5.12.2009 ? hala ZČU Plzeň ? 14,00h

3x wesley (-, feri, feri), 2x feri (stanley, ondra), šimi (wesley), stanley (wesley), chali (šimi), ondra (wesley), johny (ondra)

feri, chali

méďa ? chali, johny, ondra, veny – feri, stanley, šimi, wesley

Po 14ti denní zápasové pauze nás dnes čekal jeden z nováčků krajského přeboru – tým Splávku. Soupeři jsme měli z loňské sezóny co oplácet, když jsme mu vloni v okleštěné sestavě podlehli v prvním kole poháru, jak se stává již tradicí, 2:3. Naše sestava z posledního zápasu doznala významných změn. Kvůli zdravotní indispozici, karetnímu trestu nebo nejspíše rodinným povinnostem nemohli nastoupit Bobo, Dvoři a Machy. Junior zůstal v záloze, poněvadž byly k dispozici naše hvězdné posily ? Ondra, Wesley a Johny :-). Bylo tedy jasné, že naše hra nebude rozhodně postavena na propracované defenzivě. Naše taktika byla zkrátka založena na jedné občas opomíjené avšak důležité maličkosti ? vstřelit více gólů než soupeř.

Už na začátku zápasu bylo možno sledovat typické situace pro první půli. Snažili jsme se někdy až bezhlavě útočit a soupeř podnikal po našich ztrátách balónu rychlé výpady do naší rozhozené obrany. Dostali jsme se k několika zakončením, ale střely mířící do dolní poloviny protivníkovy branky pohotový gólman soupeře zneškodnil. Soupeř několikrát zahrozil a v 5. minutě dokázal dostat balón do naší sítě, když přes Méďu zakončoval volný protihráč, kterého neuhlídal Feri, jak situaci našim zapisovatelkám vysvětlil na střídačce Wesley. Po chvíli se Feri rozhodl střídat a potácel se ke střídačce za lajnou už od stolku časoměřičů, čehož si pozorný sudí okamžitě všiml. Následovala zbytečná žlutá odměna. Nutno dodat, že jsme si v první půli ještě několikrát říkali o podobné ocenění ? zřejmě špatně nalajnovaná střídačka. Na naši odpověď jsme si museli počkat až do 15. minuty, i když jsme mezitím opět několikrát nebezpečně ohrozili soupeřova gólmana. Wesley nabil Šimimu a ten protrhl naše střelecké trápení. Za minutu ale bylo vše jinak. Faulovali jsme kousek za půlící čarou. Méďa si pro jistotu postavil dvoučlennou zeď. Soupeř střílí přímo na naši branku a míč se kupodivu třepe v naší síti. Veny ve zdi totiž rychle vyhodnotil situaci ? nechtěl přijít domů s pomuchlaným obličejem, na který mu pumelice směřovala a prostě uhnul. Řekl si zřejmě, že je ještě dost času s výsledkem něco udělat, což byla koneckonců pravda. Tři minuty před koncem se nám znovu podařilo srovnat skóre, když naši kombinaci málem zakončil Wesley, ale všem zúčastněným ještě pocuchal nervy Stanley, který na brankové čáře balón na chvíli zastavil, rozmyslel se a pak ho naštěstí o těch potřebných pár centimetrů posunul dále. Poté jsme dokonce mohli skóre otočit na naši stranu, když jsme v úplném závěru první půle soupeře doslova uzamkli na jeho polovině, ale ani série rohů a následných střel svoje ovoce již nepřinesla. V poločase byl tedy na ukazateli skóre po našem neproduktivním výkonu stejný počet vstřelených branek na obou stranách. Bylo třeba si znovu připomenout, že když nedáme více gólů než soupeř, zřejmě nevyhrajeme. Nejspíše jsme to konečně všichni pochopili, poněvadž konečný účet zápasu potom vypadal poněkud jinak ? ale po pořádku.

