FCP – SK Bomber Domažlice 4:1 (1:0)

28.11.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 14,00h

šimi 2x (dvoři 2x), veny (šimi), feri (karbi)

tětís – dvoři, chali, veny, wiky – bobo, feri, karbi, stanley, šimi

Dnes nás čekal tradiční dvojzápas s mimoplzeňskými celky, ve kterém se nám zatím nikdy nepoštěstilo bodovat naplno. Navíc jsme měli za sebou nevydařený vstup do soutěže, když jsme minulou neděli po bezkrevném výkonu odevzdali všechny body Happichu. Motivace nám tedy tentokráte nechyběla. Navíc jsme udělali několik změn v tradičních rituálech: foťák jsme nechali doma (navíc si ho přivezl soupeř), Mourinho se zbavil svého diktafonu, aby mohl více řvát na nezodpovědné jedince a Joma nám speciálně na toto dvojutkání připravila konečně pořádný balón. Zkrátka šest bodů bylo doma již před úvodním výkopem. Raději ale zůstaneme při zemi. Nastoupili jsme víceméně v totožné sestavě jako minulý týden s tím rozdílem, že se Šimi posunul dopředu a jeho místo zadáka zaujal v prvním utkání Chali.

V prvním zápase nás čekal starý známý Bomber z Domažlic, který od nás zatím neviděl ani bodík. Úvod zápasu sloužil ke vzájemnému oťukávání a byli to kopáči z Domažlic, kteří v 6. minutě prováhali obrovskou příležitost, když jsme si na zadní tyči nepohlídali jednoho z Bomberů, ke kterému se dostal balón po rozehrání rohu. Naštěstí i hosté mají svého Stanleyho ve svém středu, který netrefuje z metru prázdnou branku. Stanley se ostatně po chvíli na place objevil, když nahradil Boba, kterému se zřejmě srazila noha, poněvadž Joma-velikost číslo 43 mu evidentně byla příliš velká, takže se přezouvalo na staré protektory. Poté jsme několikrát zkusili ohrozit hostujícího brankáře střelami z větší vzdálenosti, ale nikam to nevedlo. V 10. minutě se nám povedla oku lahodící akce, kdy balón běží po trase Karbi ? Dvoři ? Šimi, soupeřovi obránci nestíhají a posledně jmenovaný nemá problém zasunout míč prakticky do prázdné branky ? 1:0. Gól nás nabudil a začínáme působit jistějším a hlavně nebezpečnějším dojmem. Veny s Wikym zkouší své obvyklé výpady ze zadních řad, ale gólman jim radost kazí. Za dalších pár minut vidíme další naši obrannou dvojici ? Dvořiho s Chalim při zteči soupeřovy branky, ale hostující gólman opět čapá. V 19. minutě zůstává Šimi sám před brankářem, ale ten je příliš blízko. Soupeř hrozí prakticky pouze z dlouhých výhozů, které hledají někdy až příliš vysunutý hrot, který občas ledabyle bráníme. Naštěstí vše zatím zůstává bez následků. Na svojí loňskou formu chtějí dnes navázat Karbi s Ferim, kterým se daří motat protihráče, ale skóre se zatím nemění. Šimi trefuje ve 23. minutě nadvakrát tyč. V první půli po našem vstřeleném gólu jsme převzali iniciativu, bohužel skóre se nám přes několik zajímavých příležitostí navýšit nepodařilo. Soupeř tedy zřejmě bude ještě kousat.

Tětís ve 2. minutě vytahuje míč na roh po soupeřově brejku. Za další dvě minuty vypadává v hale na pár minut proud ? uvidíme kdo lépe zužitkuje vynucenou pauzu. A je to tady. Hrnuli jsme se dopředu ve více lidech a přicházíme na půlce o balón. Následuje rychlý brejk soupeře dokonce sám hráč proti vybíhajícímu Tětísovi. Tomu se sice podaří protivníkovu střelu zblokovat, ale vzápětí si neposedný balón náš čapák fackuje za své ležící tělo, takže rozběhnutému soupeři nečiní žádný problém dopravit míč do naší opuštěné sítě ? 1:1. Hra poté poněkud upadla. Žádný ze soupeřů nechce udělat chybu. Ve 12. minutě jsme to my, konkrétně Šimi, který všem přítomným ukazuje, jak napadat soupeře. Obírá protihráče o kuličku, naráží si se všudypřítomným Dvořim a strhává vedení na naši stranu ? 2:1. V další minutě hosté zahrávají přímák z asi osmi metrů, ale kopajícího hráče nikdo nepochopil. Soupeř přeci jenom zvyšuje obrátky a naši hráči rychleji střídají, protože se blíží závěr zápasu a síly začínají docházet. Klíčový okamžik vidíme v 16. minutě. Praktikujeme naši vcelku běžnou taktickou variantu s krycím názvem ?Zmatek na place? a soupeř nám to žere i s navijákem. Na hrací ploše jsou totiž naše řady úplně přeházené. Vepředu se zapomínají obránci, ztrácíme balón a hosté se řítí ve třech na osamoceného Šimiho. Ten si v klidu vyčká, až soupeř prováhá ideální moment příhry a předkopne si balón více než by bylo záhodno. V tuto chvíli jakoby váhající Šimi bleskurychle vystartuje proti soupeři, obírá ho o míč a rázem je tu úplně opačná situace tři na jednoho na druhé straně. Šimi zatáhne balón doleva a předkládá tutovku již dobrých pár okamžiků zapomenutému Venymu u prázdné branky soupeře ? 3:1. Naše lety prověřená taktika tedy tentokráte vychází a my odskakujeme soupeři o dva góly. Bomber zkouší ještě něco vymyslet při svém oddechovém čase, ale času již mnoho nezbývá. Ve 20. minutě přichází jeden z našich rohů. Veny zkouší najít v šestce Karbiho, který sice nedostává balón pod svoji kontrolu, ale ten od něj odskakuje k opodál stojícímu Ferimu, který se vůbec nerozpakuje a přímo z první posílá nechytatelné bodýlko rovnou do šibenice ? 4:1. O výsledku zápasu je tak prakticky rozhodnuto. Soupeř ještě tři minuty pře koncem po Dvořiho faulu dostává možnost přímáku z nebezpečné vzdálenosti, ale hostující šutér znovu volí nečekanou a hlavně obrácenou faleš.

Dotáhli jsme tedy první dnešní utkání do vítězného konce, i když jsme si ho přeci jen zkomplikovali, když jsme po naší chybě dovolili soupeři vyrovnat. Hráčem zápasu byl určitě Šimi, který vytáhl kaštany z ohně při klíčové situaci, když přerušil obrovskou příležitost soupeře a navíc vypracoval rozhodující branku. Jinak jsme byli po většinu zápasu lepším týmem. Více jsme tvořili a i když jsme při některých příležitostech nezachovali chladnou hlavu, pár míčů jsme za záda hostujícího gólmana dostat dokázali. Tětís jistě pochytal, co měl a soupeři se podařilo potrestat pouze jedno ze dvou našich obrovských zaváhání, což vlastně rozhodlo.