FCP – SK Šeptem 2:1 (2:0)

20.12.2008 ? hala ZČU, Plzeň ? 15,00h

wesley 2x(ondra 2x)

bobo

tětís ? ondra, hrubec, dvoři, wiky – wesley, šimi, feri, bobo

Dnes nás čekal náročný dvojzápas s SK Šeptem a s Happich teamem. Poněvadž se jednalo o poslední soutěžní zápasy před vánočními a novoročními svátky, chtěli jsme si samozřejmě nadělit pořádnou porci bodů pod stromeček a ukončit tak předchozí výsledkovou mizérii.

První soupeř, který měl vyzkoušet náš tým, byl ambiciózní celek SK Šeptem, se kterým jsme měli z minulého ročníku aktivní bilanci. I když oba loňské zápasy byly hodně vyrovnané a i současná dobrá forma soupeře nešla přehlédnout, chtěli jsme šeptajícím protihráčům vzít všechny body. O naší sestavě, která měla vyběhnout na hrací plochu, by se dalo bez přehánění říci: The Best of FCP. V trestu nebyl kupodivu nikdo, chyběl pouze zaneprázdněný Chali a Junior. Velký návrat do sestavy nahlásil po roční pauze Ondra, který se pomalu zotavuje z vleklého zranění. Doufejme, že se v FCP hodlá podobně jako v loňském roce rozehrát k velkým výkonům a dostat se tak do dalšího levelu ve své kariéře. Na střídačce tak zůstal Wyky, který dělal dvojku Tětísovi, Najký, vrátivší se z dovolené a Johny, protože nechtěl prohrát ? tak tam raději zůstal také.

Začali jsme s Ondrou vzadu, přesto o útočném charakteru naší sestavy nemohlo být vůbec pochyb. Zkoušeli jsme soupeře dostat pod tlak, což se celkem dařilo a pomalu jsme si začali vypracovávat minimálně náznaky gólových příležitostí. Šepťáci hrozili většinou z rychlých kontrů, po našich ztrátách míče při pokusech přejít individuálně přes protihráče. Naštěstí, co nezvládla pokrýt obrana, uhasil jistý Tětís v naší brance. Utkání se hrálo ve svižném tempu. Ale to už přišly na řadu naše gólové příležitosti. Dvojice Wesley se Šimim několikrát zamotala hlavy bránícím hráčům soupeře. Šimi se párkrát ocitl osamocen tváří v tvář hostujícímu gólmanu, ten s ním ale pokaždé jaksepatří vyšeptal. Celá první půle se hrála slušně bez větších emocí a v 18. minutě jsme se konečně dočkali. Ondrovi se podařilo najít před soupeřovou brankou Wesleyho, ten se krásně obtočil kolem protihráče a konečně našel recept na do té doby bezchybně chytajícího gólmana. Hned vzápětí jsme se mohli radovat podruhé, když Wesley přihrával dobře naběhnutému osamocenému Dvořimu. Tomu ale strážce soupeřovy svatyně skvěle zmenšil střelecký úhel, tak to do něj Dvoři alespoň zblízka nakouřil. Ostatní šance na obou stranách se neujaly, a tak diváky zvedla ze sedadel až situace dvě minuty před koncem, když byl možná ve vápně sražen gólmanem uvolňující se Wesley. Z rozhodnutí sudího jsme zahrávali ?pouze? přímý kop, ze kterého jsme ale pranic nevytěžili. Nesmutnili jsme ale dlouho, protože minutu před koncem důrazným napadáním odebírá Ondra soupeři balón a posouvá jej Wesleymu. Ten si v této situaci už ví rady a rozvlňuje síť za zády protihráčů podruhé. Gól do šatny nás velmi povzbudil chtěli jsme v aktivní hře pokračovat i ve druhé půli.

Po přestávce jsme se snažili přidat třetí gól, ale naši střelci neměli seřízená miřidla nebo se od nás při zakončení odvrátilo štěstí. V polovině druhé půle jsme pomalu ale jistě měli nastřádány čtyři fauly. Bobo za jeden z nich, kdy poněkud přehnal svoji aktivitu při bránění protihráče, obdržel žlutou kartu. O minutu nato byl ale už stav žlutých odměn nerozhodný. V těchto chvílích bylo každému v hale jasné, že dorazilo tvrdé jádro našich fans (Luďa s Kaprem), podle charakteristického odéru, který se začal linout prostory haly. Paradoxně to mělo úplně opačný vliv na situaci v asi 11. minutě, kdy se soupeři podařilo zatáhnout míč po naší pravé straně, když unikal našemu obránci, který se u naší lavičky nadýchal výparů, což mělo velký vliv na jeho aktuální rychlost. Tětís proti němu poněkud netakticky vyběhl daleko ze své svatyně, protože protihráč mohl být po svém zpracování míče a následném postupu na naši branku přeci jen dostižen naším omámeným supícím obráncem. Takto ale technicky obhodil Tětíse z levé strany a míč se od tyče odrazil do naší branky. Šepťákům se celkem po zásluze podařilo utkání zdramatizovat, protože s námi hráli otevřenou partii a my jsme opět hřešili na naše neproměněné šance z průběhu zápasu. Druhá půle byla určitě vyrovnanější a přispěl k tomu i pátý faul, který několik minut před koncem přibyl na naše konto. Museli jsme být tak při bránění protihráčů opatrnější. Soupeř si vzal ještě oddechový čas, aby mobilizoval své síly. Až do konce se hra přelévala ze strany na stranu. Naštěstí nikoho z naší squadry nenapadlo začít kouskovat hru, a tak jsme své hubené vedení již ze svých rukou nepustili.

Bylo to první utkání v letošním ročníku, když nebudeme počítat Šimiho exhibici s Czech Made, které jsme v závěru ustáli, a to bylo sakra potřeba. S houževnatým soupeřem jsme sehráli korektní utkání, kdy jsme měli rozhodně více ze hry, ale díky neproměňování našich velkých šancí jsme se museli opět strachovat o výsledek. Podařilo se nám omezit počet chyb při vlastní rozehrávce. Opět je potřeba vyzdvihnout střeleckou potenci Wesleyho a samozřejmě výkon jeho nabíječe ? Ondry, který dodával našim řadám potřebnou jistotu. Co bylo podstatné, hráli jsme zodpovědně i směrem dozadu, což je třeba ocenit konkrétně u Feriho, u kterého to nebývá pravidlem, a který udělal spoustu černé práce. Tato výhra je výsledkem týmového výkonu celého FCP.

2 comments

  • bobo on Pondělí, 22. prosince 2008 at 09:47

  Reply

  jj, sestavička paráda… kdybych nebyl tak nepostradatelnej, nehrál bych nadopovanej půlkou domácí lékárny… možná bych byl i rychlejší a nedostával zbytečný žlutý karty… nicméně… jediný, co nám v tomhle zápase chybělo byla produktivita… :ball: tuhle svini dostat v tý první půli víckrát do brány, byl na konci zápasu klid…

  • simi on Neděle, 21. prosince 2008 at 12:05

  Reply

  sestava ollééé… trenér musí mít krásné starosti :39: myslím si že ta sestava byla letos poprvé a naposled, přes fotbalovou přípravu to bude horší…

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..