:calendar: 10.12.2011 | hala 31. ZŠ Plzeň | 21,00h

wesley 4x ( – , – , feri, dvoři), feri (wesley)

šimi, wesley, bouzič

vyky – dvoři, jerry, luďa, šimi, wesley – bouzič, feri, junior, karbi, rastík, stanley

Ve druhém utkání nás čekal tradičně houževnatý soupeř s precizní obranou. Ponechali jsme naši totálně ofenzivní čtyřku pospolu a do zadních řad nastoupil v první půli Jerry. Jeňýka vystřídal v naší brance Vyky.

Šepťácký styl hry byl samozřejmě úplně odlišný než způsob hry No Limitu. Úporné bránění, kdy si každý z protihráčů poctivě plnil své úkoly a čekání na naše ztráty balónu. Spolu s fantastickým gólmanem, který zraje jako víno a kterému se tento zápas opravdu povedl, to bylo pro naše barvy opravdu obtížné. Zpočátku se vůbec nemůžeme dostat do naší obvyklé kombinační hry. Balón létá více vzduchem a navíc ještě nepřesně. Po několika pokusech, kdy jsme prověřili připravenost soupeřova gólmana, se ujímá až individuální akce Wesleyho v 7. minutě – 1:0. Soupeř vystrkuje růžky po našich nezakončených útočných výpadech, když vtrhává do naší otevřené obrany. Naštěstí Vyky je zatím vždy na místě. Ve 14. minutě se Wesleymu opět daří individuálně projít obranou soupeře a zamířit přesně – 2:0. V 16. minutě musí Šimi na posledním zasáhnout proti pronikajícímu soupeři a vidí žlutou kartu. Šepťáci se ale nevzdávají a v 18. minutě využívají naše další zaváhání při přechodu do útoku a přečíslení řeší ideálně – 2:1. V první půli jsme měli několik možností při střelách ze střední vzdálenosti, ale gólman nás s přehledem vychytává. Nepodařilo se nám využít ani nepřímý kop po dvojím hraní brankáře. Máme více ze hry, ale dost často zapomínám na zadní vrátka, což se nám může vymstít.

Do druhé půle opět měníme útočnou dvojici a Luďa točí Jerryho. Když se nám nepodaří proměnit ani další naše příležitosti, když soupeře drží nad vodou gólmanský démon, přichází naše další chyba ve 36. minutě a další soupeřem využité přečíslení – 2:2. V 37. minutě po lehkém kontaktu s gólmanem neudrží nervy na uzdě Wesley a sáhne k oplácení. Je ihned potrestán žlutou kartou. Ve 40. minutě navazuje na svůj hattrick z předchozího zápasu Feri, když konečně využívá po Wesleyho příhře další naši příležitost 3:2. Šepťáci ale cítí příležitost i nadále a jsou před naší brankou stále častěji. Ve 42. minutě sudí nařizují penaltu za Bouzičův zákrok na hranici šestky a Bouzič navíc vidí žlutou kartu, když nemístně komentuje předchozí výrok sudího. Soupeř poté jistě srovnává střelou pod víko – 3:3. A aby toho nebylo málo, po jednom našem bezhlavém útoku v 45. minutě dostrkávají protihráči balón prakticky do naší prázdné branky znovu – 3:4. Na placu necháváme naší totální čtyřku a v 47. minutě se Wesleymu daří po Feriho příhře najít recept na výborného gólmana – 4:4. Když si dvě minuty před koncem chceme vzít time, abychom nechali oddechnout naše hvězdy, rychle rozehráváme aut, Dvoři nachází Wesleyho a ten po chvíli motání napřahuje ke střele. Balón proletí mezi nohama nejenom jednomu z obránců ale i soupeřovu gólmanovi – 5:4. Zbytek zápasu se naší obranné čtyřce, která zápas dohrává, daří držet balón na svých sálovkách až do závěrečného hvizdu.

Tentokráte se nám naše snaha nechat zahrát si všechny hráče málem nevyplatila. Naše hra byla neurovnaná, ale bylo to také způsobeno kvalitní hrou soupeře. V neposlední řadě nesmíme zapomínat na vynikající práci soupeřova gólmana, který chytil několik gólů, a díky němu sahali Šepťáci dokonce po všech bodech. Na duhou stranu i Vyky nás několikrát podržel a obdržené branky rozhodně nejdou na jeho vrub, poněvadž spolu s penaltou byly po přečíslení do prázdné branky. Body nám tentokráte zachránil individuálně a střelecky disponovaný Wesley, který to vzal zkrátka na sebe. Každopádně hnali jsme se do útoku až příliš vehementně a soupeř trestal naše až bezhlavé útočné výpady. Tak příště zkusíme zvládnout poslední kolo letošního kalendářního roku.