FCP – SK Happich Team 7:5 (4:2)

29.1.2011 ? hala Slavie VŠ Plzeň ? 21,00h

wiky 2x (šimi, bobo), šimi 2x (karbi 2x), bobo (karbi), karbi (dvoři), dvoři (karbi)

:line-ups: wyky ? dvoři, veny, wiky ? bobo, karbi, šimi

Po čtrnáctidenní herní pauze jsme dnes vstoupili do druhé poloviny letošní sezóny krajského přeboru. Po našich vcelku nevyrovnaných výkonech se zatím pohybujeme v horní polovině aktuální tabulky. Ze strany sponzorů žádný tlak nepociťujeme, po loňských zkušenostech jsme postupové ambice rádi přenechali jiným týmům, takže zbytek letošní sezóny hodláme pouze rozdávat futsalovou radost sobě a svým fanouškům. Samozřejmě naše výkony ovlivňuje nedostatečná motivace a hlavně otázka dalšího směrování našeho slavného klubu, když jsme se právě loňskou sezónu zřejmě potkali s naším výkonnostním stropem. To vše ale je a bude záležitostí další a déletrvající vnitrostranické diskuse. Každopádně dnes pozdě večer jsme chtěli vrátit Happichu porážku z letošního úvodního kola.

Přiznejme si, že předzápasové vyhlídky nevěstily nic dobrého. Poněvadž soustavně narážíme na dno naší klubové pokladny, naši slavní výborové umožnili za mrzký peníz hostování našemu útočnému klenotu Stanleymu v týmu Pohody po celý zbytek sezóny, aby byl tím pověstným jazýčkem na vahách při utkáních tohoto zatím ne příliš úspěšného týmu. A skutečně hned první zápas v jeho novém působišti přinesl do naší kasičky nemalý obnos, poněvadž hlavně jeho zásluhou vybojovala Pohoda velmi důležité tři body po nervy drásajícím čekání na to, zda se jejich soupeř dostaví včas k zápasu. Nedostavil. Naše zdroje poté dodatečně zjistili, že jakmile se realizačnímu týmu Pebalu (dnešní soupeř Pohody) doneslo, kdože figuruje na soupisce Pohody, bylo učiněno vcelku správné rozhodnutí nenastoupit k tak jako tak předem prohranému zápasu. K nám do haly Slavie poté ještě nenašel cestu Chali se svojí avizovanou 80ti procentní absencí a ani Feri, který si svoji neúčast pojišťoval několika telefonáty, ve kterých mu bylo čím dále tím méně rozumět ? dle informací od příjemců hovoru. Kostru našeho týmu tedy tvořilo šest odvážlivců do pole, kteří měli za sebou Wykyho a vedle sebe na lavičce maskota Johnyho. Oproti tomu soupeř nechtěl ponechat nic náhodě a na tento svůj jediný dnešní zápas přikvačil s přeplněnou střídačkou s minimálně deseti lidmi na různé taktické varianty, což se posléze ukázalo být naší výhodou.

