27.3.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 15,00h

feri (johny)

chali

wyky ? chali, johny, veny, wiky – bobo, feri, junior, stanley, šimi

Abychom obsadili nejvyšší flek v tabulce, museli jsme Rejnoky, našeho posledního soupeře, porazit. V podkladech mám k první půli pouze toto: 12:42 0:1.

Obraz hry se podobal domažlickému zápasu jako vejce vejci. My jsme chodili do plných, snažili jsme se tvořit hru a soupeř trpělivě čekal na naše chyby. Ty kupodivu zatím nepřicházely. Bohužel démon v Nemanické brance vysloveně čaroval. Dařilo se nám dostávat do zakončení, zkoušeli jsme střílet ze všech pozic, ale buď jsme gólmana přímo trefovali nebo tento chlapík vytáhl další ze svých fantastických zákroků. Sice naše rány většinou pouze vyrážel, ale Rejnoci vyražené balóny vždy dokázali včas zamést. Klíčová situace v první půli se odehrála ve 13. minutě. Po celý zápas velmi aktivní Bobo si na pravé straně řekl o balón a svojí následnou dělovku opřel pouze do tyče Nemanické branky. Následoval soupeřův odkop z nouze, který se jal zpracovat Veny na naší polovině. Bohužel soupeřův útočník využil Venyho krátkého zaváhání, obral ho o míč a jal se zakončit. První střelu ještě Wyky dokázal vyrazit, ale balón se znovu dostal na sálovky protivníka, který ho mezi Wykym a ležícím Venym poslal do prázné branky ? 0:1. Rejnoci tak využívají naši první větší chybu v zápase. Hlavu rozhodně neztrácíme, ale znovu a znovu narážíme na soustředěnou těsnou obranu soupeře nebo na postavu v jeho brance. Občas se v našich zadních řadách objevují malá někdy i obrovská vokna. To největší jsme vytvořili, když jsme po našem tlaku nechali za sebou jednoho z protihráčů, ke kterému se dostal balón. Johny se ho jal svým nejrychlejším pohybem jakého byl schopen stíhat a vyplatilo se. Nejenom, že ho dostihl, ale v následném tvrdém souboji rameno na rameno se mu jej dokonce podařilo vychýlit z rovnováhy, ještě než soupeř stihl zakončit. Johny poté musel okamžitě střídat, neboť po tomto nadlidském výkonu mu hrozila okamžitá zástava srdce (to jsem napsat musel? rychleji už asi nepoběžím). Poločas po velmi nadějném výkonu je bohužel 1:0 pro soupeře. Nemáme se zač stydět, ale je to málo.

Po chvíli oddychu se vracíme na plac. Hned v první minutě při nás stojí všichni svatí, když propadáme ve středu pole a soupeř jde najednou v přečíslení dva na jednoho. Odnáší to ale pouze tyč naší branky. Ve třetí minutě jsme se konečně dočkali. Ve středu hřiště si Feri sice kostrbatě ale přeci jen naráží s Johnym, je rychlejší než obránce a postupuje zleva na brankáře. Volí tentokráte techničtější zakončení a posílá balón ke vzdálenější tyči ? 1:1. Že by to přeci jen šlo? Remízu se nám ale daří držet pouhé dvě minuty. Dopouštíme se při přechodu do útoku velké chyby, ztrácíme lacino balón a pohroma je tady ? 1:2. Utkání nabírá na obrátkách. Začínám více riskovat a najednou má velké šance soupeř. Wyky ale svými zákroky oddaluje konečné rozuzlení zápasu. V 8. minutě nastřeluje Feri pouze tyč Nemanické branky. V 10. minutě přicházíme o Johnyho, když mu soupeř po přišlápnutí chodidla a následném kontaktu počechral kyčel. Za další dvě minuty dostává Chali loket do obličeje a všichni víme, co bude následovat. Sprcha nepublikovatelných výrazů ještě dlouho po jeho usednutí na lavičku. Další čůr..i a nejenom oni jsou všude kolem i po obdržené žluté kartě. Sportpásku na přelepení Chaliho žumpy nemáme ? naštěstí je sudí benevolentní, stejně tak jako k některým sporným zákrokům. Máme chvilku problémy při nasazování hráčů na jednotlivé posty a navíc na nás znatelně doléhá únava z předchozích zápasů. V 18. minutě si bereme time, abychom ještě něco naposledy v letošním ročníku zkusili. Naděje na zvrat trvá ale pouze jednu minutu. Feri chce na pozici posledního něco vymyslet, ale už mu také docházejí síly. Soupeř získává balón a i když se ještě většina z nás stihne vrátit, jeden hráč je přeci jen volný a zakončuje ? 3:1. Máme ještě nějaké náznaky šancí, ale je to už přeci jenom křeč. Rejnoci si ještě berou ve 22. minutě time a víceméně si již vychutnávají vítězství, které posléze potvrzují navíc dvěma dalšími gólovými momenty. Nejdříve je po rohu Rejnoků Bobo v našem vápně zahozen zakončujícím hráčem ? 4:1, aby v závěru zápasu všichni nechali Juniora bezmocně ležet po jednom ze zákroků v soupeřově vápně a následné přečíslení opět skončilo gólem v naší síti ? 5:1. To ale na věci stejně nic neměnilo.

Výsledek zápasu je vůči naší předvedené hře krutý, ale v závěru jsme prostě již neměli fyzické ani psychické síly něco se zápasem udělat. Rejnoci nás zkrátka jako jediný tým dvakrát v sezoně porazili a proto si vítězství v letošním ročníku zaslouží ? takže gratulace do Nemanic a pokud se za rok znovu potkáme, zkusíme určitě vymyslet něco nového. Slovy Járy da Cimrmana můžeme o tom vést spory, můžeme o tom diskutovat, ale je to to jediné, co se s tím dá dělat. První místo jsme si rozhodně neprohráli v těchto dvou zápasech. Můžeme polemizovat s tím, co by kdyby?: kdyby bylo pořadí zápasů otočené, kdyby byl dnes na place Karbi, kdybychom se ujali vedení atd. Každopádně letošní sezóna byla zatím ta nejlepší v celé FCP-historii. Užívali jsme si každé utkání a i když tomu ta pověstná třešnička na dortu chyběla, každý z hráčů se může směle ohlédnout za sebe a odejít s hlavou vztyčenou. Za týden se v klidu můžeme poplácat po ramenou a nad ránem (tedy pokud toho ještě budeme schopni) si říci: občas se na to dalo i koukat. Každopádně lepší zamrd.nej futsalista než-li vzorný házenkář (naše šatna ví, vo co go!!!)