:calendar: 23.2.2014 | hala TJ Lokomotiva Plzeň | 16,00h

:ball: |G| tomáš 2x, sáďa, mára, wesley, feri   |A| wesley 2x, tomáš, karbi, feri

:joker: tomáš

:line-ups: vykoušek (derek) – veny, mrvčís, sáďa, johny, tomáš, mára, feri, junior, wesley, karbi

Že by byl Pumidas, podobně jako ve čtvrtfinále Bee Sting, náš oblíbený soupeř, to se říci nedá. V posledním utkání základní části jsme je sice vcelku v pohodě přehráli 9:4, ale play-off je jiná soutěž a Pumidas je zkušeným týmem, který právě v tom posledním utkání šetřil některé své opory. Ty předchozí vzájemné zápasy vždy výrazně vyzněly pro našeho soupeře. Před play-off jsme posílili a teprve v semifinále mohl konečně nastoupit sáďa, který nám už jednou v naší fousaté  futsalové historii pomohl vykopat baráž a vylepšit střelecké sebevědomí i statistiky svých spoluhráčů.

Počáteční oťukávání ani netrvalo příliš dlouho. Tomáš natáhl ke střele z dálky a míč k naší radosti skončil v pravé šibenici. Pumidas ale brzy srovnal, když balón přímo z auto po kontaktu s naším gólmanem skončil za jeho zády. Přestřelka ale pokračovala a další střela z dálky skrytá za obráncem překvapila soupeřova démona v brance podruhé. Autorem branky byl sáďa. Radost z vedení však netrvala dlouho. Bohužel se naplno projevila naše nesehranost při plnění defenzivních úkolů a Pumidas to nekompromisně trestal. Ztráceli jsme balóny, nevraceli se s hráči a rázem jsme na soupeře ztráceli dvě branky. Pak na lajně tomáš skvělým obraným zákrokem zastavil potup hráče soupeře, sám jej zatáhl po lajně a předložil před branku odkud mára zavěsil. Podobná akce jako ze čtvrtfinále. Do poločasu nám ale soupeř opět odskočil, takže poločas skončil 5:3 pro Pumidas.

Do druhé půle jsme proházeli útoky a trochu zvýšili tempo. Pumidas se soustředil hlavně na obranu a vepředu se tolik neukazoval. Hráli jsme dobře, tlačili se dopředu, dobře kombinovali, vraceli se dozadu a postupně umazávali náskok soupeře. Umazával tedy hlavně wesley, který se podepsal pod oba naše góly. Za stavu 5:5 přišlo rozuzlení, o které se postaral po našem rohu feri. Po zápase zhodnotil svůj zásah slovy… „Celej zápas jsem hrál hovno a pak jsem to rozhodnul“.

Do odvety jdeme s mírnou výhodou. Pumidas ztrácí jen jednu branku, vše je tedy otevřené.

• Stanley on Úterý, 25. února 2014 at 16:37

Vše už bylo řečeno. První poločas jsme neplnili do puntíku defenzivní záležitosti a soupeř nás z brejků trestal. Druhý poločas byl celkem vyhecovaný a po obměnách v našem týmu mnohem lepší a koncentrovanější.

Příští týden musíme začít hned o začátku zodpovědně. Na tréninku dáme dohromady soupisku, protože Wesley v neděli nebude.

• bobo on Úterý, 25. února 2014 at 16:34
    • Author

Článek jsem aktualizoval o odkaz na video, aby i Ti co nemají facebook (nebo čirou náhodou nenarazili na toto video na youtube) mohli shlédnout pár vynikajících akcí z první půle v podání modré laviny bezmozků. (Začátek posunut o 1:32 na čas, kdy začíná náš mač.)
    Autor: APF, Michael Sinkule

• johny on Úterý, 25. února 2014 at 13:41

Jak by svého času řekl Klekí Petra: „Věděli jsme, že nás čeká zápas proti TOP týmu, a i když jsme v první půli ne vždy optimálně reagovali na soupeřovy rychlé brejky, každé utkání má svůj vývoj. Po přeskupení našich útočných řad jsme prokázali naši TOP formu a poctivou trpělivou prací jsme divácky atraktivní zápas dokázali dovést do vítězného konce.“
    Jeden z našich letošních nejlepších zápasů. Odveta bude obrovsky těžká. Pumidas trestá každé naše zaváhání. Každopádně když to máme takto rozehrané, byl by hřích to pustit.

• Kašpy on Pondělí, 24. února 2014 at 20:02

Tci krávo kde jste splašili Saďoura? No tak paráda, gratulace, už to jen ztvrďte o víkendu, přál bych Vám to!

• bobo on Pondělí, 24. února 2014 at 13:27
    • Author

Druhé půle výborná. Pumidasu trochu došlo… rozhodně nebyl už tak aktivní. Ale zahráli jsme hodně slušně. Škoda akorát těch zbytečných chyb a neshod v první půli. Pokud bychom byli sehraní z tréninků, takhle bezvýznamná epizodka by se ani neodehrála… Nicméně už jen pro atmosféru v týmu je to fakt úplně zbytečný.

• Kibullel on Pondělí, 24. února 2014 at 11:08

zápas dobrej,bylo myslím dobře,že jsem v půlce prohodili útoky,určitě bych u tohohle rozestavění zůstal i v dalším zápase
    myslím,že ten druhej zápas bude daleko náročnější,pumidas nejsou kluci co to hrajou druhej rok a řekl bych,že přitvrdí
    líbilo se mi nasazení celého týmu a hlavně druhá půlka se skóre 3:0 pro nás byla vše vypovídající
    uvidíme co nám nabídne odveta,ale opět musím dodat,že pokud budeme hrát jako v druhé půlce tak to musíme urvat!!!!!!!!!