Happich na nás okamžitě vlétl ihned po rozehrávce se svojí početnou lavičkou v zádech a zle nám začal zatápět před Wykyho brankou. Našim přetíženým obranným řadám se podařilo přestát úvodní nápor soupeře a hned naše první vážnější akce přinesla tolik potřebný klid a hlavně sebevědomí do dalších minut. V probíhající 3. minutě uniká vstříc soupeřovu gólmanovi Bobo, který sice dokáže propasírovat balón pod padajícím brankářem, jenž ale přeci jen lehkou tečí mění směr míče na roh. Ten se nám ale daří rychle rozehrát, balón se dostává ke Karbimu, který ho nasměruje do vzdálenější tyče soupeřovy branky, kde ale již na odražený míč číhá Bobo a pohodlně ho dopravuje do zívající svatyně Happichu ? 1:0. Soupeř se znovu pouští do obléhání naší branky a Wyky musí prokázat něco málo ze svého umění. Nám se čas od času daří odpovídat rychlými kontry, když po jednom z nich zkouší Wiky svoje pověstné bodýlko, které gólman s námahou tahá na roh. Utkání je hráno ve vysokém tempu. Jeden z hráčů Happichu trestuhodně promáchl před naší prázdnou brankou a vzápětí přichází velké příležitosti Šimiho. Tento s velkou chutí hrající boreček se v krátkém sledu třikrát po sobě ocitá sám před vytáhlým soupeřovým kýprem. Bohužel vždy je příliš blízko svému protivníkovi a ať zkouší pokaždé jiný způsob zakončení, vždy z tohoto souboje bohužel vychází vítězně rychlý démon. Soupeř má potom výhodu přímáku z optimální desetimetrové vzdálenosti od naší branky po Wikyho zákroku. Jeho signál ale vyznívá do ztracena. Ve 12. minutě vidíme balón v naší síti, ale sudí naštěstí nepřehlédl protivníkovo lehké posunutí míče rukou, takže se skóre nemění. Za další dvě minuty je ale vše jinak. Dvoři rozehrává dlouhý aut od naší branky až na Karbiho, který si ho ukázkově zpracovává. Jelikož se mu obrana na okamžik rozestoupí, rozhodne se vystřelit a i když se nejedná o příliš povedené zakončení, k naší velké radosti končí tato buchta až za zády překvapeného gólmana ? 2:0. Poněkud rozhozeného soupeře se nám daří zaskočit ihned v další minutě, když rychle přenášíme hru směrem vpřed a jdeme do situace dva na jednoho, kterou ideálně řeší Šimi příhrou vlevo na volného Wikyho. Ten si již jen dává záležet, aby se mu povedlo trefit odkrytou část branky Happichu ? 3:0. Bohužel hned vzápětí je tu centr na unikajícího soupeře. Na hranici naší šestky dochází ke kontaktu Wykyho s protihráčem, který se ochotně kácí k zemi, přičemž si neodpustí svůj pád hlasitě doprovodit ? něco jako ?ÁÁÁÁáááá?. Sudí ukazuje na penaltovou značku. Exekutor nedává poté Wykymu žádnou šanci ? 3:1. Sice jsme si v předchozím průběhu zápasu několika špatnými rozehrávkami na naší polovině koledovali o potrestání, ale toto bylo vcelku přísné rozhodnutí. Chvíli po vstřelení gólu si soupeř bere time, aby se ještě více pokusil o návrat do zápasu. Ve 20. minutě ale soupeřův gólman zahrává rukou mimo svojí šestku a nám se naskýtá velká příležitost v podobě přímáku z levé strany. K míči se staví Šimi, ostatní naši kopáči se rozestavují kolem branky. Zpočátku to vypadá na přímou střelu, ale potom vidíme Šimiho rozehrávku na vpravo stojícího Karbiho, který k překvapení všech vrací balón doprostřed na připraveného Dvořiho, jenž ukázkově umísťuje míč mezi rozpohybovanými hráči soupeře ? 4:1. Takto zahranou standardku jsme v našem podání neviděli již dlouhá léta. Zbývá pět minut do konce první půle a protože někteří naši kopáči toho začínají mít plné zuby, bereme si nyní time pro změnu my. Tři minuty před koncem vybízí Karbi Wikyho v situaci dva na jednoho k navýšení skóre, bohužel tomu se tentokráte nepodaří umístit balón mezi tři tyče. Krátce před půli jsme to my, kteří jsme aktivnější. V další šanci netrefuje bránu soupeře tentokráte Karbi. Bohužel paradoxně po našich velkých šancích je to soupeř, který šťastně snižuje. Nastřelený míč na dvojici hráčů v naší šestce končí až za zády trochu dezorientovaného Wykyho, který mnoho neviděl ? 4:2. Každý ze soupeřů si v první polovině utkání vybral svoji dávku štěstí i smůly. Zatímco Happich měl balón častěji na svých sálovkách a opticky měl i více ze hry, naše kontry byly o poznání nebezpečnější a dařilo se nám využívat okének v zadních řadách soupeře. Dvougólový náskok, ale jak se později ukázalo, nebyl pro soupeře nepřekonatelný.

