20.12.2008 ? hala ZČU, Plzeň ? 16,00h

feri (wiky), ondra 2x (feri, bobo)

najký, tětís

tětís ? hrubec, dvoři, wiky, najký – ondra, šimi, feri, bobo

Po malé přestávce jsme byli připraveni nastoupit k poslednímu letošnímu zápasu se soupeřem, který v současné době zažívá výsledkovou krizi ? s Happich teamem. Ten již měl dnes jeden zápas za sebou, s poslední Pohodou pouze remizoval, a tak si na nás chtěli hoši z Happichu určitě spravit náladu. Kupodivu na soupisce našeho protivníka byste dnes marně hledali ikonu Happichu Jardu Němce, což nám samozřejmě hrálo do karet, ale vůbec to nesnižovalo kvalitu soupeřova mužstva. My jsme se bohužel museli obejít bez našeho ostrostřelce Wesleyho, který měl jisté neodkladné záležitosti ve velké vesnici (v Praze). Do útoku se tedy na vlastní přání posunul Ondra a za něj do obrany nastoupil Najký.

Zápas začal oboustranně opatrně. Každý ze soupeřů vyčkával na protivníkovu chybu. Tu první jsme udělali my. Ve 4. minutě Feri na místě posledního! nechtěl nechat protihráče, aby ho udělal a pomohl si při jeho bránění rukama. Vzdálenost od naší branky nebyla bohužel velká. Tětís si postavil dvoučlennou zeď na svoji pravou stranu. Protivník vystřelil tvrdou přímou střelu, která zapadla přesně k levé tyči naší branky. Dostáváme gól znovu ze standardní situace a zkoušíme ihned odpovědět. Daří se nám to po čtyřech minutách. Wiky nachází ve středu hřiště Feriho, který má proti sobě jediného protihráče. Jak už je Feriho zvykem, zkouší jednu ze svých kliček, ze kterých tak těžil v minulé sezóně. Letos to přináší ovoce až právě v této chvíli. Zahraje si na houslového virtuosa a už peláší sám na gólmana. Zachovává chladnou hlavu a s klidem vyrovnává stav zápasu. Jeho sebevědomí je rázem tak neúměrně vysoko, že ho musíme v příštích okamžicích trochu krotit, aby se vrátil ke své týmové hře z předchozího zápasu. Zářným příkladem Feriho exhibice je jeho oblíbená přehazovačka přes hlavu, kterou neúspěšně provádí proti třem natěsno bránícím protihráčům, i když mohl jednoduše uvolnit spoluhráče nabíhajícího do volného prostoru po jeho levici. Utkání je o poznání tvrdší než předchozí zápas. Několikráte se určití jedinci pouští do komentování rozhodnutí sudích, což na nás nevrhá pěkné světlo. Hra je vyrovnaná a šance jsou na obou stranách. Ondra se pěkně uvolňuje a razítkuje levou tyč soupeřovy branky. Při další naší akci ostřelujeme soupeřovu bránu, míč je chvíli dokonce na cestě do prázdné branky, ale gólman na poslední chvíli zasahuje. Hoří i na naší straně, kdy Šimi zaskakuje za již překonaného Tětíse a vykopává z brankové čáry. Počet nedovolených zákroků na obou stranách narůstá a půle se dohrává za faulového skóre 5:4 v náš neprospěch. Opět se musíme obávat každého tvrdšího kontaktu s protihráčem. Naštěstí píšťalka sudího končí první půli a na tabuli stále svítí remízový stav 1:1.

