20.3.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 9,00h

karbi 3x (feri, bobo, bobo), bobo 2x (-, karbi), feri 2x (junior, junior), junior (veny), johny (karbi)

veny

kohy ? bobo, johny, veny – feri, junior, karbi, stanley

Schyluje se pomalu ke konci další sezóny a nás podobně jako v předchozích ročnících přeci jenom postihly problémy při skládání sestavy, která by byla schopna úspěšně odehrát soutěžní zápas. Dnes v ranních hodinách jsme měli nastoupit proti Happichu, který nás za určitých okolností ještě mohl přeskočit v konečném účtování. Na uvolněné místo po naší brankářské jedničce Méďovi, který se v posledním utkání vážně zranil, se svými výkony na tréninku premiérově nominoval Kohy. Do pole jsme poprvé v této sezóně nastupovali ve dvou nekompletních čtyřkách. Vpředu měli tvrdit muziku Feri se zdravotně indisponovaným Karbim spolu s dvojicí bratří Rajtolarů. Dozadu se potom posunul k Venymu Bobo, které točil Johny spolu se svou slepeckou holí ? služebně starší obranu už sestavit nešlo. Zkrátka dnes nastoupilo všechno, co bylo v dané chvíli k dispozici. Naštěstí pro nás i soupeř zřejmě toužebně vyhlíží konec sezóny, poněvadž se dostavil pouze v pěti lidech do pole. I když měl na soupisce kvalitní plejery, byl to jeden z důvodů naše dnešního budoucího úspěchu. Taktika byla jasná ? aktivním pohybem zkusit soupeře co nejvíce unavit a posléze využít následných okýnek v jeho obranných řadách.

Již při prvním střídání bylo zřejmé, jak moc Karbiho limituje jeho koleno ? to se naše lavička obávala nejhoršího. Naštěstí se chlapec kousl, přemohl bolest a v dalším průběhu utkání byla jeho přítomnost na place hodně znát, i když se delší dobu dostával do pohody. Ve třetí minutě se Bobo zapomněl vpředu a když už tam byl, začal dělat tlak na jednoho z obránců způsobem, jakým to umí pouze on. Vypíchl mu balón, na nic nečekal a prostě zavěsil ? 1:0. Působili jsme aktivnějším dojmem. Bohužel v 6. minutě jsme nedotáhli naše přečíslení do konce, soupeř získal míč a z následného rychlého kontru propálil Kohyho ? 1:1. V 11. minutě jsme byli odměněni za naši aktivitu, když se Veny pěkně uvolnil a našel před brankou Juniora, který sám před gólmanem nezaváhal ? 2:1. V další minutě na sebe poprvé upozornil Johny, když mu Veny poslal krásnou ulicí za obranu přesný balón, který si Johny zády k brance poslepu zpracoval a když už stačilo se s ním pouze pomalu otočit a pokusit se o zakončení, míč mu najednou zřejmě splynul s hrací plochou a bylo po šanci. Johny se zkrátka po prohýřené noci dostával do zápasu poněkud pomaleji. Ve 14. minutě se Happichu podařilo znovu s námi srovnat krok, když jeho hráči chvilku drželi míč před naší brankou, aby ho po chvíli jeden z nich nadýchaným obloučkem poslal do naší šestky na svého nabíhajícího druha, se kterým se vracel jeho stín Karbi, jenž byl ale o hlavu menší než soupeř. Takto stačilo zakončujícímu hráči balón pouze lehce nadzvednout ponad vysunutého Kohyho za jeho záda ? 2:2. Vskutku filigránské řešení. To už tu byl ale Johny a jeho druhý pokus o zteč soupeřovy svatyně. Znovu dostává míč za obranu a znovu si ho místo jistého zpracování krásně ukopává. Již je zde ale změna k lepšímu ? o balón jsme tentokrát ale nepřišli, poněvadž ho dostal do držení Karbi a alespoň jsme zakončili ? zatím ale bez úspěchu. V 17. minutě jsme přišli na to, čím byly způsobené předchozí nezdary ? Johny by v době převzetí míče zády k bráně a tudíž ho nejspíše oslepilo ostré světlo odněkud z hlediště. Jeho třetímu pokusu předcházel náš rychlý útok, kdy po levé straně postupoval Karbi, který při příhře před branku nasadil svému strážci jesle. Míč se tak dostal ke zcela volnému neobsazenému Johnymu, kterému tentokrát stačilo pouze správným nastavením svého béčka zvednout balón (dle Karbiho předzápasové rady) ponad padajícího vyběhnuvšího gólmana ? 3:2. Za další dvě minuty se o slovo přihlásili oba naši aktuálně nejlepší šutéři. Karbi přesně zakončuje po Feriho pěkném vybídnutí ? 4:2. Do poločasu jsme mohli být ještě spokojenější, kdyby se Venymu podařil jeho kousek. Tři minuty před koncem totiž Veny zčistajasna vyplaval s balónem za obranou Happichu a namířil si to přímo na soupeřova gólmana. Venyho doplnil ještě jeden z našich hráčů, který také nebyl nikým stíhán. Situace dva na gólmana. Problém byl ale v tom, že Veny přes hlasité upozorňování naší lavičky, neměl o svém spoluhráči ani tušení. Soustředil se totiž na provedení své pověstné kličky. Poslal si gólmana na jednu stranu a balón na stranu druhou naneštěstí poněkud dále než měl v první chvíli v úmyslu. Ve snaze zachytit míč ještě na hrací ploše a zakončit do prázdné branky, se Veny chytil do sítě za soupeřovou svatyní a při následném pádu se jal zpracovat balón rukou podle mínění sudího ještě na hrací ploše. Následovala trochu přísná žlutá karta, ale Veny rozhodně svojí ekvilibristikou potěšil oko nezaujatého diváka. Do druhé půle tedy budeme vstupovat s nadějným dvougólovým náskokem.