Ve 3. minutě druhé půle se Happich nakrátko zabydlel před naší šestkou a po několika pokusech o zakončení se míč nešťastně odráží k jednomu z neobsazených protihráčů, pro kterého není problém najít v naší brance volný prostor ? 4:3. Stalo se to, co jsme nechtěli ? obdrželi jsme rychlý kontaktní gól. Happich je na koni a za další dvě minuty jde centr na dalšího neobsazeného snajpra, který má dost času připravit si svoji palici k zakončení. Krásná hlavička do Wykyho protipohybu končí naštěstí na vzdálenější tyči. Odražený balón pouze uklízíme do kopru. Nedokážeme se v těchto chvílích vymanit z protivníkova sevření. Jeho další nebezpečný pokus líže břevno naší branky naštěstí seshora. Vytváříme si ojedinělou příležitost v podobě Venyho pokusu z bezprostřední blízkosti, ale gólman jeho lehkou střelu vyráží na roh. V 8. minutě kapitulujeme. Jednomu z protihráčů se daří propasírovat mezi našimi dvěma obránci balón na svého kolegu, který ač má míč na dlouhou nohu, posílá ho kolem vybíhajícího Wykyho přesně ke vzdálenější tyči ? 4:4. Nyní by si na nás mnoho nadšenců nevsadilo, ale hraje se až do konce a nám se daří kupodivu využít soupeřova sebeuspokojení ještě v téže minutě. Karbi nachází vlevo rozběhnutého Boba, který zatáhne balón skoro až k brankové čáře a posílá zpětnou příhru kolem padajícího gólmana na naběhnutého Wikyho, jemuž se daří zvednout míč ponad ležícího démona přímo pod břevno ? 5:4. Strháváme zápas opět na naší stranu a může se nám dýchat ještě lépe, když Šimi vystihuje jednu ze soupeřových přihrávek a znovu jde sám na gólmana. Bohužel i z tohoto minisouboje vychází vítězně soupeř. Nevěšíme hlavu a naše další akce končí znovu míčem v soupeřově síti. Karbi na protihráče platí. Zatahuje balón po levé straně, čeká, až se mu Šimi postaví do palebné pozice a posílá mu kuličku v ústrety. Ten konečně dokáže vyzrát na pozdě se přesunujícího gólmana a je to opět o dva góly ? 6:4. Probíhá teprve desátá minuta druhé půle a nás čeká ještě spoustu vyhrocených situací. Ve 12. minutě je naše lavička na nohou, protože přímo před ní jeden ze soupeřů bez šance hrát balón, nevybíravě kosí rozbíhajícího se Karbiho, před kterým se již otevírala dálnice směrem k soupeřově brance. Žlutí se a Karbi je naštěstí po chvíli zpátky ve hře. Zatím se nám daří i se štěstím odolávat soupeřově nátlakové hře, ale ve tvářích našich hráčů je již znatelná únava. Šest minut před koncem si bereme time, abychom nabrali síly pro vyhrocený konec zápasu. Chvíli poté Wiky drží balón na svých sálovkách, ale ze soupeřovy poloviny, neznaje nového pravidla o dvojím hraní gólmana, ho posílá Wykymu v ústrety. Happich má tedy příležitost v podobě nepřímého kopu z hranice šestky. Odkopáváme balón, jak se dá. Dvoři se v jednu chvíli musí bez bázně a hany vrhnout hned mezi tři protihráče a balón zkrátka urvat se vším, co je poblíž. Čtyři minuty před koncem jde Bobo sám na gólmana, ale ani na dva pokusy nedokáže odčarovat jeho počínání v dnešním zápase při situaci tváří v tvář. Poslední dvě minuty utkání jsou skutečně hektické. Pískat se bude pouze kriminální zákrok. Happich si při postupu na naší branku pomáhá vším, co má na těle. Daří se mu i za pomoci horních končetin odstavit si naše obránce a protože píšťalka sudího zůstává němá, míč končí po chvíli v naší síti ? 6:5. Krátce po rozehrání se dostává Šimi k soupeřově šestce, nějakým záhadným způsobem se mu daří přelobovat obránce i s gólmanem, kdy míč se v jednu chvíli ocitá přímo pod stropem místní haly a poté padá přesně před opuštěnou soupeřovu branku. Šimi si může vybírat, kterou částí těla pošle míč do sítě, jenže chyba lávky. Zatímco naše lavička skáče na oslavu rozhodujícího momentu zápasu, balón od Šimiho končetiny putuje k všeobecnému překvapení vedle zívající svatyně. Šimi, který po zápase tvrdí, že konal ve stresu pod dojmem nebezpečí případného skluzu ze strany protihráčů (ti byli, ale v nedohlednu), chce ihned v zápětí napravit svoji pokaženou pověst a společně s Karbim vytvářejí tlak na protihráče, obírají je o balón a po chvíli ostřelování protivníkovy branky, kdy trefují i tyč, dostává znovu Šimi míč za záda marně se snažícího gólmana ? 7:5. Happich se ještě v posledním zoufalém pokusu odhodlává ke hře bez brankáře. Pátému hráči notnou chvíli trvá než se již na hrací ploše nasouká do nějakého rozlišujícího svetru, což je sudími tolerováno. V posledních vteřinách zápasu zahrává Happich ještě přímák z 12 metrů, který ale Wyky čapá a nepřipouští tak žádnou další komplikaci. Chvíli poté je již zápas ukončen.

