wesley), hrubec (wesley)

méďa ? bobo, hrubec, johny, šimi – feri, junior, stanley, wesley

Dnes jsme chtěli domažlickým Pronic Zanic konečně vzít všechny body. Předešlé tři vzájemné duely skončily našimi porážkami, když jsme ani v jednom z těchto utkání nezvládli závěr. Se sestavou to nevypadalo růžově, ale nakonec se v šatně před zápasem objevil Šimi, který chtěl zkusit zatížit svůj ostře sledovaný kotník, a Wesley, který si s námi přišel zatrénovat. Rozpadly se nám ale zadní řady, poněvadž Najký zodpovědně střádá žluté karty a Chali ustanovil nový rekord FCP, týkající se výše trestu. A když se na poslední chvíli bohužel omluvil Dvoři kvůli problémům se zády, byli jsme nuceni vytvořit zbrusu novou obrannou dvojici Bobo ? Šimi. Náš soupeř již měl v nohách zápas s Letkovem, který dotáhl do vítězného konce. Měl tedy své tři body v kapse, takže bylo o důvod víc proč mu nechávat bodový nášup.

Než se chlapci z Domažlic vzpamatovali, Šimi se z pozice falešného křídla probil před jejich branku, kde se mu bohužel ani nadvakrát nepovedlo překonat soupeřova gólmana. Chtěli jsme vstřelit pokud možno rychlý gól, než se domažličtí vzpamatují. Vytvořili jsme si několik zajímavých příležitostí, ale ujala se až překvapivá Stanleyho střela z 5. minuty, kterou schoval za obránce, když o chvíli předtím Bobo vystihl soupeřovu rozehrávku a nezištně Stanleymu přihrál. Gólman balón spatřil až ve své síti. Za další dvě minuty jsme se radovali podruhé, když Wesley zatáhl po levé straně míč a předložil ho doprava Hrubcovi, který chvátal dopředu přímo z lavičky a na kterého soupeřova obrana úplně zapomněla. Hrubec poté nic nevymýšlel, pouze přesně zakončil. V 10. minutě se na Juniorovi žlutě vyfauloval jeden z protihráčů a dvě minuty nato Hrubec vybízí k zakončení Feriho, který si na svou pažbu připisuje další zářez. Ojedinělé protivníkovy výpady se nám většinou daří kontrolovat. V 15. minutě ale soupeř zahrozí, když razítkuje tyčku naší branky a při další jeho velké šanci děkujeme Méďovi, že rychle sklapnul podpadky a zabránil tak v cestě míče do naší sítě. Začínáme opět tlačit. Nejprve zkoušíme rychle a překvapivě rozehrát roh a nebýt Johnyho, který v přemíře snahy vůbec netrefuje míč, mohli jsme se opět radovat. Ještě při tomtéž střídání máme několik střel, které gólman pouze vyráží před sebe. Jednu z nich se Johnymu podaří doběhnout a nad padajícím brankářem posílá balón přímo na hlavu osamocenému Stanleymu, který bezpečně zakončuje do soupeřovy sítě. Sedm minut do konce se nám povedlo nasbírat pět faulů, i když pravda je, že v tomto počtu je zahrnuto i dvojí nešťastné hraní rukou. Začínáme hrát trochu opatrněji, přesto se Šimi ocitá sám před brankářem, ale dnes nemá seštelovaná miřidla. Hned vzápětí se bohužel balón u středového kruhu potká se Šimiho boží rukou a následuje desítka. Méďa tentokrát zasahovat nemusí, protože protihráč situaci nezvládá a posílá míč nad naši branku. Posledních pět minut naštěstí už odehrajeme bez faulu a navíc se ještě dostáváme do velmi nadějných pozic. Wesley posílá před soupeřovu branku jeden krásnější balón než druhý. Bohužel buď se nikdo z našich hráčů před brankou nepohybuje anebo naopak jsme rychlejší než přihrávka. Feri ještě minutu před koncem zahodí své dvě příležitosti, ale poločasové vedení 4:0 nám vlévá optimismus do žil.

Začátek druhé půle je jako přes kopírák. Šimi se v první minutě opět ocitá v obrovské šanci. Jak reportérka zápasu trefně poznamenala: ?Kdyby hrál hlavou?? V další minutě jdeme tři na jednoho obránce, ale nikdo se neodhodlá k zakončení, takže je jasné, jak tato šance dopadá. Ve čtvrté minutě se nám konečně podaří navýšit skóre. Soupeřův gólman vyhazuje přes půli na spoluhráče, ale Johnyho noha je kupodivu rychlejší a z první nachází zapomenutého Feriho za soupeřovo obranou. Tomu se podaří svůj nájezd dotáhnout do zdárného konce. V následujících minutách se hraje pouze na jednu branku. Wesley stále motá zadáky soupeře, ale branku se mu nepoštěstí dát ani z bezprostřední blízkosti po krásné kombinaci, kdy gólman zázrakem vyráží jeho zakončení. V 10. minutě druhé půle Hrubec korunuje svůj výkon další asistencí, kdy předkládá balón Juniorovi, jehož zakončení si protihráč sráží do vlastní sítě. Ve 13. minutě si Wesley znovu pohrává se soupeřovo obranou a Junior potom korunuje jeho úchvatné dílo. Za stavu 7:0 trochu polevujeme v koncentraci a domažličtí se několikrát pokusí ohrozit Méďu v naší brance. Ten ale dnes chytá ve velké pohodě a všechny střely se mu daří likvidovat. Bohužel nulu na jeho kontě se nám udržet nepodaří. Šest minut před koncem zápasu chce Méďa vyrazit jednu ze soupeřových jedovatých střel mířící nejspíše nad branku, ale její razance mu nešťastně sklopí zasahující ruku tak, že si náš gólman balón umístí pod břevno. Škoda. V závěru zápasu trochu podceňujeme střídání a naši útočníci sedící v těchto chvílích na střídačce odpočítávají Stanleymu jeho minuty strávené na hrací ploše. Zlí jazykové po zápase potom tvrdili, že se tento čas protáhl až k sedmi minutám. Šimi ve snaze konečně bodovat v dnešním zápase tak bohužel při této konstelaci byl nucen odehrát poslední minuty na pozici posledního. Soupeř měl ještě asi dvě minuty před koncem výhodu přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti, ale nastřelil pouze naši dobře postavenou zeď.

Naše vítězství 7:1 bylo zasloužené. K utkání jsme nakonec nastoupili v relativně silné sestavě, i když pouze se dvěma kmenovými zadáky a to rozhodlo o našem vcelku pohodovém vítězství. Byly k vidění pohledné akce, z nichž mnoha chybělo ještě efektivnější zakončení. Méďa odchytal jistě celý zápas a podařilo se nám tentokráte vyhnout karetním trestům i víceméně (když nepočítáme nešťastné tři ruce) zbytečným faulům. Příští týden v Domažlicích se bude vše nejspíše odvíjet od toho, jakou sestavu se nám podaří dát dohromady.

Abyste nebyli ochuzeni o autentické poznámky reportérky zápasu, zde je několik z nich:

• najký on Pondělí, 26. ledna 2009 at 12:50

7 minut :16: :01:

• Stanley on Pondělí, 26. ledna 2009 at 12:35

V klidu odehrané utkání. To že nastoupil Wesley nám dodalo klid na kopačky. Feri s Wesleyim si na hřišti dělali co chtěli jen ta střelba trochu chyběla. Jsem zvědavý na sestavu v Domažlicích. Jo a omlouvám se za to střídání. Jsem se zapomněl. :29:

• Anonym on Pondělí, 26. ledna 2009 at 13:40

Děkuji za kompliment za dobře fungující obranou se chytá dobře

• bobo on Pondělí, 26. ledna 2009 at 11:07

Parádní report. Fakt, že si zahraju se šimim v jedný obraný lajně, to jsem před zápasem opravdu nečekal. Je třeba uznat, že rozumně ofenzivní složení našich beků a wesleyho kouzla větrala obranu soupeře po celý zápas. Podali jsme koncentrovaný týmový výkon bez zbytečných faulů… Já udělal asi 3, zbytek počítam šimi… V Domažlicích máme na co navázat.
    Jinak chci pochválit méďu, jelikož po dlouhý době jsme konečně zase měli jistotu v podobě jistého gólmana. :16:

Jinak ještě malá poznámka k poločasovému dění…
    Feri přijde na lavici ke svým dvěma fans a říká… hmm, dneska se na to nějak nekoncentruju… :09:

• Méďa on Pondělí, 26. ledna 2009 at 08:33

No konečně se nám podařilo odehrát zápas v klidu od začátku do konce jen aby jsme si stejnou pohodičku odvezli do Domažlic