Prvních pár minut to nevypadalo na bůhvíjakou změnu v zápasu. My jsme zkoušeli kombinovat a tlačit se do zakončení, zatímco Splávek se pokoušel těžit z dlouhých výhozů gólmana na svého hrotového hráče. Tomu ale Méďa patřičně naznačil, kdože je pánem v jeho šestce. V 9. minutě jsme se konečně dočkali. Ujali jsme se poprvé v zápase vedení po situaci, která je v našich zápasech vidět většinou v opačném gardu. Soupeř kopal přímák, ale trefil pouze dobře postaveného Ondru v naší zdi. Následoval okamžitě náš rychlý protiútok, na jehož konci Šimi předával balón zcela volnému sprintujícímu Chalimu. Školení zdarma na téma ?Jak dorazit soupeře? bylo možno shlédnout v následujících okamžicích. Víceméně okamžitě po soupeřově rozehrání Wesley vystihl špatnou příhru a už to bylo o dvě branky. Aby toho nebylo málo, situace jako přes kopírák s tím rozdílem, že Wesley se tentokrát postaral o nahrávku a Ondra protrhl svoji dosavadní střeleckou smůlu 5:2. Splávek si po této tříminutové nadílce vzal time a jal se měnit gólmana. My jsme také protočili sestavu a pustili se do bohužel nesoustředěného útočení. V těchto chvílích jsme několikrát zbytečně ztratili balón a protivník šel okamžitě do přečíslení. Dvakrát nás při soupeřově jasných gólových příležitostí zachránila branková konstrukce a v ostatních situacích musel tahat kaštany z ohně Méďa. Naštěstí za dvě minuty se konečně podařilo Ferimu uvolnit se a po narážečce se Stanleym přivítal nového gólmana tím nejlepším možným způsobem a odkázal tak Splávek do patřičných mezí vlastně až do konce zápasu. V 17. minutě se nám opět podařilo navýšit skóre – konkrétně naší velezkušené obranné dvojici, když si Ondra znovu vzal balón, potáhl ho a krásnou křížnou ulicí mezi protihráči našel před soupeřovým gólmanem zcela volného Johnyho, který mezitím přinutil své tělo k rychlejšímu pohybu, nechal svého hlídače kupodivu za sebou a pamětliv rad zkušenějších, jistě poslal balón nad padajícím brankářem pod břevno (to jsem si nemohl odpustit :-)). Za další dvě minuty byla k vidění známá situace. Chali si vzadu dovolil efektně povodit protihráče, který to evidentně neunesl a neméně efektně seznámil Chaliho s palubovkou. Sudí si v poklidu počkal, až si k tomu Chali řekne svoje a oba aktéry vzápětí odměnil. Pět minut před koncem zápasu jsme se dostali na dostřel dvou cifer. Feri přenesl balón na Wesleyho a ten ? protrhl síť protivníkovy branky a zkompletoval tak svůj hattrick. O minutu později kýžená desítka padla, když Ondra nechal celou slávu z desátého gólu v soupeřově síti na Ferim. Ve druhé půli jsme tedy Splávku nasázeli úctyhodných osm branek.

Po první půli, když jsme se ještě trochu rozkoukávali, nedařilo se nám zakončení a Splávek svou poctivou kvalitní hrou přerušoval naše útočné choutky, přišla smršť v podobě slepených gólů, které nám soupeř po svých chybách blahosklonně nabídl. Potom již šlo pouze o výši skóre, poněvadž Splávek odpadl hlavně psychicky. Nešlo samozřejmě přehlédnou nesporné individuální kvality našich es. V tomto složení ani jinak než útočně hrát nešlo. Vyplývají z toho sice občasné chyby při přechodu do útoku, ale hlavní cíl nastřílet soupeři více gólů než inkasovat, se podařilo splnit bezezbytku. Svátek Mikuláše se nám tedy podařilo solidně oslavit. Tak zase příště.

• bobo on Úterý, 8. prosince 2009 at 12:27

Člověk jednou vynechá a jak to dopadne… prostě útočná anarchie… kde jsou ty časy… flexibilní výkon :14:

• Wiky on Pondělí, 7. prosince 2009 at 12:27

dobře vy :09:

• Kibullel on Pondělí, 7. prosince 2009 at 09:08

Zápas byl v pohodě,jen moje tažení za králem střelců dostalo menší trhliny.
    To že dal Johny gól to je ta nejhorší věc co se týmu mohlo přihodit! Uvidíte že tak v roce 2018 bude dokopná a Johanson vytáhne zas nějakej sešit a tam to bude zlatým písmem napsaný a furt o tom bude mluvit. Se divím že sám se sebou neudělal po zápase rozhovor a nevložil ho do zápasovýho reportu….

• Kibullel on Pondělí, 7. prosince 2009 at 09:09