V divácky velmi atraktivním zápase jsme dokázali ustát soupeřův nápor a naopak využít okének v jeho nedůsledné obraně. Po hříchu jsme nedokázali zužitkovat ani jednu snad ze sedmi příležitostí, kdy jsme šli sami na soupeřova vytáhlého gólmana ? v tomto počínání si protivníkův démon počínal skutečně bezchybně. Podařilo se nám ale několikrát přelstít jeho obranu kombinačně. Hráči se v nepočetné sestavě v tomto jediném zápase vskutku vydali a odměnou jim byl potom konečný výsledek. Obdrželi jsme některé laciné až smolné branky, ale na druhou stranu je třeba říci, že v jiných situacích při nás stálo tolik potřebné štěstí. Samozřejmě nám velmi pomohl vývoj zápasu, když jsme se dostali do gólového brejku a Happich musel dotahovat. Oproti našemu předchozímu vzájemnému utkání byl obraz hry poněkud obrácený, což se ale při pohledu na přítomné sestavy (hlavně počet hráčů) dalo očekávat. Příští domažlický dvojzápas ale bude určitě o něčem jiném. Každopádně, pokud se zodpovědností a nasazením přiblížíme k dnešnímu výkonu, nejsme bez šancí na úspěch ani na Chodsku.

• Stanley on Pondělí, 31. ledna 2011 at 13:28

Skvělý zápás. Oku lahodící divákovi. Skvěle jsem se bavil. A smekám před takovým výkonem. Všichni hráli co bylo zapotřebí.

P.S.: Johny skvělá reportáž.

• Dvoři on Pondělí, 31. ledna 2011 at 12:56

Moc hezky napsané Johny a musím souhlasit s Bobem, že po tomto našem i soupeřovo výkonu jsem byl po delší době rád, že jsem u toho byl :32: a mohl taky přidat svůj díl :03: moc hezký pánové

• bobo on Neděle, 30. ledna 2011 at 23:26

Rovněž musím kvitovat shora psaný text. Výborné johny! Po ajaxu druhý letošní zápas, po kterém jsem domů odcházel více než spokojen. Bohužel jsem se v první půli lehce při napadání utavil a byl jsem rád, že jsem to nějak dohrál. Výbornej týmovej výkon. Ač johny velmi v reportáži chválil soupeřova brankáře, wykoušek nám rovněž zachytal výborné! Doufám, že se ta chuť a to nasazení za zápasu alespoň z části přesune i na tréninky.