FCP – Rabbit Plzeň 5:4 (1:1)

:calendar: 26.11.2011 | hala 31. ZŠ Plzeň | 20,00h

karbi 3x (dvoři, -, šimi), feri (bobo), dvoři (veny)

jeňýk – bobo, dvoři, luďa, šimi, veny – feri, junior, karbi, rastík, stanley

Po herní blamáži, kterou jsme vyprodukovali o minulém víkendu jsme si dnes chtěli spravit chuť. Prvním soupeřem, na kterého jsme v pozdních večerních hodinách narazili, byl tým Rabbitu. Kromě zraněného Wikyho jsme měli pohromadě prakticky celý tým včetně tentokráte střízlivého Feriho.

Zápas jsme začali aktivně a dokázali jsme se několikrát dostat do zakončení. Bohužel po celý zápas jsme se potýkali s mizernou koncovkou. Většinou jsme nedokázali vůbec trefit branku a když už se nám to podařilo, nakouřili jsme soupeřova gólmana pěkně zblízka. S předchozím zápase jsme mohli sledovat, že se Králíci často uchylovali ke hře v pěti se svým gólmanem v poli. I když nám tato okolnost byla známa, první balón v naší síti končí ve 14. minutě právě při této herní situaci. Nejsme schopni přerušit soupeřovu kombinaci a gólman má najednou ve středu hřiště prostoru až příliš. Na jeho střelu je i jinak pozorný Jeňýk krátký – 0:1. Obraz hry se stále nemění. Tlačíme se do zakončení a soupeř se snaží využít našich případných chyb. Nevyužíváme ani naší možnost v podobě nepřímého kopu po dvojím hraní soupeřova gólmana. Když už nic jiného Dvoři alespoň posílá brankáři svůj pozdrav v podobě razítka, kterým štempluje gólmanův obličej. Když se již zdá, že do přestávky nedokážeme najít recept na vstřelení gólu, ve 23. minutě se konečně Karbi po Dvořiho příhře trefí přesně – 1:1. Alespoň malá náplast po několika promarněných příležitostech.

Do druhé půle jsme poněkud zahýbali se sestavou, protože bylo třeba zkusit provést alespoň nějaké změny. Hned při prvním střídání ve 27. minutě ale soupeř trestá náš špatný přechod do útoku, bere nám kouli a po krátké kombinaci přesně zakončuje – 1:2. Na tuto branku ale dokážeme rychle odpovědět. Karbi jednomu z protihráčů sebere balón a svoji individuální akci ve 30. minutě dokáže navíc i přesně zakončit – 2:2. Bohužel Králíci poté využívají nedůslednosti v našich obranných řadách a ve 33. minutě opět strhávají vedení na svoji stranu – 2:3. Jsme sice častěji na balónu, ale znovu několikrát trestuhodně selháváme při zajímavých příležitostech. Navíc přichází 40. minuta a soupeř nás znovu s trochou štěstí trestá. Balón se za brankovou čáru sotva dokutálí – 2:4. Nevypadá to s námi vůbec dobře, ale trochu času přeci jen zbývá. Ve futsale stačí pár vteřin na zdramatizování zápasu, natož na jeho otočení. Nám se v tomto utkání daří jeden takový malý zázrak, když během tří minut zápas otáčíme. Nejdříve se ve 42. minutě mezi střelce konečně zapisuje Feri, který uklízí Bobovu příhru zblízka do sítě – 3:4. Poté o dvě minuty později nachází Karbi kousek místa mezi soupeřovým gólmanem a bližší tyčí, k čemuž ho nezištně vyzývá Šimi – 4:4. Soupeř je najednou dole a nám se hned v další minutě daří srazit ho ještě níže. Dvoři konečně vyprodukuje jednu přesnou přízemní pumelici z pravé strany po Venyho přihrávce. Balón letí od jeho sálovky přímo ke vzdálenější tyči – 5:4. Do konce utkání ale zbývá ještě dlouhých pět minut. Situaci nám navíc komplikuje pět spáchaných faulů na našem kontě. Králíci samozřejmě opět vytahují powerplay. Prakticky celý zbytek utkání nás zavřou před Jeňýkovo brankou, který musí znovu dokazovat své umění. I když se nám několikrát daří získat balón na naše kopačky, zbrklost nám brání rozhodnout utkání dříve. Naštěstí se dokážeme vyvarovat dalšího nedovoleného zákroku a i když sudí poslední minutu pěkně protahují a čekají na závěrečný soupeřův pokus, další balón v naší síti již neskončí.

Ze zápasu, kde jsme si dokázali vytvořit nespočet šancí, se díky naší střelecké impotenci stalo velké drama. Místo jasného vedení jsme museli na poslední chvíli zápas za velmi nepříznivého stavu otáčet. Budiž nám ale přičteno k dobru, že jsme šli stále za vítězstvím a naše snaha nakonec přeci jen ovoce přinesla. Oko nezávislého diváka tak mělo možnost sledovat velmi dramatické utkání od začátku až do konce. Otočit zápas takovým způsobem jako dnes se nám již dlouho nepovedlo – jestli vůbec někdy – takže velká pochvala za bojovnost je zcela na místě.