Ve druhém poločase nechce žádný ze soupeřů udělat chybu jako první. Faulů je kupodivu poskrovnu. Pouze jeden Najkýho zákrok je ohodnocen žlutě, když protihráč ještě přidá krátkou hereckou etudu. V 10. minutě je jasné, že ke vstřelení vedoucího gólu bylo potřeba přidat trošku chytrosti a drzosti. Feri rozehrává aut před soupeřovu branku na Ondru, kterého zpracovává jeden z obránců a vše ještě jistí gólman. Ondra situaci vyhodnotí jako nevhodnou pro jakoukoliv kličku s následným uvolněním a bez rozpaků zády k brance drzou patičkou posílá balón mezi všemi okolostojícími končetinami po zemi do soupeřovi sítě. V následujících okamžicích po několika sporných momentech jsou na naší střídačce silně projevovány emoce a Bobo jako kapitán je upozorněn sudím na tuto záležitost. Ten se samozřejmě pokusí naše fans uklidnit, bohužel zapomněl na Tětíse v naší brance. Po dalším sporném zákroku na soupeřově polovině strhává Tětís pozornost rozhodčího na svoji osobu sotva slyšitelným zvoláním: ?Hej!?. Nezbývá jen poděkovat sudímu, že svojí žlutou odměnou za tento komentář ustanovil Tětíse dalším sponzorem dokopné. V 15. minutě se nám dýchá ještě lépe. Bobo zleva nabíjí vzduchem Ondrovi a ten bez přípravy z první trhá síť brány Happichu. Míč přichází do kontaktu se zemí až v brance soupeře. Gólman se nestihl ani ohlídnout. Hoši z Happichu se ale nevzdávají a v 18. minutě využívají jedné z mála chyb, kterých jsme se dnešní odpoledne dopustili, a posílají tak zápas do dramatického konce. Po přečíslení tři na dva prostřeluje jeden z protihráčů zprava přes Najkýho Tětíse, který očekával spíše přihrávku před branku. Snažíme se střídat nyní každé dvě minuty. Bohužel, když zbývá pět minut do konce zápasu, poněkud netakticky a živelně střídáme, když má Tětís balón v rukách. Ten nemá komu rozehrát a akci přerušuje hvizd rozhodčího, který značí přílišné otálení s rozehrávkou. Soupeř si ještě navíc bere time, aby si ujasnil, jak naloží s nařízeným nepřímým kopem z hranice našeho brankoviště. My jsme se zatím domluvili na zkrácení intervalu střídání na něco přes minutu. Po ukončení oddechového času se dějí dvě zajímavé věci. Soupeř rozehrává, aniž by počkal na hvizd píšťalky sudích, kteří se zapomínají u stolku časoměřičů. Naštěstí se nám podaří ustát i opakovanou exekuci standardní situace. Navíc po oficiálním rozehrání se nerozebíhá časomíra, což se posléze řeší přes protesty soupeře posunutím času. Poněvadž jsme měli na svém kontě pouze dva fauly, mohli jsme si ve zbývajícím čase dovolit dokonce takticky faulovat. Tato okolnost spolu s frekvenčním střídáním nám pomohla celkem v pohodě dotáhnout zápas do vítězného konce.

V tomto zápase jsme si vytvořili méně jasných příležitostí než v předešlém utkání a naopak při nás stálo i trochu toho potřebného štěstí. Ondra i po vleklém zranění naznačil svoji skutečnou sílu a význam pro tým. Navázali jsme na týmový výkon z předchozího utkání. Pro FCP platilo toto nepsané pravidlo: V sezóně, kdy porazíme Happich, postupujeme do vyšší soutěže. Letos to je sice velkohubé tvrzení, ale v případě sestavy, která se sešla na první zápas, by to zdaleka nebylo nereálné. Bohužel s tím, že takto poskládaná sestava byla pouze souhrou náhod, se budeme muset v dalších zápasech vyrovnat. Šest bodů před vánoci je samozřejmě maximum toho, co jsme mohli dosáhnout. Je důležité, že se nám konečně podařilo udržet slibně rozehrané zápasy. Tak přes svátky regenerovat a v novém roce navázat na dnešní týmové výkony a bavit se svou hrou.

• simi on Pondělí, 22. prosince 2008 at 13:53

hele Roman, nevíš proč Ondra nebyl na soupisce, na futsalových stránkách…

• bobo on Pondělí, 22. prosince 2008 at 14:27

no, dlouze před zápasem mluvil se sparťanem a pak byl schován za Tebe… spíš se zeptej Ondry, co to má znamenat…

• bobo on Pondělí, 22. prosince 2008 at 09:51

Na tenhle den jsem se těšil… jak psal johny, porazili jsme happich, ambice se zvedají… ovšem jako každoročně jsem čekal happich tak to 4. místa… letos to ale zatim nevypadá… každopádně zápas to byl náročnej… a kdyby nám nesebrali 5 minut před koncem ten dlouhej výhoz, ze kterýho vzniknul brejk a snížení, mohli jsme dohrávat s většim klidem… jinak rytmus krátkých střídání se mi moc líbil… prostor pro únavu se minimalizoval a tak jsme mohli my útočníci splnit wikymu jeho vánoční přání… :16:

• Wiky on Neděle, 21. prosince 2008 at 15:05

Chtěl bych pochválit všechny útočníky, protože to jak v obou zápasech hráli výborně dozadu vobrovsky pomohlo obraně. A když už jsme vzadu nějakou chybu udělali, nebyl z toho hned průser. Takhle by to kurwa mělo vypadat !!!

• simi on Neděle, 21. prosince 2008 at 12:02