Happich se chtěl ještě pokusit o zvrat v zápase a měl k tomu na začátku druhé půle několik příležitostí v podobě standardek z nebezpečných vzdáleností. Kohy v naší brance spolu s dobře rozestavěnými spoluhráči ale tyto soupeřovy šance vyřešil. Když jsme se pokoušeli na druhé straně neúspěšně reklamovat soupeřovu ruku, soustředili jsme se raději na hru a to se začalo posléze vyplácet. Dvě velké šance Feriho s Karbim zůstaly ještě nevyužity. Feri po svém pěkném úniku trefuje pouze gólmana a Karbi zazdí tutovku, když netrefuje z metru prázdnou bránu. V této chvíli se určitě rozpomíná na předešlý zápas s Happichem, kdy také za našeho dvougólového vedení z podobně jasné pozice nezasunul balón do opuštěné klece, což nás minule možná stálo vítězství. Dnes už ale jinde jsme, je to jiná vesnice. V 11. minutě se Karbi nesnaží zakončit a nachází před brankou Happichu lépe postaveného Boba, který všem ukazuje, jak proměňovat šance ? 5:2. Neuběhne ani minuta a zápas je prakticky rozhodnut. Junior po rychlém výpadu nachází Feriho a ten také protrhuje své dnešní střelecké trápení ? 6:2. Od této chvíle soupeř víceméně rezignoval na snahu něco ještě se zápasem udělat. Najednou jeho hráči přestávají s námi běhat a my podnikáme na soupeřovu branku jeden útok za druhým. I v jasných přečísleních ale bere Feri většinou zakončení na sebe. Daří se mu proměnit ale pouze šanci ve 14. minutě, kdy po přihrávce Juniora nešlo zkrátka nedostat balón do sítě ? 7:2. Happich si poté bere time, aby zkusil zastavit naše valící se útoky a ještě mění post gólmana. Ten nás poté několikrát vychytává, ale na situaci v 17. minutě je už krátký, když Bobo nachází Karbiho, který se tentokráte nemýlí ? 8:2. Ve 20. minutě si chlapci spolupráci pro velký úspěch zopakují a Karbi je opět po Bobově příhře neomylný ? 9:2. V další minutě soupeř jedno z našich přečíslení tentokráte řeší úspěšně a nám se nedaří rychle zformovat obranu ? 9:3. Kohy sice dostává jesle, ale za svůj první start v sezóně si určitě zaslouží pochvalu za to, že nás několikrát dokázal podržet. Za inkasované branky nenese žádnou vinu. Poté, co se nám nedaří proměnit další naše přečíslení, je utkání ukončeno.

V ne zrovna ideální sestavě jsme dokázali trpělivou a aktivní hrou dovést utkání do zdárného konce. Soupeř nám to trochu usnadnil svojí nepočetnou sestavou, a když se nám v druhé části skóre podařilo navýšit, prakticky přestal klást odpor. Podali jsme týmový zodpovědný výkon a přes naše různé indispozice se nám podařilo udržet Happich v rozumných mezích. Myslím, že je třeba se za dnešní přístup k zápasu pochválit ? nikdo jiný to za nás neudělá. Tak příště naposled.

• Kibullel on Pondělí, 22. března 2010 at 13:16

Dobrej výkon celýho týmu!
    Opět jsem si zatloukl hřebík do rakve mojí přihrávkou Junimu na gól. Pomalu se ze mě stane Žid! Václav Kohn Reis do píči
    !!!

• Stanley on Pondělí, 22. března 2010 at 09:01

Good job guys. :03:

• bobo on Neděle, 21. března 2010 at 23:57

V sobotu vědomi si né zrovna optimální sestavy jsme k zápasu prostě přistoupili tak, jak jsme měli. Předvedli jsme dobrej, zodpovědnej výkon, a to se pak prostě prohrát nedalo. Osobně jsem si zápas hodně užil. Tolikrát, co v tomhle zápase jsem se s balonem nepotkal celou sezónu.
    Kohy navázal na svoje výkony v béčku, takže méďa může klidně spát. Nakonec bych vyzdvihnul karbilo… s vodou v koleni udělal 5 bodů, a to ještě 2x před prázdnou bránou poslal míč do kopru. :09:

• Kohy on Neděle, 21. března 2010 at 20:09

Děkuji autorovi za chválu, ale myslím že tam pořád byly velký rezervy a je na čem pracovat .. každopádně jsem rád, že muj první zápas za „A“ byl vítěznej!! :03:

• Méďa on Sobota, 20. března 2010 at 14:36

No já vás chválim ani jsem v to nedoufal. Je ale vidět že když jsme v úzkých tak se ztmelíme a vyhrajeme. :03: