FCP – SK Bomber Domažlice 7:1 (3:1)

27.3.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 14,00h

feri 4x (veny, johny, šimi, veny), šimi 2x (wyky, chali), bobo (veny)

wyky ? chali, johny, veny, wiky – bobo, feri, junior, stanley, šimi

Tak jsme dnešním dnem zakončili letošní pro nás tak úspěšnou sezónu krajského přeboru. Až do samotného závěru jsme se prali o celkové vítězství. Abychom dosáhli tohoto fantastického úspěchu, museli jsme zvítězit v obou našich dnešních utkáních nad soupeři z Domažlic a blízkého okolí. Bohužel některé okolnosti tomu příliš nakloněny nebyly. Protože naše brankářská jednička Méďa je ze známých důvodů na marodce, Kohymu kolidoval zápas ve florbalu a Tětís šmelil s pračkami, museli jsme narychlo do naší svatyně pokérovaného Wykyho. Ten navíc nejdříve přislíbil účast pouze na první zápas, aby na místě samotném ukázal, že má srdce na pravém FCP-místě a vytahoval za nás kaštany z ohně i ve druhém rozhodujícím zápase. Mimochodem jak mohlo někoho napadnout, že by Wyky dal přednost účasti na módní přehlídce jeho slečny v konkurenci se zápasem v dresu FCP. Dále se dokonce podařilo zažehnat po včerejším pozápasovém kočkování v šatně možnou absenci Šimiho. I on tak prokázal, že týmový duch mu není cizí. Bohužel, jak jsme již věděli dopředu, chyběl nám jeden z našich útočných klenotů ? Karbi. Wyky si tedy přinesl v hezkém košíčku svoje gólmanské nádobíčko, na uvolněné Šimiho místo, který se posunul do předních řad, nastoupil Johny a mohli jsme začít. Jako první byl na řadě domažlický Bomber. Ten sice soutěž již jen dohrával, ale přesto nechtěl svoji kůži prodat lacino.

Začali jsme, jak se dalo očekávat, aktivně a vytvořili jsme si menší tlak, který se nám podařilo korunovat vedoucím gólem až v 9. minutě, kdy Veny prostrčil na Feriho a ten poprvé rozvlnil síť za soupeřovým gólmanem ? 1:0. Soupeř se několikrát dostal do bezprostředního ohrožení naší branky, ale většinou svojí zbrklostí svoji šanci dokonale zazdil. Na navýšení skóre jsme museli počkat do 14. minuty, kdy Wyky našel svým přesným výhozem Šimiho a ten brankáři pěkně zahrál na housle ? 2:0. V 16. minutě našel Johny z autu Feriho, který se uvolnil a přesně zakončil ? 3:0. Opět jsme si několikrát koledovali a Wyky nás při akcích soupeře pokaždé podržel. Na pohromu ve 20. minutě však již nestačil. Feri se zapomněl vrátit se svým hráčem a ten měl potom cestu k naší brance po pěkné narážečce umetenou ? 3:1. Pět minut před koncem si ještě Bomber vzal time, protože chtěl zkonsolidovat svoje síly. První půle se potom již dohrála bez větších příležitostí na obou stranách.

Ve druhé půli jsme šli poctivě za svým cílem a postupně se nám dařilo navyšovat skóre. Ve 4. minutě tak Veny vybídl ke skórování Boba, který nabízenou šancí nepohrdl ? 4:1. V 7. minutě potom Šimi přihrává Ferimu, kterému se opět daří překonat hostujícího gólmana ? 5:1. Další náš gól padl po kombinaci Chaliho se Šimim, když druhý jmenovaný přesně zakončoval ? 6:1. V 17. minutě si Bomber znovu bere time. Na jeho hráčích je ale již vidět, že jsou s porážkou smířeni. Nám se daří kombinovat ze zadních pozic, protože protihráči nás již moc nenapadají. Přidáváme ještě další gól, když Veny nalézá znovu našeho střelce Feriho, který opět přesně zakončuje ? 7:1. Zápas jsme poté vcelku v poklidu dohráli.

Splnili jsme si tedy první cíl. Aby bylo v posledním zápase celé sezóny ještě oč hrát, zvítězili jsme nad Bombery. Bohužel podobně jako v Domažlicích, nás tento zápas přeci stál nějaké ty síly, které potom na konci utkání následujícího musely zákonitě chybět. Udělali jsme sice pár chyb směrem dozadu, ale soupeř našeho jistého gólmana překvapit nedokázal. Vše tedy směřovalo k poslednímu zápasu, který měl být vyvrcholením celé sezóny.